ДСП – це будівельний матеріал, що представляє собою прямокутну плиту. Виріб складається з двох картонних шарів, між якими розташований гіпсовий сердечник з армуючими добавками. Бічні кромки також оброблені.
Переваги гіпсостружечной плити над існуючими-відсутність в складі азбесту і клею. Отже, ДСП не виділяє шкідливих речовин і абсолютно безпечна з екологічної точки зору.
Технологія виробництва
Плити робляться напівсухим методом. Для цього змішують вологі деревні волокна, стружку і гіпсовий розчин. Масу укладають на металеві листи. Тісто пресують і висушують без впливу високих температур.
Така технологія благотворно впливає на міцність конструкції, відсутність деформації в процесі експлуатації.
Застосування
Гіпсостружкові плити активно завойовують вітчизняний ринок з 2010 року. Плити можна використовувати у вологих приміщеннях через унікальну особливість. ДСП вбирають вологу з повітря при її надлишку, віддають при нестачі. Так в приміщенні встановлюється комфортний мікроклімат. Конструкції з ДСП не вибагливі в обробці. Декорувати поверхні можна всіма можливими покриттями: забарвлення, обклеювання шпалерами, облицювання кахлем і плиткою.
Рівна поверхня дозволяє використовувати» примхливі ” будівельні матеріали-плівкові покриття.
За допомогою ДСП:
- будують незнімну опалубку для стрічкових фундаментів;
- влаштовують стяжку підлоги;
- облицьовують стіни, стелю;
- монтують підвіконня, облицюють укоси;
- створюють внутрішні перегородки.
Гіпсостружечние плити застосовують в промислових і житлових будівлях, дошкільних, медичних установах, санаторіях і навчальних закладах. Часто в будівлях з підвищеними вимогами пожежної безпеки.
Особливості матеріалу дозволяють використовувати ДСП у вологих приміщеннях
Переваги та недоліки
Поряд з подібними плитами, наприклад, ГВЛ, гіпсокартоном, ДСП має такі характеристики:
До недоліків можна віднести:
Гіпсостружкові плити новий матеріал, який має гідні перспективи на подальший розвиток. Маса позитивних ефектів виділяє плити на тлі раніше використовуваних аналогів.