Еркер

У статті розглянемо, як в обробці можна застосувати еркер, фото будуть демонструвати варіанти інтер’єрів.

Еркер – це архітектурний елемент, який виступає через стіну фасаду. Еркер влаштовують простий геометричної форми: прямокутник, трапеція, півколо. Рідше зустрічаються виступи складних конфігурацій. Такий елемент прикрашає один-два поверхи, або розташовується по всій висоті будівлі.

Еркер часто плутають з лоджією або заскленим балконом. Різниця не завжди відчутна. Опукла ніша не огороджується перегородкою від приміщення, як балкон, він є частиною кімнати, яка виступає з площини основних огороджувальних елементів.

Походження терміна

З німецької мови “Erker «перекладається, як»виступ, світильник, ліхтар”. Еркери, дійсно, частково виконують функцію світильника. По периметру виступ прикрашають великі вітражні вікна. Зі старофранцузького “arquier” означає»захисник”. Виступи влаштовували в фортецях, де займали позиції лучники. При появі на горизонті ворога, захисники вели оборонну операцію.

ЭркерТакі виступи облаштовували в замках і фортецях

Призначення ніші

З якою метою в квартирі влаштовують виступний елемент? Все просто, він збільшує простір (корисну площу) і додатково його висвітлює.

Види еркера

За будовою ніші бувають:

 • кутовий;
 • настінний;
 • вписані в кут.

Переваги та недоліки

Фасад відрізняється естетикою. Чим хороший еркер в дизайні:

 • Додаткові квадратні метри. Виступаюча конструкція збільшує простір, там можна розмістити кабінет, майстерню або гардеробну.
 • Покращене освітлення кімнати. Крізь вітражні вікна проникає сонячне світло, який робить приміщення світлим і теплим. Кімнатні рослини віддячать мешканців бурхливим цвітінням, книголюби знайдуть тут маленький рай.
 • Ексклюзивний інтер’єр. Виступаюча ніша розділить єдиний простір на зони: кухню і їдальню, спальню і кабінет, дитячу та ігрову.
 • ЭркерТаке дизайнерське рішення як еркер збільшує простір приміщення

  До недоліків відносять:

 • Утеплення підлоги і стін, інакше еркер стане джерелом тепловтрат. У квартирі пануватиме атмосфера старовинного замку: дуже красиво і жахливо холодно. Проблему вологості і холоду вирішить система теплої підлоги в зоні виступу.
 • Пристрій архітектурної конструкції вдарить по гаманцю. Звичайна плоска стіна виглядає пересічно і дешево.
 • Як облаштувати додатковий простір з користю?

  Глянцеві журнали і сторінки в Інтернеті рясніють фото еркерів і їх надзвичайною функціональністю.

  Ніша, утворена додатковою формою, служить окремою зоною приміщення. У напівкруглому виступі влаштовують їдальні, де розміщують круглий столик зі стільцями. В еркері розміщують кухонний гарнітур, такий спосіб розташування меблів дозволить заощадити місце. А приготування обіду перетвориться на справжнє свято. Розташування кухні в конструкції виступу дозволять об’єднати приємне з корисним: домашню роботу з шикарним видом на місто.

  Еркер використовують в якості зеленого куточка або зимового саду. Рослини розташовують в кілька рівнів, там вони цвітуть особливо пишно через надлишок сонячного світла. Якщо поглиблення знаходиться в спальні, в ньому встановлюють ліжко. Господарів квартири м’яко будять промені сонця, що сходить. Заряд енергії і гарного настрою гарантовані. По периметру ніші ставлять м’які пуфи, які прикрашають подушками. Так отримують унікальне місце для відпочинку, читання. А також, дивлячись у величезні вітражні вікна, можна дивитися у вікно і розчинитися в мріях за чашкою кави.

  Не виключено відсутність в еркері вікон, в цьому випадку глухі стіни перекривають книжковими полицями. Виходить затишна домашня бібліотека. Також в ніші без віконних прорізів розташовують гардеробні і функціональні місця для зберігання.

  В якому б приміщенні не знаходився еркер, його конструкція буде корисним, гармонійним і затишним доповненням інтер’єру. Він дозволить розділити простір на смислові частини. Еркер-родзинка вашого будинку.

  Догори