Енергоефективність

У статті мова піде про енергоефективність житлових будівель. Читач познайомиться з класами енергоспоживання і зрозуміє, навіщо замислюватися про ці категорії.

Енергоефективність-це спосіб раціонально витрачати природні ресурси. Про таке поняття, як енергоефективність, ми дізналися недавно. 10-15 років тому на побутову техніку стали клеїти наклейку з декількома стрілками і буквами від A до G. чим економніше прилад витрачає енергію, тим ближче він до букви а.за таким же принципом класифікують будівлі. Є споруди, сплановані правильно, вони не беруть участь в надмірному споживанні ресурсів. А з деяких споруд енергія витікає незрозуміло куди.

Позначення енергоефективності

Визначення звучить наступним чином. Енергоефективність-це раціональне використання енергетичних ресурсів. На відміну від енергозбереження, яке спрямоване на економію.

Навіщо місту енергоефективність

Розберемо, для чого потрібна Енергоефективна політика в будівництві. Перше і найголовніше призначення-зменшення витрат. Це відчувається на всіх рівнях. Громадяни менше платять за комунальні послуги, держава економить ресурси на виробництво енергії. З екологічної точки зору енергоефективність дозволяє знизити навантаження на природу. Компанії, які дають місту енергію, відчують зниження витрат на паливо, а у промисловості знизиться собівартість продукції, що випускається. Таким чином, енергоефективність позитивно вплине на всі сфери життя, якщо дотримуватися її при будівництві нових будівель і перебудові старих.

Кому потрібна енергоефективність

Значення енергоефективності зростає від однієї сім’ї до масштабів будинку, мікрорайону, міста, області і так далі. Чим раціональніше буде витрачатися енергія в одній родині і одному будинку, тим більше буде вигода на державному рівні. Це економічно вигідно.

ЭнергоэффективностьЭнергоэффективность

Класифікація енергоефективності будівель

Тепер про те, що таке Енергоефективна будівля. Це будинок, який раціонально витрачає ресурси. Присвоєння класу залежить від наступних факторів:

 • Утепленість. Якщо стики в стінах будівлі не закладені, шви у віконних або дверних отворах недостатньо герметичні, значить, частина тепла буде йти в нікуди.
 • Товщина стін. Чим товщі стіни, тим краще вони зберігають тепло.
 • Матеріали для будівництва. Чим дорожче матеріали, тим довше вони прослужать.
 • Якість робіт.
 • Розглянемо, які бувають класи енергоефективності. Основні види енергоспоживання класифікуються згідно з нормами СП 50.13330.2012. Типи різняться залежно від поточного статусу будівлі (побудовано чи ні). Витрата енергії розраховується в кВт * год / кв. м. на рік. Тип енергоспоживання визначається так: існує певна норма споживання енергії. Якщо споживання відхиляється від норми в меншу сторону, то клас вище, якщо в більшу – то нижче.

  Для проектованих будівель:

 • Дуже високий клас, споживає на 40-60% менше енергії. Сюди відносяться типи енергоспоживання А++, а+ і А. власники такого житла отримують пільгу на оплату майнового податку на 3 роки.
 • Високий клас-це в+ і в. споживає на 15-30% менше. Власникам житла цього класу також покладаються податкові пільги.
 • Нормальний клас-це С+, с і С-. Може споживати або на 15% менше, або на 15% більше, залежно від типу.
 • Для експлуатованих споруд:

 • Середній клас – D. Перепотребленіе йде від 15 до 50%. Ці будівлі перебудовують з економічних причин.
 • Низький клас-Е і F. споживає на 50% більше енергії, ніж закладено в нормі. Якщо будова не підлягає переобладнанню, його зносять.
 • Найнижчий клас-G. споживає на 80% більше енергії. Така будівля гарантовано піде під знесення.
 • Догори