Дизайн кухні в скандинавському стилі

При оформленні кухні важливо вибрати такий стиль, який буде доречним протягом багатьох років. Крім того, він повинен бути красивим і практичним. Якщо ви любите лаконічність і простоту, хочете оточити себе оригінальними деталями в оформленні, вам сподобається кухня в скандинавському дизайні. Скандинавський стиль в інтер’єрі не втрачає популярності вже кілька років поспіль. І це не дивно: він відмінно виглядає в приміщеннях різного метражу, не вимагає для свого створення спеціального дизайнерського освіти і досить недорогий у виконанні.

Краса, лаконічність, натуральність

Скандинавський стиль має довгу історію, але активно увійшов в ужиток дизайнерів відносно недавно. Така назва обумовлена походженням стилю. Він з’явився в Скандинавських країнах-Данії, Швеції, Норвегії, Ісландії, Фінляндії, звідки проник в інші держави Європи і поширився по всьому світу. Походження стилю багато в чому визначає його особливості:

  • принципи оформлення-лаконічність і функціональність: скандинавські дизайни позбавлені надмірних декоративних елементів, але все ж вони естетичні, завершені, надзвичайно красиві;
  • обов’язкові в оформленні-світла палітра, натуральні відтінки, текстури дерева, максимум світла;
  • мета і призначення скандинавського дизайну – затишок і комфорт, природна і ненав’язлива атмосфера в приміщенні.

Кухня, виконана в скандинавському стилі, сподобається всім членам вашої родини. Лаконічний дизайн, оформлений в світлій гамі, відмінно вписується в малогабаритні приміщення. Застосування скандинавських елементів при облаштуванні квартир-студій дає можливість раціонально зонувати і правильно розподілити простір.

Пофарбуйте стіни в натуральний колір

Існує думка, що в інтер’єрах, оформлених в скандинавському стилі, повинні бути тільки білі стіни. Так, так було раніше, але час йде, елементи стилю видозмінюються в залежності від потреб, способу життя та інтересів мешканців. Погодьтеся, повністю білу кухню Не можна назвати практичною для сім’ї з дітьми або домашніми тваринами. Зараз скандинавський дизайн допускає застосування світло-сірих, пильно-сірих відтінків. Щоб вам було простіше зробити вибір, попросіть у продавців магазину палітру відповідних кольорів, щоб» приміряти ” нове оформлення до вашої кухні. Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Відмовтеся від плитки на підлозі

У скандинавському стилі плиткове покриття підлоги зустрічається досить рідко. Набагато цікавіше виглядає натуральне дерево. Підлогове покриття з дерева є більш практичним і економічним. Його не потрібно додатково обігрівати, чого вимагає холодна керамічна плитка.

Стару підлогу на кухні ви можете пофарбувати в білий колір або постелити нове покриття з вологозахисним просоченням. Чи не самий екологічний, але однозначно вигідний варіант – вологостійкий ламінат.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Не закривайте вікна

Для нас цілком звичним вважається оформлення вікон на кухні різноманітними шторами – кольоровими і однотонними, довгими і короткими. Якщо ви хочете змінити дизайн кімнати, від таких рішень доведеться відмовитися.

Одна з особливостей інтер’єрів в скандинавському стилі-відсутність текстилю на вікнах. Тому навіть в похмуру погоду в квартирі досить світло. Беріть на замітку: якщо відкриті віконні рами вам не подобаються, ви можете акуратно прикрити їх напівпрозорими лляними фіранками або однотонними римськими шторами. Лаконічні деталі збережуть приватність, не порушивши при цьому основні принципи створення скандинавських інтер’єрів.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Візьміть однотонну плитку для фартуха

Скандинави віддають перевагу Білій квадратній плитці або популярному “кабанчику” – чому б і ні? Якщо ви хочете додати контрасту, купіть однотонну темно-сіру або чорну плитку – ваша кухня точно не залишиться непоміченою.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Зробіть ставку на мінімалізм

Ідеї про кухонний гарнітурі з кольоровими глянцевими фасадами або з різьбленими фільонками і фактурою натурального дерева притримайте для наступного ремонту. Якщо ви вирішили оформити кухню в скандинавському стилі, вибирайте лаконічні меблі світлих відтінків без зайвого декору. Стільницю зробіть в колір кухонного фартуха або дерев’яну.

Дизайн кухни в скандинавском стиле Дизайн кухни в скандинавском стиле

Використовуйте відкриті полиці

Різнобарвна крупа в прозорих банках, красиві столові прилади в дизайнерській підставці, ваза, куплена в подорожі, улюблені чашки-хіба їм місце в закритих шафах? Щоб зробити кухню більш скандинавської, повісьте кілька відкритих полиць-це буде виглядати трохи по-селянськи, але дуже стильно.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Не забудьте про декор

Скандинавський дизайн, хоч і досить аскетичний, все одно вимагає прикраси. Кольорові підставки під тарілки, скатертини, подушки на стільці, веселий годинник і різнокольорові постери – ви можете не обмежувати себе у виборі. Віддавайте перевагу недорогим предметів-тоді ви зможете змінювати настрій інтер’єру в залежності від сезону.

Щоб зробити холодний скандинавський дизайн кухні більш жвавим, динамічним, додайте в оформлення трохи декору з тканини. Текстильні елементи можна розташувати практично на всіх рівнях інтер’єру. Прикрасити підлогу допоможуть ворсисті килими, маленькі килимки, оформлені орнаментом, квітковим візерунком, смугами.

Стільці можна прикрасити барвистими чохлами і подушками, а на стіл постелити текстильну скатертину. Тканина краще вибирати натуральну. Для таких цілей підійде льон, бавовна.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Фінальний штрих-рослини

Важко уявити скандинавський інтер’єр без живих рослин-і кухня не виняток. Зелені акценти будуть виглядати гармонійно. Рослини пожвавлять холодну палітру скандинавського дизайну, створять цікавий контраст натуральних відтінків.

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Дизайн кухни в скандинавском стиле

Скандинавський стиль не дарма називають універсальним. Він не тільки підходить для оформлення кухонь різних розмірів і планувань, але і допускає відходження від основних положень у виборі декору, матеріалів для створення інтер’єру. Ви можете реалізувати авторські ідеї і створити неповторний дизайн, який зробить вашу кухню красивою, функціональною і затишною.

Догори