Епоксидний клей

Епоксидний клей-матеріал з широким застосуванням, затребуваний на будівельному ринку. Робочі характеристики і довговічність зумовили її популярність на будівельному ринку.

Епоксидний клей-один з найнадійніших з’єднують матеріалів.

Епоксидний клей – це різновид смол синтетичного походження, розроблена в середині минулого століття. Згодом в асортименті виробників з’явилося більше різновидів.

Епоксидний склад поширений в домашньому господарстві, при будівництві об’єктів житлового або промислового призначення, виконанні ремонтних робіт та інших подібних завдань. За складом-синтетична олігомерна хімічна сполука.

При додаванні затверджувача смола стає твердою і набуває міцність, зберігаючи м’яку структуру. Після полімеризації матеріал стає стійким до більшості видів кислот, лужних сполук, галогенів, при тому він може розчинитися під впливом ацетону або складних ефірів. Затверділа смола не виділяє летючі речовини, здатні створити загрозу здоров’ю людини.

Співвідношення смоли і затверджувача

Кожен досвідчений хімік знає, що епоксидна смола-це реактопласт. Для його затвердіння використовуються феноли, третинні аміни, аналогічні речовини. Співвідношення між затверджувачем і активними визначає вихідні властивості отриманого матеріалу. Реакція епоксидної смоли і отверждающего реагенту незворотна – застиглу масу неможливо повернути в колишній стан. Не рекомендується порушувати вміст активних речовин в суміші.

Перевищення затверджувача призводить до:

 • зниження міцності;
 • збільшується теплопровідність;
 • вразливість до впливу хімічних реагентів, води.

Якщо в складі епоксидної смоли недостатньо затверджувача, вона стає липкою і не набуває необхідні показники міцності. Рекомендоване співвідношення визначається маркою суміші. Нормальний показник-1к1 або 1к2.

Эпоксидный клейЭпоксидный клейЕпоксидний клей використовують в якості грунту для зчеплення старого бетонного шару з новим

Фактори, що впливають на швидкість затвердіння

Основа успішного використання епоксидного складу-це чітке дотримання технології змішування компонентів. Багато хто переконаний, що для прискорення процесу полімеризації потрібно перевищити вміст затверджувача. На практиці прискорення можна домогтися за рахунок підвищення температури.

Перевага

На відміну від інших тепло – або гідроізолюючих матеріалів, епоксидна смола має ряд характеристик:

 • підвищена міцність клейового з’єднання;
 • знижений показник усадки;
 • майже повна вологонепроникність після затвердіння;
 • стійкість до абразивного зносу;
 • високі фізико-механічні властивості.

Висока міцність епоксидної смоли та інші показники роблять її ідеальним рішенням для створення гідроізолюючих конструкцій.

Різновид

Залежно від складу епоксидки температура полімеризації коливається від -10 до +200 градусів за Цельсієм. За цим показником існуючі різновиди ділять на смоли холодного або гарячого затвердіння. У побутових умовах найчастіше використовується перший тип, оскільки він не передбачає високотемпературної обробки.

“Гарячі” смолисті суміші призначені для конструювання більш міцних конструкцій, призначених для експлуатації в умовах підвищеного механічного навантаження. Вони краще протидіють впливу хімічних сполук. При гарячій обробці в товщі матеріалу утворюється густа сітка полімеризованих молекул, що значно покращує характеристики міцності. Деякі епоксиди можуть полімеризуватися навіть у морській воді при низьких температурах.

Застосування

Будматеріали на епоксидній основі користуються підвищеним попитом. Поступово характер їх використання змінився. Сфера застосування:

 • просочення склотканин. У такій якості епоксидка може бути застосована при виготовленні різних видів техніки, автомобілів, авіації, для ремонту корпусів човнів, машин;
 • гідроізоляція. Матеріал з вираженими гідрофобними властивостями, що допомагають захистити дерев’яну або бетонну основу;
 • прозорі матеріали, отримані методом заливки в форми і подальшої фізичної обробки, використовуються для виготовлення декоративних елементів.

Перед виконанням оздоблювальних робіт слід знежирити поверхню, видалити глянець методом шліфування. Якщо потрібно виготовити шаруватий склопластик або укласти наливні підлоги, то нові шари наносять до повного застигання попереднього.

Догори