Чим і як пофарбувати стельовий плінтус з пінопласту: робимо вибір

Треба фарбувати стельовий плінтус

Фарбування стельового плінтуса в ремонті приміщення є досить важливим моментом. Адже він повинен бути бездоганним. Найменший недолік буде видно. Для початку треба вирішити, чим пофарбувати стельовий плінтус з пінопласту і ісля цього правильно зробити роботу. Нижче буде викладена повна інструкція щодо правил виконання цієї роботи.

Зміст статті

 • Стельовий плінтус і його фарбування
  • Як підібрати фарбу для стельового плінтуса
  • Виконання підготовчого етапу перед фарбуванням
 • Вимоги до фарбування багета

Стельовий плінтус і його фарбування

В даний час багато людей виконують декорування місця стику стелі і стіни спеціальними стельовими плінтусами або, як їх правильніше називати, галтелі. Вони виробляють красивий ефект.

Такі плінтуса навіть із звичайними шпалерами, звичної обробкою, люстрою, здатні оформити і зробити новий незвичний, індивідуальний образ. Тепер не потрібно кріпити важкі масивні елементи.

Увага: Виробляють такі багети з полістиролу, пінопласту, поліуретану. Спочатку вони мають білий колір. У зв’язку з його природним білим кольором, багато хто замислюється, потрібно фарбувати стельовий плінтус, якщо і так колір підходящий? Розберемо послідовно це питання, щоб зрозуміти деякі моменти.

Отже:

 • Стельові багети мають пори, подряпини. При певному падінні променя світла вони можуть бути видні.
 • Матеріал, з якого зроблені плінтуса, злегка просвічується, а пофарбувавши його вигляд змінюється, та й міцніше стає.
 • Якщо плінтус не фарбувати, то через деякий час не складно помітити пил і жовтизну – без фарби матеріал набуває кепський вигляд. У випадку з пофарбованими, пил і плями легко прибираються вологою губкою
 • При кріпленні плінтусів, є один нюанс: стики. Багато їх бояться. Так от не видно стає цих місць, тільки після шпаклівки з подальшою прокраскою. Інакше, залишаються щілини. Така ситуація ріже погляд і псує цілісність всього образу.
 • Якщо багет з дерева, його також обробляють і фарбують фарбами або лаками. Так дійсно ще красивіше і профілактика від комах.
 • Звичайно фарбують і для зміни кольору плінтуса. Наприклад, в тон до стелі.

Але чи можна фарбувати плінтус, якщо його вже прикріпили до стелі? Можна, але попередньо необхідно закласти щілини і стики. Зручніше звичайно, фарбувати перед приклеюванням, але потім знову доведеться фарбувати після замазування стиків. Таким чином, спочатку потрібно клеїти, потім замазувати стики, а після цього вже фарбувати. При такій технології результат вийде прекрасним. Навіть досвідчені ремонтники оцінять вашу роботу.

Як підібрати фарбу для стельового плінтуса

В першу чергу вирішується, плінтус стельовий чим пофарбувати, необхідно добре подумати, адже від вибору фарби залежить планований результат.

Вибираємо потрібний барвник

 • Є фарби, в складі яких містяться розчинники, а від них конструкція може просто розчинитися. Тому необхідно підбирати водорозчинні фарби. Підійде акрилова на водній основі або ж латексна, водно-дисперсна. Багети з дерева більш стійкі до різних складів фарб, з ними можна експериментувати.
 • У продажу є фарби для плінтусів в балончику. Його застосовують перед приклеюванням на стіну. Таким способом нанесення фарбування відбувається швидко і рівномірно. Якщо потрібно змінити колір плінтуса і такий в готовому вигляді ви не знайшли, то таке питання вирішується за допомогою пігментів. Купуєте потрібний вам колір, змішуєте з фарбою основою білого кольору, доводьте до однорідного кольору помішуванням. Це ви можете зробити як самостійно, так і в будівельному відділі за допомогою консультантів.

Увага: Фарба для стельових плінтусів є різна. Якщо приміщення не опалювальне, тоді віддайте вибір барвнику для зовнішніх поверхонь.

Розглянемо що таке глейзери. Це нове для багатьох слово. Глейз – це вид тонуючого розчину.

Його наносять шляхом розпилення на необхідну поверхню з спреевого балончика, а потім розтирають рівномірно губкою, пензликами. Він дає цікавий кінцевий ефект, забезпечує отримання фактурності певних матеріалів (металу, золота, дерева, каменю). Схожий глейз на морилку для дерева.

Розглянемо деякі можливі варіанти барвистого декорування таким розчином:

Ефект патиныДля такого відображення зазвичай використовують колір Таире. Щоб вийшов ефект патини, виробляють нанесення рівно по всій площі плінтуса, крім середини. Потім за допомогою губки розтирають стики між прокрашенние і непрокрашенными частинами і верхню частину завданої глейза. Такий спосіб нанесення фарби забезпечує нерівномірність фарбування та надання різних варіантів відтінків. Додаючи глейзер більш темного відтінку, виділяють рельєфність, а за допомогою кисті, ефект підсилюють.ПозолотаДля прикраси такого виду, необхідна кисть потрібної ширини і глейз з потрібним ефектом. Пензель умочують в фарбу і витирають. Майже сухим пензликом плавно проводять з рельєфним випуклостями, переносячи позолоту на плінтус. Це тонка робота і перед таким декоруванням слід додатково переглянути відео сюжети з розповідями про методику проведення такого фарбування і спробувати на зразках.Ефект малахитаДля досягнення такого результату готують глейз зелений, а замість губки беруть шматочок шкіри. Завдаючи такої глейз, створюючи прожилки, а потім розтушовують, дофарбовували пером, взявши розведений водою глейз (це дає світліше тон).Постарене деревоДля створення варіанту зістареного дерева підійде глейз коричневого кольору і жорсткої пензлика. Таким чином вийде структура дуже схожа на структуру дерева. Взявши пензель тонший, можна домалювати деякі частини малюнка, надавши вид зрізів дерева. Фактура малюнка виходить дуже правдоподібною.Плінтус під брудний каменьТакой ефект створюється на плінтусах, що мають чітко виражений рельєфний малюнок. Для створення такої картинки використовують колір Таире, завдаючи плавно і рівномірно. Для отримання світлих смужок і прожилок беруть кисть і виробляють краї.

На наступному етапі роботи необхідний колір Умбер. Його наносять і розтушовують. Після розтушовування темним глейзером домальовують штрихи знімаючи при цьому зайвий розчин. Дочекавшись поки все висохне, беруть бронзовий глейзер, яким фарбують вже випуклі контури багета.

Виконання підготовчого етапу перед фарбуванням

В принципі ця робота повністю робиться своїми руками. Від цього і її ціна буде не значною. Спочатку вибирають колірну гаму і саму фарбу, якою збираються фарбувати багети. Далі усувають наявні нерівності, пори.

Робимо підготовку площині

 • Для цього вам потрібно приготувати ємність з водою, губки, ганчірки, і гумовий шпатель, щоб не довелося шукати в відповідальний момент, коли потрібно витерти руки або розвести розчин. Роботу виконують в рукавичках. У тому випадку, якщо немає спеціального шпателя, підійде будь-яка щільний картон або пластикова лопаточка.
 • Після завершення приклеювання до плінтуса основі, необхідно його пройти самої дрібної фінішної шпаклівкою або ж силіконовим герметиком білого кольору. Така процедура забезпечить видалення наявних нерівностей і вад, сховати стики, які утворилися після кріплення всієї конструкції. Якщо кріпите дерев’яний плінтус, то шпаклівку беруть спеціальну для роботи по дереву. Щоб перепад рівнів не був помітний, шпаклівку наносять по напрямку зверху вниз.
 • Щоб не зіпсувати малюнок, при нанесенні шару шпаклівки, працювати слід акуратно, розчин наносити плавно, повторюючи всі вигини і наявні рельєфності. При роботі з кутами, беруть шпаклівку або герметик на палець і акуратно замазують.
 • Таким же чином слід вчинити з щілинами між поверхнею стіни і самим молдінгом. Щоб виконувати наступний етап (зачистка карниза дрібною шкуркою), необхідно почекати до повного висихання.

Вимоги до фарбування багета

Якщо ви вже купили потрібну вам фарбу, ознайомтеся з інструкцією по роботі з нею. Технологія нанесення, витримка часу – потрібно враховувати всі деталі, адже компоненти, які додають до складу фарб заслуговують уваги і правильного використання для отримання потрібного ефекту.

Для того, щоб пофарбувати стельовий плінтус самостійно, не потрібно проходження спеціальних курсів або мати досвід роботи, з таким видом роботи з задоволенням впорається навіть школяр, тому сміливо дійте.

 • Дочекавшись висихання шпаклівки і після зачистки, потрібно пройти плінтус грунтовкою і позбутися від дрібних пилинок, які будуть впливати на результат роботи.
 • Накрийте підлогу, щоб захистити поверхню від краплею фарби. Не полінуйтеся, і захистіть стіни, якщо вони вже готові. Звичайно, фарба стирається, але краще відразу подбати про можливих проблемних місцях, щоб уникнути неприємностей. У цій процедурі допоможе малярний скотч. Кріплять його впритул до плінтуса. Таким чином можна уникнути патьоків. Видаляють його тільки після повного висихання фарби, щоб уникнути можливого здирання фарби.

Якщо вибір скотча не підходить, тоді є інший варіант.

 • Беруть широкий шпатель (чистий), лист пластику або картону (тонкого для кращого прилягання) і підставляють під плінтус, притискаючи до стіни при фарбуванні плінтуса.
 • По мірі виконання роботи, таку конструкцію просто пересувають.

У випадку зі шпателем діють також.

Робимо захист стелі

 • Шпатель прикладають впритул знизу багета, фарбують, потім знову переставляють – фарбують і так далі до кінця. Якщо турбуєтеся за верхню частину, то підставте зверху, тільки стежте, щоб шпателем не вимазати поверхню. Періодично потрібно протирати його.
 • При фарбуванні краще користуватися пензлем. Валиком таку процедуру не виконаєш, тим більше, якщо плінтус з малюнком. Можна користуватися пульверизатором. З його застосуванням навіть складні фактурні поверхні вийдуть ідеальними.
 • Завдана таким способом фарба буде лягати ідеально, рівному, на відміну від способу нанесення пензлем. Фарбу при будь-якому вигляді нанесення кладуть тонким шаром і розмазують. Зайва фарба призведе до збирання в патьоки або утворення крапель.
 • Нанесіть шар №1, дайте висохнути повністю, не поспішайте. Якщо після висихання плінтус виглядає ідеально, немає дефектів, то більше не можете фарбувати. Повторюють процес, якщо першого разу не достатньо і отриманий ефект не подобається.
 • У випадку з фарбуванням багета, який ще не приклеїли, стіни не обробили (не поклеїли шпалери або не пофарбували), процедура роботи виконується балончиком або м’якою кистю. Принцип роботи аналогічний описаною процедурою. Не забувайте чекати повного висихання фарби.

Увага: Для фарбування стельових плінтусів прикріплених усередині приміщення, не можна користуватися фарбами для робіт зовні! Склад таких матеріалів відрізняється, не дарма позначають написи застосування для певних місць.

Фарбування стельового плінтуса з пінопласту не так важливий матеріал, як середовище перебування плінтуса і послідовність виконання роботи. Перед початком робіт варто подивитися фото і відео в цій статті. Тоді ви все зможете зробити роботу якісно і швидко.