Ідеї дизайну маленької кухні

Брак простору на кухні можна перетворити в її перевагу, якщо грамотно підійти до оформлення інтер’єру. Маленька кухня-це не вирок, а можливість проявити свої дизайнерські здібності і створити комфортний простір, яким буде зручно користуватися. Щоб раціонально використовувати кожен сантиметр, продумати дизайн і функціональні елементи в приміщенні потрібно ще до початку ремонту.

Вертикальна організація простору

Класичним рішенням залишається горизонтальне розташування меблів на кухні – робочих поверхонь, шаф для посуду, продуктів та інвентарю. Чому б не відійти від усталених принципів і не втілити нові ідеї з оформлення невеликої кухні? Спробуйте розташувати функціональні конструкції вертикально.

Вертикальні системи зберігання виручають, якщо площа кухні залишає бажати кращого. Використовуйте високі кухонні шафи до стелі, стійки з вбудованою технікою – і питання зі зберіганням вирішиться сам собою.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

Розмір побутової техніки

Оформлення дуже маленької кухні необхідно планувати, виходячи з потреб і особливостей способу життя сім’ї. Будемо чесними: не кожній родині потрібна плита з 4 конфорками, повнорозмірна посудомийна машина, подвійний холодильник і вбудована мікрохвильовка. Об’єктивно оцініть, скільки часу ви проводите на кухні, як часто готуєте. Вузька варильна панель, міні-холодильник під стільницею, мініатюрна посудомийна машина – сучасні виробники техніки пропонують вдалі рішення для кухонь з маленькою площею.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

Особливості приміщення

Часто конфігурація і архітектурні особливості кухні диктують свої правила у виборі варіантів для оформлення: ніші, виступи, наявність еркера вимагають окремої уваги. Не поспішайте “зашивати” нішу: можливо, в неї Встане холодильник або буфет, розгляньте варіант з відкритими полицями або вбудованим шафою для бакалії. У зоні еркера також поміститься обідній стіл з декількома стільцями.

З метою економії вільного простору можна розмістити кілька модулів під однією стільницею. Компактні розміри побутової техніки дозволять об’єднати плиту, мийку і робочу поверхню.

Идеи дизайна маленькой кухни

Продумане зберігання

Сучасні виробники кухонь роблять все можливе, щоб власники маленьких квартир не відчували дискомфорту. Вставки-каруселі в кутових шафах, роздільники ящиків, органайзери для спецій допоможуть впорядкувати зберігання і красиво оформити приміщення. Продумайте ці моменти перед замовленням кухонного гарнітура.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

Вільні зони

На перший погляд здається, що вже на маленькій кухні точно використовується весь простір. Але ні: часто зона біля вікна пустує. Ви можете обіграти простір біля підвіконня, втіливши цікаві ідеї з оформлення маленької кухні. За допомогою сучасних будматеріалів можна перенести комунікації на кухні, розмістивши в зоні підвіконня мийку, встановити барну стійку, що виконує функцію робочої стільниці, продовження кухонного гарнітура або повноцінну обідню зону з відкидним столом.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

Прийоми розширення простору

Не забувайте про варіанти, візуально розширюють площу кухні з маленькою площею. Вибирайте нейтральні кольори світлої гами – вони відбивають світло, немов розширюючи межі приміщення. Поєднуючи кілька відтінків в оформленні кухні, не використовуйте більше двох кольорів.

Для обробки стін вибирайте матеріали однорідної фактури, без дуже великих візерунків і принтів. Додадуть оформлення кухні грайливості шпалери з однотонним рельєфним орнаментом. Контрасти будуть грати проти вас.

Для маленької кухні хорошим рішенням стануть кремові відтінки, чистий білий, відтінок какао. Їх гармонійно доповнить кухонний гарнітур, виконаний в пастельних тонах. Візуально розширює простір меблі з лакованими фасадами, що створюють ефект глянцю, що відображають сонячне світло. З цією ж метою можна оформити стіни над робочою поверхнею глянсовою плиткою. Якщо дуже хочеться яскравості – її забезпечать шпалери різної колірної гами, що чергуються в шаховому порядку або іншому візерунку.

Ламінат, що імітує дощату підлогу, стане одним з кращих варіантів підлогового покриття. Відтінки-світлі: Білий, Бежевий, пастельний. Ламінат слід монтувати поздовжньо, щоб візуально «витягнути» простір на маленькій кухні.

Идеи дизайна маленькой кухни

Мініатюрні меблі

У типових квартирах кухня поєднує функції їдальні, а значить, обідня зона просто необхідна. Коли повнорозмірний стіл поставити не виходить, на допомогу приходить міні-стіл (як в кафе) або відкидна модель, яка в складеному стані виглядає як вузька Полиця.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

Мінімум декору, більше світла

Маленький простір дуже вимогливо до використання декору. Захоплюватися декоруванням кухні маленьких розмірів не варто. Зробіть акцент на незвичайному яскравому текстилі – підставки під прилади, забавні прихватки і рушники будуть до речі. Не завадить пара кашпо з зеленими рослинами-вони перетворять інтер’єр.

А ось при виборі освітлювальних елементів обмежувати себе не варто. Для невеликої кухні оптимальним рішенням стануть яскраві точкові світильники. Розташувавши їх по периметру стелі, ви зможете збільшити простір. Також можна монтувати світильники над шафами і полицями: глянцева поверхня фасадів буде відображати і розсіювати по кухні яскраве світло.

Світильники можна розмістити локально. Цікаве рішення-багатолампові моделі, які встановлюються над робочою поверхнею, обіднім столом або барною стійкою.

Идеи дизайна маленькой кухни

Идеи дизайна маленькой кухни

При виборі варіантів для оформлення маленької кухні керуйтеся вашими побажаннями, смаками та інтересами. Використовуючи наші поради і застосовуючи власні ідеї, ви зможете створити гарний і функціональний сучасний інтер’єр, і навіть брак простору не стане тому перешкодою.

Догори