Чому відклеюються шпалери-причини і що робити

Ремонт увійшов у фінальну стадію і там застряг через постійні переробок і недоробок, що молотом б’є по залишилися нервових клітин і пробиває додаткову дірку в бюджеті? Давайте подивимося на зокрема, наприклад, чому відклеюються шпалери, які причини цього неприємного для ремонту явища і що робити для того, щоб ситуація не повторювалася знову і знову.

Причини відклеювання

Сенсу усувати проблему Немає, поки не встановлені її причини. Найчастіше шпалери відклеюються через:

  1. — Протяг,
  2. – Неправильної підготовки стіни,
  3. – Використання неякісного або невідповідного до типу шпалер клею,
  4. – Порушення технології обклеювання стін або стелі.

Протяг

По першому пункту. Не треба плутати протяг з припливом свіжого повітря. Якщо у вас злегка (на мікропровітрювання) прочинене вікно в кімнаті, де проводяться роботи, але закриті вікна і двері у всіх інших приміщеннях, то нічого поганого не буде. Це скоріше плюс-в кімнаті буде менше вологість. Якщо ж виник протяг, то він може не тільки відклеїти шпалери з краю, але відірвати все полотно.

Підготовка поверхні

Важливий момент підготовка стін і стелі. Не можна клеїти шпалери на:

  1. — Штукатурка,
  2. – Незагрунтовану шпаклівку.

І в першому і в другому випадках полотно погано зчепиться з поверхнею і почне відклеюватися. Навіть при використанні сучасної штукатурки Ротбанд шпаклівка обов’язкова (приклад без шпаклівки на верхньому фото), проте досить одного шару, який грубо шліфується і покривається спеціальною ґрунтовкою або розведеним клеєм. Часу на шпаклівку витрачається мінімум, а Шпалери після цього не відклеюються 100%.

Неправильний вибір клею

Тип клею треба підбирати відповідно до типу шпалер-бамбукові, вінілові або паперові. Не варто вважати себе розумнішими виробника і просто робити шпалерний клей більш концентрованим-це не принесе успіху. Кращими варіантами клею під шпалери можна вважати Metylan, Момент, екон і Клео. Для проклеювання кутів і крайок використовуйте спеціальний клей підвищеної міцності, коштує він недорого, а однієї пачки вистачить на стики шпалер на всю квартиру.

Порушення технології

Шпалери на стіні треба не тільки розладнати шпалерною щіткою, але і прокатати гумовим валиком (бажано, Stayer)! Він усуває повітряні бульбашки і додатково притискає шпалерний лист до поверхні, що зменшує ймовірність відклеювання. Важливо також промазувати лист вінілових і паперових шпалер-це не примха виробника, а турбота про якість вашого ремонту – паперова основа повинна розбухнути і просочитися клеєм!

Залиште ці помилки в минулому, і роботу не доведеться переробляти, крім цього підвищиться якість обклеювання стелі і стін, а це вже психологічна задоволеність від ремонту.

Питання та відповіді

Чи обов’язково шпаклювати перед шпалерами Ротбанд, адже це штукатурка з полімерними добавками?

– Обов’язково, це все-таки штукатурка і без шпаклівки, навіть при додатковому грунтуванні, шпалери відклеяться 100%. Сильно не турбуйтеся, досить нанести один шар шпаклівки і злегка його зачистити – це гарантія того що через неправильну підготовки стіни шпалери не відклеяться. 

Чи можна для вінілових і флізелінових шпалер використовувати один і той же клей, змінюючи тільки його концентрацію?

– Якщо клей комбінований, то так, в іншому випадку зміна концентрації вам не допоможе. Проблема в тому, що спеціальний клей для флізеліну дещо відрізняється за складом – клеїти папір і тканину (за великим рахунком) на один і той же склад не треба.

Чи можуть відклеїтися шпалери через високу вологість в приміщенні? Питання актуальне при обклеюванні стін влітку.

– Через підвищену вологість шпалери не відклеяться, проте висока вологість небажана, так як час висихання матеріалу збільшується і створюється привід для появи грибка. Після завершення обклеювання відкрийте вікно в кімнаті, тільки не відкривайте надовго двері і вікна в інших приміщеннях – інакше буде протяг і шпалери відклеяться.