Чим сьогодні паркет покривають?

Чим сьогодні паркет покривають?

У чому ж основна відмінність двох найпопулярніших способів обробки дерев’яної підлоги? Паркетний лак при покритті утворює на поверхні багатошарову захисну плівку. Масло ж не залишає плівки на поверхні паркету, а повністю всмоктується в паркет. Безумовний плюс паркетного олії в тому, що воно не приховує, а підкреслює структуру деревини, створюючи враження необробленого матеріалу. Проникнення масла в товщу паркетини призводить до того, що сама деревина стає більш міцною і зносостійкою. Підвищується цей ефект із застосуванням воску, завданої або поверх масла, або входить до складу спеціального масла.

Паркетний лак
Незамінним матеріалом при покритті паркету є паркетний лак. В першу чергу він наноситься для захисту дерев’яних поверхонь. Серед класичних видів лаку виділяють паркетний лак на розчинниках синтетичних. Такий лак має сильний запах, тому у деяких людей при вдиханні парів таких лаків може розвинутися алергія. Кілька більш безпечними є паркетні лаки на водній основі. Цю категорію лаків можна розділити на два типу: лаки на акрилі і поліуретанові лаки. Водні паркетні лаки і лаки на розчинниках синтетичних підходять для покриття більшості порід дерева.


Масла та фарби для паркету
Маслами для паркету є спеціальні склади, які, як і фарби для паркету, виконують захисні, а також декоративні функції. З допомогою масел і фарб для паркету можна підкреслити текстуру дерева, його характерні відтінки. При необхідності можна змінити її колір або повністю сховати малюнок дерева. При нанесенні варто заздалегідь врахувати можливий витрата фарби або лаку. Іноді поверхня добре виглядає вже після нанесення першого шару лаку або фарби. Але щоб покриття залишалося красивим протягом декількох років, можливо, доведеться покласти ще кілька. Інформацію про витрату ви зможете прочитати на упаковці. Зазвичай достатньо нанести лише кілька шарів фарби або лаку, щоб паркет зберіг свій чудовий вигляд на довгі роки. При фінішній обробці підлогових покриттів з натурального дерева застосовуються масла і фарби для паркету.