Фактурна штукатурка

Стаття містить визначення, що таке рельєфна штукатурка. Описується її призначення, види і особливості.

Фактурна штукатурка це що таке: визначення та види фактурної штукатурки

Фактурна штукатурка – це речовина для декору стін, до складу якого входять сполучні речовини, добавки. Підходить практично для всіх приміщень завдяки якості і різноманітності текстур. Як інший оздоблювальний матеріал, декоративна фактурна штукатурка для стін має особливості і призначення, на чому зупинимося докладніше.

Різновиди матеріалу

Фактурна декоративна штукатурка, фото якої так часто зустрічаються в Інтернеті, ділиться на види за певними параметрами.

За фракцією складових

За фракціями штукатурка ділиться на тонку, дрібну, середню і велику.

Матеріал тонкої фактури підходить для декору стіни, яка і так рівна. Тонка фактурна штукатурка в інтер’єрі, фото якої вражають легкістю, більше схожа на дорогі рельєфні шпалери, тому використовується частіше.

Дрібна здатна не тільки надати поверхні красивий вигляд, але частково приховати невеликі вибоїни і тріщини.

Середня фракція матеріалу має на увазі товстий шар суміші на поверхні. Застосовується для додання опуклого рельєфу зі складними візерунками на стінах, не вимагає ретельного вирівнювання поверхні шпаклівкою або цементним розчином.

Велика виконує відразу кілька функцій: надання декоративного вигляду поверхні, вирівнювання стіни і усунення серйозних дефектів. Така суміш використовується навіть на голе підставу без нанесення штукатурного розчину перед декоруванням.

По фактурі

Незвичайні види фактурної штукатурки, фото яких часом здаються неприродними, пояснюються складом:

 • глянцева фактура відрізняється присутністю відблисків, що з’являються при яскравому освітленні;
 • матова текстура складу створює шорстку бархатисту поверхню, на якій відтінок текстури відображається однаково витримано при світлі;
 • блискуча фактура дозволяє бачити окремі Геометричні або круглі відблиски на малюнку при певних світлових кутах, при цьому з інших ракурсів візерунок і колір будуть виглядати спотворено.

Залежно від фактури, догляд за поверхнями також буде відрізнятися. Глянцеві поверхні вимагають частого натирання м’якою ганчіркою зі спеціальними складами для запобігання розлучень. Те ж стосується блискучої фактури. Матова поверхня менш вибаглива в догляді, але в порах накопичується більше пилинок.

Також важливо врахувати, що на матовій поверхні колір виглядає темніше, ніж на гладкій.

Фактурная штукатуркаДеякі види фактурної штукатурки дорожче універсальних сумішей

По структурі

Оздоблення стін фактурною штукатуркою, фото якої також мають різні химерні назви, може здійснюватися вже приготованими спеціальними складами для створення конкретного малюнка.

Структура “короїд” затребувана для обробки фасадних стін будинків, але ще застосовується для декору стін коридорів всередині приміщень. Структура “баранчик” виглядає незвично за рахунок різного розміру фракцій в суміші, застосовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх стінок.

“Шуба” потрібна не тільки для додання декоративного вигляду, а ще для утеплення стін. Для чого потрібна така фактура штукатурки? “Шуба” прекрасно утеплює фасад, приховує дефекти за рахунок товстого шару нанесення, при цьому надає стіні завершеного вигляду.

В окрему категорію виділяють штукатурну фарбу, яка штукатурку мало чим нагадує. За великим рахунком, це склад, що наноситься на стіну тонким шаром. Така фактурна штукатурка, фото якої мало чим відрізняються від пофарбованих стін, використовується при неможливості обклеювання шпалерами або фарбування олійною фарбою.

Перераховані види фактурної штукатурки дорожче універсальних сумішей, так як мають необхідну консистенцію і пропорції залишають для створення візерунка.

 

Фактурная штукатуркаФактурна штукатурка створює конкретний малюнок при обробці стін

За складом

Які бувають типи за складом?

 • Акрилова штукатурка, основною речовиною якої є рідкий акрил. Вона досить надійна, легко наноситься, добре піддається фарбуванню і не боїться вогкості. Але під час роботи використовується відразу весь склад, так як він швидко застигає. Робота з таким видом матеріалу вимагає певних навичок, так як надавати рельєф потрібно швидко, не допускаючи перевитрати складу. Ціна коливається в залежності від марки і виробника.
 • Силікатні фактурні штукатурки робляться на основі спеціального рідкого скла. Вони універсальні, так як легко наносяться на поверхні, не бояться пари і вогкості. А стіна, оброблена даним видом матеріалу, не боїться механічних пошкоджень і відрізняється підвищеною міцністю.
 • Штукатурка на основі силіконів і полімерних смол – високо якісний матеріал для оздоблення стін не тільки в кімнатах, але також фасадів будівель. Витримує підвищену вологість і різкі перепади температур, при цьому має доступну ціну.
 • Мінеральний склад на основі цементу продається в сухому вигляді і вимагає розведення з водою безпосередньо перед використанням. Він стійкий, надійний, дозволяє отримати міцне покриття з великою крихтою і помітним рельєфом.
 • Кінцева фактура декоративної штукатурки залежить як від її виду, так і від техніки нанесення на стіну.

  Фасування

  Фактурна штукатурка для стін розфасовується в упаковки в залежності від консистенції матеріалу.

  Так, сухі суміші продаються в паперових або поліетиленових мішках вагою від 10 до 25 кг.такий склад незручно переносити через ризик пошкодження упаковки. Зате зберігатися він може роками, не втрачаючи при цьому первинних властивостей. Та й розводити суху суміш не так складно, якщо дотримуватися інструкції, а для перемішування використовувати шуруповерт або будівельний міксер. Суміш у вигляді готового розчину розфасовується в пластикові герметично закриті відерця з ручками. Суміш не втрачає властивостей протягом року в закритій ємності. Вага становить від 16 до 25 кг.

  Плюси матеріалу

  Основні властивості матеріалу дозволяють проводити експерименти з нанесенням на поверхні.

 • Простота в догляді дозволяє використовувати миючі та чистячі засоби, що допомагають зберегти первісний вигляд покриття. А високий ступінь стійкості до руйнівних факторів пояснює довговічність стінок.
 • Для обробки стінового покриття будь-яким видом складу не потрібно спеціальних навичок, і при бажанні з поставленим завданням впорається кожен. А рельєфна штукатурка, фото якої вражає складністю малюнка, вимагає використання спеціальних інструментів і вмілої руки художника.
 • Кольори і фактури. Мінеральні добавки і крихти в складі здатні імітувати навіть мармур, кварц, граніт та інші природні матеріали. А гамма кольорів дозволить підібрати склад для інтер’єру певного стилю.
 • Пластичність матеріалу дозволяє рівномірно його розподіляти по стіні. Правильно розведена і ретельно перемішана суміш не розтікається і не залишає прогалин при роботі, лягає на стіни рівним шаром обраної товщини.
 • Оздоблення фактурною штукатуркою дозволяє легко доглядати за стінами із застосуванням жорстких щіток, губок, води, побутової хімії.
 • Відносно невисока ціна, економне використання матеріалу дозволяє обробити стіни або їх частина в приміщенні.
 • Що стосується мінусів, деякі суміші важко розвести в правильних співвідношеннях. Також легке нанесення складу в один шар вимагає ретельного вирівнювання поверхні перед роботою.

  Будь-яка рельєфна штукатурка, фото якої можна знайти на сторінках журналів або в Інтернеті має особливості нанесення, значення. На все це слід орієнтуватися при виборі складу.

  Догори