Часто при склеюванні різних матеріалів епоксидною смолою виникають проблеми. Поверхні не прилипають один до одного. Якщо ви зіткнулися з тим, що не клеїть епоксидна смола – це означає, Перш за все, неправильне приготування. Варто розібратися, що являє собою епоксидний клей, для чого він потрібен, як розвести, як клеїти епоксидною смолою. Також розглянемо основні помилки при застосуванні.
Визначення, властивості складу
Епоксидна смола-доступний засіб для приклеювання, що користується популярністю. Вперше такий клей використовувався при ремонті побутових та інших виробів. Потім склад кілька разів удосконалився, виникли ефективні методики роботи з цією смолою для твердих поверхонь, збільшився діапазон температур при використанні. Завдяки цьому предмети відрізняються високою міцністю і служать тривалий термін. Застигла смола безпечна, не виділяє шкідливі речовини. Головний компонент епоксидного клею-смола. Для самостійного застосування вона не використовується. Щоб смола придбала клеючі властивості з міцною полімерною структурою, додають інші компоненти:
Консистенція:
Клейові склади бувають різні і відрізняються типом відкидання. Залежно від складу маса застигає від 24 до 72 годин, міцність з’єднання залежить від термічної обробки. Найнадійнішим є гаряче відкидання.
Як правильно клеїти
Технологія склеювання складається з трьох етапів:
Для роботи зі сталлю, алюмінієм, міддю та іншими сплавами випускається клей з окремою маркуванням – «для металевих поверхонь». Такий склад має високу стійкість до зносу, має міцну полімерну структуру, не дозволяє з’явитися тріщин і усадки. Металеві частини варто скріплювати трохи за іншим принципом:
- очищення поверхонь, обробка бензином (ацетоном);
- на одну деталь наноситься смола, на іншу затверджувач;
- потім деталі з’єднують.
Де застосовується
Області використання епоксидної смоли:
- інженерно-технічний напрям-Радіоелектроніка, Електротехніка, авіа – і авто-промисловість, кораблебудування, виробництво склопластику;
- гідроізоляція підлогового покриття, стін в підвалах;
- виготовлення матеріалів для обробки будівель і приміщень;
- Творчий, дизайнерський напрямок;
- побутове ГОСПОДАРСТВО.
Які бувають помилки при використанні
Епоксидна смола не липне до ПВХ панелей. Також не вийде з’єднати поліетилен, поліхлорвініл та інші подібні матеріали. Погано липне до гладких поверхонь, які не мають пористість. Тому такі деталі потрібно попередньо обробити наждачкою, як говорилося вище, але часто цим важливим етапом нехтують.
Складнощі також з’являються при роботі з великим обсягом. Смолу необхідно нагріти, перед тим як змішувати з затверджувачем. Об’ємна маса швидко твердне при нагріванні, до того ж можна легко її перегріти, не отримавши клей потрібної консистенції. Для таких робіт, як виготовлення наливної підлоги, виливків, інших матеріалів купуються склади, які не перегріваються. Вони рівномірно тверднуть, не утворюють бульбашок.
Епоксидний клей-засіб для з’єднання будь-яких матеріалів. Клеїть алюміній, фаянс, кераміку, деревину твердих порід і багато іншого. Застосування в побуті і в промислових масштабах робить його універсальним. Матеріал виходить надійним і міцним, чим і обумовлена його популярність.