8 типових помилок при оформленні ванної кімнати

Ремонт у ванній кімнаті-один з дорогих етапів оновлення квартири. Тому будь-яка помилка чревата наслідками. Розповідаємо, про що потрібно подумати заздалегідь.

1. НЕЗРУЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

В умовах обмеженого бюджету на ремонт багато власників квартир залишають типову планування у ванній кімнаті і санвузлі. Але вона не завжди зручна: маленька ванна, відсутність місця для пральної машини, мало місць для зберігання, обмежений простір для маневру. Є й інша крайність: в спробі розмістити максимум обладнання господарі зовсім забувають про комфорт експлуатації (так, наприклад, з’являються унітази, на які можна сісти тільки боком).

Як виправити: заздалегідь продумайте і намалюйте на папері або в спеціальній програмі розташування головних предметів у ванній. Якщо плануєте ставити пральну машину, краще відмовитися від ванної на користь душової кабіни або куточка.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

2. ТЬМЯНЕ СВІТЛО

У ванній кімнаті має бути комфортне освітлення. Недолік світла відіб’ється не тільки на загальному настрої, але і стане причиною некрасивих тіней і сірого кольору обличчя в дзеркалі.

Як виправити: зробіть ставку на різноманітні сценарії освітлення. Насамперед встановіть підсвічування для дзеркала: по краях або зверху. Не забудьте про споти над ванною або душовою кабіною, щоб не митися в напівтемряві.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

3. ДУЖЕ МАЛЕНЬКА РАКОВИНА

Погодьтеся, раковина у ванній потрібна не тільки для миття рук — маленької чаші може виявитися недостатньо для зручного користування. До того ж від мийки невеликого розміру більше бризок.

Як виправити: рішення тут одне — передбачити місце для раковини шириною 50-60 см.потрібні сантиметри можна «виграти» при об’єднанні санвузлів, установці ванни меншого розміру або заміни її на душову.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

4. СЛИЗЬКА ПІДЛОГА

Глянцева плитка у ванній виглядає відмінно, але при експлуатації може проявитися її мінус — при попаданні води підлога стає слизькою.

Як виправити: краще рішення-вибрати для підлоги Керамограніт або плитку не з глянсовою, а фактурною поверхнею. Якщо покриття вже поклали, варіант один-передбачити симпатичний килимок з прогумованим підставою.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

5. МАЛЕНЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ ЛЮК

Під час ремонту важливо думати не тільки про естетичну сторону, але і пам’ятати про технічні нюанси. Приховані люки над унітазом і під ванною обов’язкові, але в гонитві за красою і єдністю оформлення багато господарів квартир роблять їх мінімальними. У разі необхідності доступ до труб буде обмежений.

Як виправити: чим більше люк, тим менше ймовірність, що в разі ремонту доведеться знімати плитку і ламати перегородки. Щоб зробити його непомітним, вибирайте моделі, які можна викласти плиткою або пофарбувати в колір стін.

6. ВІДСУТНІСТЬ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Не варто недооцінювати необхідність вентиляції у ванній кімнаті. У приміщенні її відсутність позначиться на довговічності обробки, появі цвілі, грибка і затхлого запаху, а також на розбуханні меблів.

Як виправити: не закривайте стаціонарний вихід вентиляції. Щоб полегшити вихід вологого повітря, встановіть вентилятор. Зручно вивести для нього окремий вимикач при вході у ванну.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

7. МІНІМУМ СИСТЕМ ЗБЕРІГАННЯ

Швидше за все, пари ящиків в тумбі під раковиною вам не вистачить для зберігання всіх речей. А це означає, що рушники поступово «оселяться» на полотенцесушителе і рейлінгу для шторки, а косметичні засоби заполонять всі горизонтальні поверхні.

Як виправити: використовувати вертикальні поверхні по-максимуму. Замість звичайного дзеркала, повісьте шафку з дзеркальними дверцятами, прикрутіть полицю над вхідним отвором, встановіть скляні полиці в кутах ванни.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

8. ВІДСУТНІСТЬ РОЗЕТОК

Звичайно, електрика і вода — речі несумісні, але повністю відмовлятися від розеток у ванній кімнаті не варто. Вони в будь-якому випадку знадобляться для установки гідромасажної ванни, пральної машини. А як включити фен або зарядити електричну зубну щітку, якщо найближча вільна розетка на кухні або в передпокої?

Як виправити: передбачити висновки під розетки заздалегідь. По-перше, краще встановити спеціальні вологозахисні моделі з кришками. По-друге, якщо розетка не потрібна прямо зараз, її можна закрити спеціальною кришкою до потрібного моменту.

8 типичных ошибок при оформлении ванной комнаты

Догори