Ідеї з облаштування теплиці

Ідеї з облаштування теплиці

Якщо ви вирішили вирощувати рослини в теплиці, потрібно підійти відповідально до її будівництва та облаштування. Щоб зібрати тепличну конструкцію, потрібно спочатку змонтувати надійну основу, каркас і підготувати матеріал для укриття. Для створення культурам сприятливих умов, потрібно приділити особливу увагу облаштуванню парника всередині. Щоб рослини повноцінно росли і розвивалися, необхідно вибрати якісний грунт, правильно підготувати грядки і подбати про додаткове обігріві. В даному матеріалі ми розповімо про ідеї з облаштування парника.

Основні принципи створення парника

Якщо ви вирішили почати вирощувати різні культури в теплиці, потрібно спочатку виготовити відповідну конструкцію. Спочатку необхідно змонтувати і вкопати в землю каркас, потім натягнути на нього плівку або покрити його іншими матеріалами, наприклад, склом або листами полікарбонату. Також потрібно продумати, систему провітрювання парника, тому що вентиляція – важлива складова комфортного мікроклімату теплиці. Коли всі ці роботи завершаться, можна приступати до внутрішнього пристрою парника.

Потрібно постаратися створити максимально сприятливе середовище для вирощування культур, тому необхідно:

 • підготувати грядки;
 • стежити за підтриманням оптимальної температури;
 • закріпити стелажі;
 • насипати родючий грунт, не забувши врахувати особливості рослин, які будуть посаджені в теплиці;
 • підібрати покриття і розмітити доріжки;
 • виготовити пристосування для затінення південної сторони парника.

Як ви будете облаштовувати теплицю, залежить від вибору культур, які ви плануєте вирощувати. Якщо ви займетеся овочами, потрібно підготувати грядки. Щоб вирощувати розсаду і рослини в горщиках, необхідно змонтувати стелаж з полицями.

Обігрів парника і підтримання тепла

У холодну погоду парник може потребувати додаткового обігріві. Є кілька способів опалення теплиці:

 • газовий котел;
 • піч на дровах, торфі або вугіллі;
 • електрорадіатор (якщо ви будете використовувати даний пристрій, потрібно буде додатково встановити вентилятор, щоб тепле повітря рівномірно розподілявся по всій території теплиці);
 • бойлер;
 • геліоустановка-спеціальний прилад, який збирає теплу енергію від сонця;
 • використання палива рослинного або тваринного походження (гній, тирса, компост).

Потрібно знати, що якщо ви використовуєте біопаливо для прогріву парника, потрібно спалювати суміш тільки в спеціальній печі. Можна підпалити паливо безпосередньо на грядці, перед цим знявши верхній шар грунту. Потім необхідно вирівняти землю і приступати до висаджування культур можна через п’ять днів.

Також важливо навчитися зберігати тепло в парнику. При будівництві теплиці, при монтажі вікон і дверей потрібно бути акуратними, щоб не виникло щілин.

Також утримувати теплову енергію можна за допомогою природних засобів.

Відмінним природним теплоакумулятором є вода. Нею можна наповнити темні пластикові або металеві ємності, так буде накопичуватися тепло і сповільниться його віддача.

Також якщо штучно підігрівати грунт в теплиці, відбудеться підвищення температури і в повітрі.

Можна розкласти камені по краях грядок, вони будуть нагріватися на сонці, а вночі віддавати теплову енергію в повітря. Вночі камені можна підігрівати тепловими гарматами.

Виготовлення грядок і розмітка доріжок в теплиці

Якщо теплиця має невеликі розміри, можна розбити землю не кілька довгих грядок. Ширина центральних грядок повинна бути не більше півтора метрів, ширина бічних – не більше метра, щоб ви могли прополювати їх сапкою, не наступаючи на посадки. Також приділіть увагу ширині доріжок для ходьби. Не потрібно їх робити дуже вузькими, так як ви будете носити відра з водою, з урожаєм, використовувати тачку для вивезення бур’яну. Щоб не пом’яти посаджені рослини, потрібно зробити доріжки комфортної ширини, близько 60 сантиметрів. Ширше робити не потрібно, так як ви витратите землю, яку можна використовувати для посадки рослин.

Бажано, щоб доріжка, по якій ви будете носити відра і возити тачку, вийшла більш широкою, інші можна зробити трохи вже.

На центральній грядці потрібно зробити поперечні переходи, але не більше двох. Для настилу можна використовувати дошки або цеглини. При облаштуванні доріжок звертайте увагу на матеріали, важливо, щоб вони не ковзали.

Якби будете в теплиці вирощувати розсаду або рослини в горщиках, потрібно зайнятися монтажем стелажів. Бажано, щоб висота конструкції була не більше півтора метрів. Бортики теж не варто робити високими, так як можливо ви будете використовувати крапельний полив.

Можна зробити кілька полиць на одному стелажі. Стелаж може складатися з декількох полиць. Відзначте ділянку, де буде огорожу зі скла. Там ви зможете розташовувати рослини, які не можна садити в землю через її зараження.

Як створити родючий грунт

Щоб отримати хороший урожай, важливо подбати про якість грунту. Багато рослин дуже вимогливі до землі, на якій їх вирощують. Також потрібно приділити увагу безпеці культур, необхідно зробити грядки висотою не менше 20 сантиметрів і обрамити їх, спорудивши бордюр з дощок.

Для цього візьміть дошки шириною 25 сантиметрів, поставте їх на ребро, забийте кілочки для утримання конструкції, закріпіть дошки вертикально, прибивши до каркасу ще ряд кілочків. Потім покладіть шар родючого грунту.

Краще використовувати готову землю, куплену в магазинах. Так ви зможете підібрати грунт для конкретних рослин, якими ви будете займатися. Якщо ж Ви вирішили не витрачатися на готову суміш, зробіть очищення грунту від бур’янів і проведіть процедури по її знезараженню методом пропарювання. Для цього необхідно зробити наступне:

 • взяти відро, покрите емаллю;
 • покласти на дно відра пластикову ємність, попередньо виконавши на її дні дірочки;
 • залити у відро приблизно два літри води;
 • поставити нагрівати і кип’ятити не менше півтори години.

Пам’ятайте, що якісна підготовка грунту займає багато часу, тому почніть займатися цим заздалегідь.

Щоб зібрати в парнику хороший урожай, потрібно підготувати землю з урахуванням культур, які ви плануєте вирощувати. Не можна в одному парнику вирощувати різні овочі. Якщо ж хочете це зробити. Потрібно розділити культури в теплиці, встановивши для їх поділу високі перегородки.

Між іншим, купити теплицю з полікарбонату в Мінську можливо в одному з фірмових магазинів” Зроби Сам”, а також можна замовити товар в нашому інтернет-магазині з доставкою.