Фарба для меблів з дсп в домашніх умовах

вибір фарби і технологія робіт

Фарбування ДСП і ДВП – це відповідальна процедура, яка вимагає дотримання деяких правил. Для роботи використовуються певні склади, які дозволяють досягти оптимального результату. Із-за своєї структури матеріал добре вбирає наноситься розчин, тому обов’язково проводиться ретельна підготовка. Також важливим є місце використання плит, адже це передбачає різний рівень впливу.

Нюанси роботи з ДСП і ДВП

Щоб прийняти правильне рішення, як пофарбувати ДСП або ДВП, необхідно враховувати особливості цих матеріалів. Хоча вони практично ідентичні, кожен володіє своєю структурою.

 • ДСП являє собою деревно-стружкову плиту, яка може мати різну щільність. По суті, це дрібно помелена ніжна фракція деревних матеріалів, яка шляхом впливу преса і додавання клею формується плити потрібного розміру. Кінцева щільність залежить від величини використовуваної тріски і якості пресування. Чим нижче цей показник, тим краще продукція буде вбирати будь-які рідини і фарбу. Працювати з такими плитами важко, оскільки необхідна більш тривала підготовка.Чи можна фарбувати ДСП? Так, але до кожного конкретного випадку потрібно підходити індивідуально.

  ДСП вважається традиційним матеріалом для бюджетної обробки

 • ДВП (деревно-волокниста плита) – аналогічний матеріал, але має іншу структуру і технологію виробництва. Принцип виготовлення полягає в тому, що дуже дрібна деревна фракція пресується гарячим способом. У підсумку виходить продукція, що відрізняється великою щільністю. Тому фарбувати такі вироби важко, адже фарбувальний склад не завжди має потрібну адгезію. Хоча існують і м’які варіанти ДВП, їх застосовують для чорнових робіт або в якості підкладки.

  Частка ДВП при обробці внутрішніх поверхонь доходить до 25 %

 • Чим пофарбувати ДСП і ДВП?

  Вибір фарби – дуже важливий процес, саме від цього залежить кінцевий вигляд покриття.

  Фарба для ДСП

  Розчин підбирається з урахуванням кількох факторів, які залежать від типу поверхні та зовнішніх параметрів. Рекомендується використовувати наступні види складів:

  • Акрилові. Цей варіант добре підходить для фарбування стружкових плит, але має певні обмеження. Основне полягає в тому, що суміш можна наносити на непідготовлену поверхню, обов’язково виконується грунтування. Справа в тому, що склад таких фарб має водну основу, яка швидко вбирається і може викликати руйнування плити.

   Під акрилові склади поверхня готується особливо ретельно

  • Латексні. Вони також є різновидом водно-дисперсійних матеріалів. Їх використання дозволяє домогтися відмінної захисту виробів від впливу вологи. Технологія застосування аналогічна акриловим сумішей, але така продукції має кілька недоліків: порівняно висока вартість і трудомісткість видалення декоративного шару.

   Синтетична плівка надійно захищає плити від вологи

  • Алкідні. Емалі є традиційним варіантом для такого заходу. Їх можна укладати без попереднього ґрунтування, але витрата суміші значно збільшиться.

   Під алкидной емаллю плити ДСП і ДВП можуть витримувати помірну вологість

  • Морилка. Застосовується як просочення для створення певної текстури. Використання морилки для ДСП не дає настільки вражаючого результату, як при роботі з натуральним деревом, але дозволяє отримати хорошу декоративність. Саме такий варіант є відмінним рішенням для ЛДСП.
  • Лак. Цей склад має безліч відтінків різновидів, для захисту поверхні застосовується безбарвний.

   Вигляд і колір лаку вибирається в залежності від вимог до експлуатації виробу

  Хорошим варіантом є фарба в балончику. Але аерозолі не дозволяють пофарбувати велику площу, тому їх застосовують для декорування.

  Склади для ДВП

  Для волокнистих плит і панелей підходять не всі види, які можуть застосовуватися для ДСП. Наприклад, водорозчинні фарби не мають з такою поверхнею гарного зчеплення, оскільки до складу ДВП входить парафін, який відштовхує воду. Саме тому при виборі акрилових сумішей додатково підбирається грунтовка глибокого проникнення.

  На замітку! Вологостійкі ДСП також зажадають більш трудомісткої підготовки при виборі водоемульсійних складів.

  Крім водоемульсіонкі, матеріали можуть покриватися такими видами фарбувальних розчинів:

  Використання бюджетних складів в більшості випадків виправдано

  • Масляні. Ця різновид використовується все рідше з-за токсичності, їдкого запаху і тривалого висихання.
  • Алкідні. Хороший варіант, який підходить для всіх типів продукції, виготовленої з деревних матеріалів.
  • Оліфа. Застосовується в якості декоративного і вологозахисним просочення, яка покривається лаком. Альтернативою може стати морилка.

  Для декоративних різновидів підходить швидкосохнучий безбарвний лак.

  Технологія фарбування

  Техніка фарбування різних деревних плит в домашніх умовах має деякі відмінності, але процес підготовки для всіх типів матеріалів загальний:

 • Визначається схема робіт. Якщо потрібно покрити фарбою або лаком меблі, то при необхідності вона частково або повністю розбирається. Оформлення стін та стель повинно супроводжуватися захистом прилеглих ділянок, підлога обробляється після підготовки підстави.
 • Якщо є старе покриття, то його необхідно повністю зняти. Для цього застосовується шліфування, але важливо не допустити пошкодження структури.

  Перед обробкою поверхні листів обов’язково шліфуються

 • Після очищення деталі звільняються від бруду і пилу.
 • При роботі зі стінами, підлогами і стелями стики попередньо шпаклюються еластичними складами. Статеві шви можна закладати сумішшю лаку і тирси.
 • Увага! Важливою умовою є мінімальна вологість оброблюваного матеріалу, при необхідності він заздалегідь просушується.

  Фарбування деревостружкових плит

  Фарбування ДСП починають з ґрунтування. Для цих цілей використовується акриловий складу, яким просочують виріб в декілька шарів, кожен раз чекаючи повного висихання попереднього покриття.

  При роботі з акриловими складами грунт слід підбирати аналогічний

  Фарбу своїми руками укладають наступним чином:

 • Суміш може наноситися валиком або фарборозпилювачем, для важкодоступних місць використовуються пензлика. Якщо покриття не грунтовалось, то застосовується добре розведена фарба.
 • Склад рівномірно розподіляється по поверхні, рухи повинні бути в одному напрямку. Кількість шарів варіюється від 2 до 5. Розпилення – більш складний процес і вимагає досвіду.
 • Після висихання останнього покриття для додаткового захисту може проводитися лакування.
 • Якщо фарбопульт не доступний, то кращим інструментом для фарбування гладких поверхонь буде валикОкрашивание деревно-волокнистих виробів

  Фарбування плит ДВП виконується практично в тому ж порядку, що і попередні роботи, але рекомендується застосовувати хутряний валик або пульверизатор. Такий матеріал можна фарбувати без грунтовки, тоді порядок дій наступний:

 • Для першого шару суміш трохи розбавляється. Фарба наноситься швидко, без обробки з’являються з-за поступового поглинання розчину залисин.
 • Наступний шар укладається не раніше, ніж через добу. Суміш повинна бути більш в’язкою.
 • На кінцевому етапі наноситься третій шар.
 • Підлоги, оброблені ДВП, забарвлюються мінімум в 3 шари

  На замітку! Якщо обробка відбувається виключно лаком, то вибирається відповідний відтінок, а кількість шарів варіюється від трьох до шести.

  Особливості роботи з ЛДСП

  Ламіновані ДСП поширені у виробництві меблів. Вони досить складно піддаються фарбуванню своїми руками, оскільки верхній шар надійно просочує основу, що виключає можливість його зняття. Але укладати фарбу безпосередньо на ламіновану поверхня не завжди вдале рішення, тому такий матеріал обов’язково піддається зовнішньому шліфуванні з метою створення шорсткої основи.

  otdelkagid.ru

  Як пофарбувати меблі своїми руками (в тому числі стару) ( з відео)

  Всі ми часто ловимо себе на тому, що хочеться чогось нового в звичному інтер’єрі будинку. Зазвичай на поверхні лежить найпростіший спосіб – перестановка меблів. Але й вона не завжди дає бажаний результат. І тоді приходить на думку ідея: треба змінити саму меблі, а не її розташування в кімнаті.

  Але чи часто ми можемо дозволити собі викинути старі речі і купити нові? Тим більше, що багато предметів меблів можуть виявитися не по силам сімейному бюджету.

  Ми знаємо набагато більш економний і простий спосіб змінити і освіжити інтер’єр вашого житла. Це – фарбування старих меблів.

  Необхідні матеріали та інструменти

  Часто улюблена меблі радянського зразка зроблена так якісно, що може прослужити ще довгі роки, чого не скажеш про сучасних моделях. До того ж, старовинні вінтажні предмети інтер’єру зараз в моді, як ніколи. Тому реставрація меблів шляхом її фарбування – оптимальне рішення.

  Як пофарбувати меблі без шуму і пилу, і не перетворити квартиру в об’єкт малярного виробництва, пропахлий токсичними засобами? Для цього нам знадобиться запастися потрібними інструментами і матеріалами.

  Для фарбувальних робіт вам потрібні:

  • Предмет меблів, потребує фарбування;
  • Малярська стрічка;
  • Рукавички;
  • Фарба;
  • Валик і пензлики;
  • Лоток для фарби.

  Перш, ніж приступити до фарбування, поверхня меблів потрібно підготувати. Для цього потрібно:

  • Шпаклівка;
  • Валик і пензлики;
  • Лоток для фарби;
  • Рукавички;
  • Захисні окуляри;
  • Папір наждачний дрібної зернистості;
  • Гумовий шпатель;
  • Шліфмашинка або дерев’яний брусок.

  Попередньо підготувавши все необхідне, можна приступати до роботи. Перед тим, як пофарбувати меблі, її треба підготувати, щоб уникнути подальших помилок.

  Як підготувати меблі до фарбування

  Правильна підготовка поверхонь забезпечить якісне фарбування, яка буде блищати на сонці і радувати око.

 • Спершу ретельно огляньте меблі, яку збираєтеся реставрувати, на предмет дрібних поломок. Якщо необхідно, відремонтуйте або замініть встановлені механізми: замки, ручки, петлі. Відлущити частинки старого лаку потрібно видалити. Зніміть дверцята, дістаньте ящики і відкрутіть ручки і замки зовні.
 • Затріть поверхню (як глянсове, так і матове) дрібнозернистим наждачним папером. Саме така шкірка не залишить глибоких подряпин, які важко буде закрити грунтовкою або фарбою. Для більшої зручності можна використовувати шліфмашинку.
 • Спочатку потрібно покрити поверхню меблів грунтовкою, а вже після, за допомогою шпаклівки, закладати проблемні місця. Це забезпечить хороше зчеплення матеріалів. Обезжирьте поверхню за допомогою горілки або спирту – вони не залишають слизькій плівки.
 • Нанесіть акриловий грунт так, щоб він добре просочив будь-які дрібні пошкодження, подряпини, тріщини. Для цього краще використовувати пензлик. Дочекайтеся повного висихання.
 • Використовуючи гумовий шпатель, нанесіть шпаклівку на дефекти меблів і ретельно замажте.
 • Після того, як шпаклівка висохне, затріть місця, на які ви її наносили. Робити це потрібно за допомогою шліф-машинки або дрібнозернистим наждачним папери, натягнутої на брусок. В залежності від того, наскільки глибокими були дефекти і який шар шпаклівки ви наносили, цю операцію може знадобитися повторити кілька разів.
 • Коли ці роботи закінчені, позбавтеся від пилу на поверхні і загрунтуйте.
 • Порада: купуючи грунтовку, постарайтеся вибирати відтінок, максимально наближений до того кольору, у якому ви бажаєте бачити вашу меблі. Це не тільки забезпечить рівний колір, але й дозволить заощадити на фарбі.

  Якою фарбою пофарбувати меблі?

  Щоб правильно вибрати засоби для фарбування меблів, потрібно звернути увагу на те, з якого матеріалу ця меблі виготовлені. Ви можете використовувати не тільки фарбу. Існує безліч спеціальних лаків, які не тільки зможуть надати поверхні ефектний вигляд, але і захистять її від забруднень, впливу вологи, паразитів.

  Лаки, які зараз використовуються при фарбуванні, бувають наступних видів:

  • Спиртові;
  • Епоксидні;
  • Алкідні;
  • Нітроцелюлозні;
  • Масляні;
  • Поліуретанові.

  Лак, на відміну від фарби, створює поверхню з більш високою твердістю і стійкістю. Але якщо ви вирішуєте, який фарбою пофарбувати меблі, то зробіть вибір з нижчеподаного асортименту.

  • Серед фарб для обробки меблів традиційно використовуються акрилові. Вони стійкіші інших, швидко сохнуть, прості в застосуванні, і добре підходять для кухні або дитячої кімнати. До того ж, акрилові фарби мають менш вираженим запахом і легко розводяться водою, що дозволяє заощадити матеріал.
  • Акрилові фарби в балончиках значно спростять і полегшать вам роботу. Така фарба лягає на поверхню легко і рівно, а висихає швидше, ніж звичайна, наноситься пензлем або валиком.
  • Емалеві лакові фарби, нанесені на дерево, надають поверхні блиск і глянець. Якщо ви хочете матовий ефект, то в цьому вам допоможуть масляні фарби.
  • Зберегти натуральну структуру дерев’яної поверхні вам допоможуть прозорі фарби. Асортимент гами дуже великий, а консистенція дозволяє змішувати різні відтінки один з одним, щоб у вас завжди був вибір, в який колір пофарбувати меблі.

  Фарбування меблів своїми руками (на прикладі дерев’яного кухонної шафи)

  У вас напевно будинку є меблі, яку ви хотіли б оновити. Найчастіше це – кухонні шафи, оскільки вони особливо страждають від вологи і механічних впливів.

  Давайте спробуємо на прикладі такого кухонної шафи провести фарбування власними руками, і ви переконаєтеся, що пофарбувати старі меблі насправді досить просто в домашніх умовах.

  Зверніть увагу: якщо ви купуєте кухонні шафи без обробки, то швидше за все, це буде меблі з берези. Така деревина має дрібнозернисту структуру, і на ній відмінно виглядає морилка. Наприклад, завдавши вишневу морилку, ви легко досягнете кольору вишні.

  1 етап: ошкурити дерево. Це – важливий етап підготовки. Візьміть наждачний папір із зернистістю 120 і легко шліфуйте деревину за напрямком текстури, щоб не подряпати поверхню. За допомогою наждаку з зернистістю 220 проведіть ще одну шліфування, щоб видалити дрібні подряпини і зробити поверхню гладкою.

  2 етап: наносимо препарат на деревину. Перед цим ретельно протріть пил з поверхні. Нанесений шар просочення виконує роль герметика і сприяє більш рівномірному фарбування. Дайте просочення повністю висохнути.

  3 етап: наносимо морилку. Її краще наносити пензлем, круговими рухами, щоб засіб втирати в текстуру дерева. Заключний прохід робіть в напрямку текстури деревини, щоб кінцеве покриття було рівним.

  4 етап: обробка поверхні шаром фарби. Сама по собі фарба не захищає деревину від негативних впливів вологи, паразитів і висихання. Тому уважно вивчайте склад. В деяких випадках доведеться використовувати додаткові кошти у якості захисного шару.

  Як пофарбувати старі меблі?

  У вас напевно залишилося чимало старих меблів, яку і викинути жалко і поставити нікуди. Вона припадає пилом на дачі, в гаражі, сараї. І багато предметів таких меблів виготовлені з ДСП – дуже зручного, легкого і недорогого матеріалу. Надати їм нове життя можна, просто пофарбувавши в інший колір і освіживши покриття. До того ж, реконструкція шляхом фарбування значно зміцнить поверхню, яка схильна до різних ушкоджень через своїх технічних характеристик.

  Перед тим, як пофарбувати меблі з ДСП, її треба ретельно підготувати. Існує два способи очищення поверхні:

 • Хімічний спосіб. Він передбачає використання спеціальних хімічних засобів для видалення старого покриття. Вибирати такий засіб потрібно в залежності від виду минулого покриття. Обов’язково використовуйте рукавички при роботі.
 • Тепловий спосіб. В даному випадку обробка ведеться гарячим повітрям або парою. Для цього знадобиться будівельний фен. Направте його на поверхню і утримуйте, поки шар фарби або лаку не розм’якне так, що легко зніметься шкребком.
 • Після очищення поверхня потрібно ошпатлевать і затерти наждаком.

  Для фарбування старих меблів з ДСП простіше всього використовувати акрилові фарби в балончиках. Ви впораєтеся швидше, а шар на поверхні вийде рівним і гладким. Так само відмінним варіантом можуть бути масляні або алкідні фарби.

  Порада: якщо при фарбуванні меблів ви використовуєте кисті, то краще купіть нові. Зверніть увагу на те, як міцно тримається щетина. Якщо волоски почнуть випадати під час роботи, це дуже погано позначиться на якості покриття.

  Цікаві інтер’єрні рішення (в який колір пофарбувати меблі)

  Як відомо, старі меблі фарбують не тільки для того, щоб оновити, але і для відповідності інтер’єру. Модні тенденції в дизайні житла можуть добре поєднуватися навіть зі старої радянської стінкою, якщо над нею трохи попрацювати.

  Таку стінку досить перефарбувати, користуючись керівництвом в нашій статті, і пограти з розташуванням її елементів.

  Головне – заздалегідь вирішити, в якому стилі буде витриманий інтер’єр кімнати. І навіть класичну румунську стінку 80-х років, давно знудила і немодну, можна перетворити в багаторівневу, повнофункціональну частина кімнати, а не просто предмет меблів.

  На фотографіях нижче ви можете побачити приклади того, як можна розставити стару стінку, щоб вона відповідала новим модним руху в дизайні. Зверніть увагу, як новий колір меблів і її фурнітури гармонує з кольором стін у приміщенні.

  Тут ви бачите стару стінку, яка була перефарбована в інший колір:

  А тут – варіанти рішень, як переставити елементи стінок:

  Ці фото допоможуть вам визначитися, якою ви хочете бачити вашу оновлену меблі.

  Що потрібно враховувати? Корисні поради

  Фарбування меблів, як і в будь-якій роботі, існують свої секрети. Вони не тільки допоможуть вам швидше впоратися з процесом, але і заощадити кошти, а так само забезпечать ідеальне виконання.

 • Вибирайте матеріали (грунтування, шпаклювання, лак, фарбу) від одного виробника. У такому випадку вони будуть гарантовано сумісні один з одним. Найчастіше виробник розробляє покриття для певних типів поверхонь, у відповідності з умовами експлуатації. Так вам буде простіше підібрати оптимальний матеріал.
 • Не бійтеся грати з колірною гамою. Правильно підібрані кольори допоможуть візуально збільшити простір. Контраст між кольорами меблів і стін створить в кімнаті неповторний стиль в будь-якому напрямку.
 • Перед початком робіт обов’язково запасіться валиком та кількома пензликами різної товщини. За допомогою валика зручніше фарбувати широкі поверхні, а кисті знадобляться для фарбування торців деталей меблів і обробної фурнітури.
 • Використовуйте малярську стрічку. Вона допоможе вам вберегти від попадання фарби вже забарвлені і висохлі поверхні. Використовувати в таких випадках розчинник не дуже зручно – він зашкодить шар фарби. Малярська стрічка позбавить вас від таких помилок.
 • При фарбувальних роботах використовуйте маску-респіратор або ретельно провітрюйте приміщення! Хоча більшість сучасних лакофарбових матеріалів нетоксичні і не виділяють різких запахів, обережність не буває зайвою.
 • Відео про фарбування меблів

  Сподіваємося, що ця стаття буде корисною для вас, коли ви вирішите оновити меблі таким простим чином, як фарбування. Як бачите, таким чином можна повністю перетворити весь будинок, а не тільки шафа або стінку.

  Якщо у вас при ознайомленні виникли якісь питання, будь ласка, задавайте їх у коментарях. Ми з радістю відповімо вам. Напевно у багатьох наших читачів є досвід такої роботи. Поділіться нею з нами, розкажіть про особливості процесу, з якими труднощами ви стикалися і як їх вирішували. Удачі вам в роботі і затишку вашому дому!

  Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

  legkovmeste.ru

  Як і чим найкраще фарбувати ДСП в домашніх умовах

  ДСП є одним з найпопулярніших стружкових матеріалів, що використовуються як в обробних роботах, так і у виробництві меблів. Багато чого з того, що оточує людей, які читають цю статтю зараз, зроблено як раз і ДСП. А це означає, що потреба зафарбовувати цього дефекти матеріалу або покривати його фарбою з інших міркувань з’являється досить часто. І сьогодні ми постараємося розповісти про те, як робити це правильно.

  Причини необхідності фарбування

  ДСП є досить дешевим матеріалом, але часто його заміна технічно вкрай складна. До прикладу, в цьому випадку доведеться демонтувати підлогу, або розбирати меблі, або купувати нову. Природно, що в цьому випадку краще використовувати фарбу, так як вона дозволяє з мінімальними витратами провести реставрацію поверхні, позбувшись від дефектів.

  Сам по собі матеріал є похідним від трісок, склеєних між собою формальдегідної смоли. Зовнішня поверхня такого матеріалу внаслідок сторонніх впливів або вологи, може почати відшаровуватися, так що йому необхідний захист. Як правило, такий зашитої є покриття з фарби або лаку, поліпропіленова плівка тощо. Крім цього досягається кілька важливих моментів:

  • Пофарбований ДСП починає успішно чинити опір ультрафіолетових променів;
  • Збільшується термін служби матеріалу;
  • Матеріал стає безпечним і екологічним. Формальдегідні смоли в основі ДСП з часом випаровуються, однак фарба перешкоджає цьому процесу.

  Підготовка поверхні до нанесення ЛКМ

  Незалежно від того, яку поверхню ви вирішили пофарбувати, вона з великою ймовірністю вже містить на собі те або інше покриття, яке необхідно буде зчистити. Якщо ж ви тільки встановлюєте ті ж самі підлоги з ДСП і плануєте покрити їх, то можна пропустити цей пункт і читати наступний розділ статті.

  Існує два способи видалення старого лаку або фарби:

  • Використання високих температур. У цьому випадку на поверхню направляється будівельний фен. Гаряче повітря розм’якшує лакофарбове покриття, і його можна зчистити шкребком. При цьому необхідно не переборщити з температурою, щоб не зіпсувати саму основу;
  • Застосування змивів та інших хімічних компонентів. Про це ми писали в минулих статтях. Сенсу в тому, щоб покрити пофарбовану або лаковану поверхню купленим складом, після чого діяти відповідно до інструкції. Зараз подібні засоби широко представлені в профільних магазинах.

  Після цього поверхню необхідно вирівняти, закривши нерівності і прибравши виступаючі частини. Після очищення поверхні її покривають складом грунтовки, щоб подальша забарвлення пройшла більш ефективно. Обробляти необхідно в два шари, щоб забезпечити найкращу адгезію. Крім цього зміцнювальний вплив на деревину зможе надати просочення глибокого проникнення.

  Важливо! Вибирати фарби, грунтовки, просочення і лак краще всього від одного виробника. Так всі компоненти будуть взаємодіяти ідеальним чином.

  Чим найкраще фарбувати ДСП

  Важливо! В якості альтернативи фарби на поверхню можна наносити лак. У цьому випадку вдається зберегти зовнішній вигляд дерев’яної поверхні, але при цьому надати їй привабливий відтінок і міцну захист від різних зовнішніх впливів.

  В якості фарби для деревно-стружкової плити можна використовувати масляні, алкідні або епоксидні фарби. Але краще всього застосовувати саме акрилові фарби. Причому, останні краще використовувати в балончиках або розпорошувати за допомогою фарбопульта. Але для того, щоб добитися ідеального якості нанесення, слід спочатку потренувати на аналогічній поверхні. Чим же привабливі дані фарби:

  • Шар наноситься найбільш рівно і без дефектів. Розлучень від кистей і фрагментів щетини в цьому випадку не буде. Це особливо важливо при фарбуванні меблів, де необхідно повністю уникати вад;
  • Така забарвлення віднімає мінімум зусиль, а вимогливість до кваліфікації в цьому випадку практично відсутня. Іншими словами – нанести якісне покриття зможе навіть новачок;
  • Акрилові фарби в балонах представлені величезною кількістю варіантів, серед яких присутні і вельми екзотичні. Можна вибрати на будь-який смак;
  • Подібні види фарби не містять в собі небезпечних для здоров’я хімічних сполук;
  • Час висихання складів становить всього півгодини;
  • Фарба відмінно витримує вологість і не втрачає колір під дією ультрафіолетового випромінювання на сонці;
  • Склад володіє високою адгезією, і відмінно лягає на поверхню деревно-стружкової плити. Особливо при попередній обробці даної поверхні грунтовкою.

  Важливо! Перед фарбуванням поверхню також необхідно знежирити. Краще всього використовувати для цього уайт-спірит та інші схожі засоби (ацетон). Причина в тому, що жирні плями сильно знижують адгезію фарби. Причому вони не обов’язково повинні бути видимими, так що краще обробити всю поверхню для профілактики. Робити це необхідно до ґрунтування.

  Поради по фарбуванню

  • У разі необхідності можна використовувати кисть або валик. Але фарбу в цьому випадку необхідно наносити в декілька шарів;
  • Після фарбування на шарі ЛКМ можуть проступити нерівності. Від них слід позбутися шляхом ошкурювання дрібним наждачним папером;
  • При використанні аерозольної фарби, флакон слід тримати на відстані приблизно третину метра. При цьому перед застосуванням балончик необхідно потрясти хоча б хвилину;
  • Якщо є можливість, при нанесенні фарби лист краще розташувати горизонтальним чином, щоб уникнути патьоків. Застосовувати цей принцип слід як при використанні аерозольної фарби, так і при ручному способі. Якщо ж можливості горизонтального розташування немає, то краще фарбувати рухами зверху вниз;
  • Після того, як фарба висохне, рекомендується провести лакування. Так ви зможете забезпечити шару фарби надійний захист у майбутньому. При цьому при роботі акриловою фарбою лак краще використовувати на акриловій основі;
  • Щоб домогтися рівного шару фарби при роботі валиком, намагайтеся брати інструмент з коротким ворсом. При цьому існують валики, які дозволяють залишати на поверхні текстурні візерунки;
  • При фарбуванні заклеюйте малярським скотчем або закривайте іншим способом ті місця, які не повинні піддаватися фарбування. При попаданні фарби в такі місця, постарайтеся видалити її якомога швидше;
  • Незважаючи на те, що майже всі сучасні лакофарбові продукти не є токсичним, приміщення під час роботи в домашніх умовах краще провітрювати. Не завадить і надягти респіратор;
  • Намагайтеся вибирати фарбу з гарним показником покриваності. В іншому випадку початковий колір буде проглядати крізь шар фарби і доведеться майже відразу повторювати фарбування;
  • Наносити наступний шар фарби краще не раніше, ніж через 24 години. При цьому повне час схоплювання складу і набору міцності становить приблизно 3 дні.

  Розрахунок необхідної кількості фарби

  В першу чергу необхідно знати площу поверхні, що фарбується, а також те, скільки шарів буде нанесено. Детальний витрата в залежності від матеріалу, що фарбується зазвичай вказується виробником. Але в цілому одного літра фарби вистачає на покриття приблизно 5-6 квадратних метрів.

  bricknews.ru

  види, вибір фарби, технологія виконання робіт, інструкції з фарбування своїми руками

  ДСП сьогодні – це один з найпоширеніших матеріалів у будівництві і обробці. Він лягає в основу предметів меблів, які іноді хочеться оновити. Відмінним рішенням для цього є фарбування. Але для початку необхідно підібрати правильний склад і дізнатися, як його наносити.

  Вибір фарби і її види для ДСП

  Якщо перед вами постало питання про те, чим пофарбувати ДСП, то ви повинні розібратися в різновидах подібних сумішей. Серед інших сучасні виробники пропонують акрилові фарби, алкідні склади, а також масляні суміші. Ви можете підібрати фарбу в балончику або лакофарбовий склад, який можна нанести за допомогою фарбопульта. В якості інструментів для основних різновидів фарб виступають кисті і валики.

  Після фарбування на поверхню можна нанести шар лаку, який підвищить стійкість матеріалу до механічних пошкоджень. Досить часто фахівці радять віддавати перевагу акрилові фарби іншим. Це обумовлено тим, що вони не володіють неприємним запахом, мають водну основу, а працювати з такими сумішами досить просто.

  Після нанесення акрилова фарба досить швидко висихає. Роботи можна здійснювати безпосередньо в квартирі, що не спричинить необхідність звільняти приміщення, адже неприємного аромату не буде. Так як подібна суміш виготовляється на водній основі, можна розбавити її водою, якщо маса виявиться надмірно густий. Працювати з фарбою просто, адже неточні мазки і результати невірних рухів можна буде видалити з допомогою дрантя, змоченою у воді.

  Для того щоб отримати максимально якісне покриття, перед початком фарбування необхідно здійснити грунтовку поверхні акриловим складом. Якщо предмети меблів мають металеві елементи і фурнітуру, яка буде експлуатуватися біля відкритого вогню, то її необхідно пофарбувати спеціальною вогнезахисною фарбою по металу.

  Чим наносити покриття. Рекомендації з використання інструменту

  Якщо ви вже вирішили, чим пофарбувати ДСП, то повинні підібрати інструмент. У важкодоступних місцях краще всього обробляти поверхню кистю. Малярний інструмент, будь то валик або пензель, повинен бути призначений для роботи з акриловими фарбами.

  Якість покриття буде залежати від якості вибраного інструменту, тому економити не варто. В процесі час від часу необхідно обполіскувати валики і кисті, не дозволяючи матеріалу висохнути на робочій поверхні. Заздалегідь рекомендується придбати кілька пензлів різної ширини, так як вони можуть знадобитися для обробки певних ділянок.

  Поради про те, як закрити тріщини

  Мало знати, якою фарбою пофарбувати ДСП. Це є лише частиною успіху. Важливо ще й добре підготувати поверхню. Для цього обов’язково необхідно закрити тріщини, які часто з’являються в предметах меблів з ДСП. Це сприяє потраплянню вологи в структуру, з-за чого матеріал починає деформуватися.

  Для проведення робіт необхідно заповнити шприц клеєм ПВА і надіти голку. Проміжок тріщини слід наповнити складом. Після цього На площину прикріплюється струбцина. Її залишають на добу-дві. Після цього можна продовжувати реставраційні роботи.

  Позбутися тріщин можна ще і з допомогою шпаклівки. Суміш можна нанести шпателем в 2 шари. Перший розподіляється по поверхні максимально рівно і залишається до тих пір, поки склад не висохне. Другий шар шпаклівки наноситься після цього.

  Технологія виконання робіт: ґрунтування

  Відповіддю на питання про те, чи можна пофарбувати ДСП, є однозначне «так». Перед початком робіт по нанесенню фарби необхідно прогрунтувати поверхню, що є досить важливим етапом. Відмінно підійде для цього тонкий валик. Після того як грунтовка буде нанесена, меблі з ДСП або матеріал необхідно залишити до моменту висихання.

  Підготовчі роботи

  Якщо ви хочете знати, як пофарбувати ДСП своїми руками, то вам необхідно ознайомитися з алгоритмом проведення робіт. Він передбачає підготовку і подальше нанесення покриття. На першому етапі необхідно видалити з поверхні старі покриття за типом лаків та фарби. Використовувати для цього слід наждачний папір. Шкірка повинна мати крупне зерно, а водити нею необхідно вздовж волокон.

  Далі за допомогою плоскої кисті з поверхні видаляються залишки пилу. У тих місцях, куди не добралася наждачка, необхідно провести обробку шкіркою з дрібним зерном. Пил забирається все тієї ж пензлем. Після завершення зашкуріванія необхідно здійснити прибирання приміщення. Всі деталі поверхні протирають дрантям. На свіже покриття не повинен налипнути сміття, тому приміщення треба ретельно прибрати.

  Додаткові заходи щодо видалення старих покриттів

  Якщо ви вже вирішили, чим пофарбувати ДСП, важливо подумати ще й над тим, як правильно підготувати поверхню. Від старих декоративних покриттів можна позбутися хімічним чи тепловим методом.

  Перший спосіб передбачає обробку ДСП змивами. Підібрати одну з них можна, враховуючи склад старої фарби. Важливо дотримати умови застосування, щоб уникнути неприємностей. Що стосується теплового методу, то він передбачає використання пари або гарячого повітря. Для таких робіт вам знадобиться будівельний фен і скребки, останні можна замінити шпателями.

  Струмінь гарячого повітря повинна бути спрямована на поверхню. Як тільки фарба розм’якшиться, її з легкістю можна буде видалити скребком. Важливо дотримати температурний режим, щоб не зіпсувати ДСП. Додатково поверхню можна прошпаклювати і прошкуріть. Це позбавить виріб від подряпин і дефектів, які будуть помітні під шаром свіжої фарби.

  Перед тим як пофарбувати стару ДСП, ви можете прошпаклювати і заґрунтувати основу. Для цього можна використовувати еластичну шпаклівку на акриловій основі. Це вбереже виріб від тріщин. Шпаклівка наноситься шпателем. Ви повинні постаратися сформувати рівномірний шар. Після висихання складу матеріал обробляється дрібнозернистим шліфувальним папером. Виріб шліфується до тих пір, поки не вдасться позбутися нерівностей.

  Процес фарбування

  Якщо, думаючи над питанням про те, чим пофарбувати ДСП, ви вирішуєте вибрати акрилову фарбу, важливо перед початком перевірити, чи має вона необхідну консистенцію. Маса не повинна бути занадто густий або рідкою. Кількість шарів можна підібрати самостійно. Після того як фарба висохне, не слід поспішати збирати конструкцію. Її необхідно для початку покрити лаком. Він наноситься на поверхню штампувальними рухами за допомогою губки. Для того щоб домогтися ефекту глянцю, необхідно нанести лак в два або три шари. Після завершення процедури лакування і того, як лак висохне, меблі можна збирати.

  Додаткові рекомендації по фарбуванню

  Якщо ви хочете пофарбувати меблі з ДСП своїми руками, то необхідно очистити поверхню і знежирити її. За допомогою наждачного паперу матеріал зачищається, щоб залишилися подряпини. Вони дозволять домогтися кращого зчеплення грунтовки з поверхнею. Грунтовка може бути навіть автомобільної, призначеної для бамперів.

  На наступному етапі можна наносити акрилову грунтовку. Поверхня забарвлюється валиком або пензлем в декілька шарів, але їх не повинно бути менше двох. Кількість залежатиме від бажаного результату. Деякі воліють бачити напівпрозоре покриття, тоді як іншим важливим насичений колір. Якщо після нанесення першого шару ви побачили нерівності, то поверхню ще раз зашкуривается дрібнозернистим наждачним папером, після цього можна нанести фарбу в кілька шарів.

  Перед тим як пофарбувати шафа з ДСП, ви повинні ознайомитися з деякими тонкощами. Наприклад, виріб перед фарбуванням рекомендується обробити, щоб клей в тирсі не испарял шкідливих речовин, а поверхня перестала вбирати вологу. Досягти такого ефекту можна методом просочення глибокого проникнення. Ви можете використовувати ще й лак НЦ, але просочення є кращою, так як вона нешкідлива.

  Перед лакуванням матеріал обробляється грунтовкою глибокого проникнення. Для того щоб виділити текстуру деревини, можна нанести алкідний пігмент або англійську патинацию. Ці склади призначені для виділення текстури.

  Щоб отримати гладку поверхню після фарбування, необхідно використовувати валик з коротким ворсом, адже довге волосся будуть залишати текстурований малюнок. За допомогою такого інструменту можна домогтися особливого ефекту. Тепер вам відомо, чим пофарбувати ДСП в домашніх умовах. Але ви повинні врахувати ще й те, який колір має предмет меблів. Якщо він темний, то краще наносити лакофарбовий складу у два шари і використовувати щільну грунтовку, в іншому випадку темний відтінок буде просвічувати крізь шар свіжої фарби.

  Використання різних кольорів при фарбуванні

  Після підготовчих робіт можна приступати до фарбування. Шарів повинно бути кілька, щоб структура площині не було видно. Спочатку слід використовувати фарбу на тон світліше вибраного кольору. Потім проводиться робота з основним відтінком. Пензликом необхідно водити в одну сторону, щоб фарба розподілялася рівномірно. Якщо фарбування здійснюється декількома квітами, то рекомендується використовувати малярний скотч, який наклеюється на краю, щоб фарби не перемішувалися.

  Важливо правильно визначити час, якого буде достатньо для остаточного просихання фарби. На це піде близько 2-3 днів. Не слід використовувати незабарвлену ДСП, так як вона може виділяти шкідливі речовини в процесі експлуатації.

  Висновок

  Якщо боїтеся, що на поверхні після фарбування буде помітний курний наліт, то краще використовувати лак НЦ, який наносять в два шари. А от якщо на меблях вже є покриття, то ідеальним рішенням стане масляний лак ПФ-283. Якщо хочете надати покриттю певний відтінок, то краще всього скористатися лаком з тонуванням, який пропонується до продажу в широкому розмаїтті. Для того щоб отримати ефект глянцю, рекомендується використовувати яхтний лак, з них меблі буде виглядати бездоганно.

  fb.ru

  Фарбування меблів з різних матеріалів своїми руками (фото, відео, майстер-клас)

  Фарбування меблів самостійно без спеціального обладнання та досвіду – це відповідальне завдання, з якою не завжди легко впоратися. Справа в тому, що правильна обробка предметів інтер’єру передбачає виконання комплексу взаємопов’язаних процедур: вибір підходящої фарби, підготовка підстави, нанесення складу. Також важливим аспектом є матеріал меблів, яка піддається обробці. Якщо в процесі допустити помилки, виправити ситуацію буде вкрай важко.

  Якою фарбою краще фарбувати?

  Важливою умовою якісного фарбування меблів своїми руками є вибір відповідного складу. В даний час для роботи застосовується кілька різновидів.

  Акрилова водоемульсіонка

  Такий варіант стає все більш популярним, що пояснюється безліччю достоїнств:

  • Екологічність. Це важливий параметр, оскільки фарбується вироби будуть знаходитися в житловій зоні.
  • Пожежна безпека. Утворена плівка не сприяє поширенню полум’я і не підтримує горіння.
  • Гарна адгезія. Розчин лягає практично на будь-яку поверхню.
  • Вологостійкість. За рахунок спеціальних добавок одержуване покриття піддається вологому прибиранню.
  • Декоративність. Хоча традиційним кольором вважається білий, застосування колера дає можливість проявити фантазію.

  Фарбування акриловим складом – це недорогий і екологічний спосіб, але щоб така меблі прослужили довго, потрібно попередньо загрунтувати поверхню

  Але використання цієї продукції має особливість. Оскільки більшу частину розчину становить вода, а меблі виготовляється переважно з дерева або його похідних, які добре вбирають вологу, це може призвести до псування деталей. Тому основа потребує обробки ґрунтувальними складами.

  Силіконова фарба

  Силіконова різновид використовується переважно зовні, але може застосовуватися і всередині будинку для покриття предметів меблів, які знаходяться в безпосередньому контакті з вологою. Завдяки складу на основі акрилового сополімеру і силікону суміш набуває наступні властивості:

  • Еластичність. Це дозволяє уникнути розтріскування при розширенні деревини.
  • Зносостійкість. На поверхні не з’являються потертості, тому не знижується привабливість виробів.
  • Довговічність. Нанесений шар при дотриманні технології не потребує заміни протягом десятиліть.

  Силіконова фарба, завдяки наявності у складі силіконових смол, має гідрофобністю і паропроникністю, що особливо важливо при використанні пофарбованої меблів у вологих приміщеннях

  Істотним недоліком є висока вартість.

  Алкідні емалі

  Цей варіант поступається за якістю акрилової різновиди, але досить популярний за рахунок своїх переваг:

  • Доступність. Вартість матеріалу досить демократична, а широкий вибір колірної гами.
  • Простота нанесення. Наявність органічного розчинника не вимагає використання глибоко проникаючого грунту, але і воно не буде зайвим.
  • Поширеність. Продукція є навіть у віддаленій місцевості, чого не можна сказати про водоемульсійних варіантах.

  Алкідні фарби коштують недорого, але їх краще не застосовувати для фарбування меблів, яка використовується в житлових приміщеннях

  Недоліки цього різновиду досить істотні: вогненебезпечність і неприємний запах, який є ще й токсичним, тому в домашніх умовах алкідний склад краще не використовувати.

  Автоемалі

  Зручність цього виду фарб в тому, що вони продаються в балончиках. Це помітно спрощує процес роботи, але збільшує кінцеву вартість. Вироби відмінно підходять для того, щоб підфарбувати невелику ділянку або повністю оформити фасад меблів. Але для широкомасштабних робіт витрата буде дуже значний.

  Особливість цих складів у тому, що вони формують надійне покриття, яке при виборі потрібної різновиди може блищати.

  При роботі з балончиком фарба розлітається в різні сторони, тому краще проводити фарбування на вулиці або попередньо вкрити всі навколишні меблі предметыНитрокраски

  Цей варіант дозволяє пофарбувати меблі дуже якісно, але домашня обстановка не підходить для процесу. Для роботи з цим складом необхідно наявність відповідного досвіду і професійного устаткування.

  Лак

  Така продукція активно використовується в якості покриття для предметів інтер’єру. Добре підходить для реставрації старих меблів з дерева. У продажу є безліч різновидів, які тонують поверхню в потрібний колір або підкреслюють натуральну текстуру (безбарвні).

  Важливо! Краще повністю відмовитися від застосування олійної фарби. Вона не дозволить отримати бажаний результат і створить безліч проблем.

  Меблевий лак Alpina Mobel підкреслить структуру дерева і захистить від вологи

  Особливості фарбування в залежності від матеріалу

  Меблі може виготовлятися з різних матеріалів, тому, щоб уникнути проблем і псування деталей, потрібно обдуманий підхід.

 • Дерево. Повністю натуральний продукт, який використовується не так часто, із-за високої вартості. Робота з дерев’яними елементами вимагає особливої ретельності. Обов’язковою умовою є зняття попереднього шару і ретельне шліфування. Щоб забарвити такий матеріал, підійдуть всі види складів.

  Меблі з натурального дерева можна фарбувати будь-якими лакофарбовими виробами, які підкреслять або повністю закриють структуру деревини

 • Шпон. Цей варіант не є самостійною продукцією, тільки зовнішнім покриттям. Для його декорування застосовується лак, щоб не зіпсувати наявну фактуру.
 • Фанера. Завойовує все більшу популярність, оскільки є матеріалом, наближеним до натурального дерева. Процес фарбування займає досить багато часу, тому що деталі потребують ретельної підготовки.
 • МДФ. Якщо процес виконується з уже обробленим матеріалом, то потрібно уточнити тип покриття. Це може бути фарба, лак або плівка. Забарвлення перших двох варіантів припускає очищення і шліфування. Робота з третім покриттям може виявитися безглуздою, плівку не завжди вдається зняти без пошкоджень поверхні. Хоча вони усуваються шпаклівкою.
 • ЛДСП. Переважно зустрічаються ламіновані вироби, але існує кашована різновид. У будь-якому випадку нанесення фарби можливо тільки після шліфування.
 • Лаковані меблі. Являє собою деталі, основу яких може становити дерево, МДФ, фанера, ДСП. Саме останній варіант використовувався для виробництва старих шаф, від реставрації яких краще відмовитися. З іншими матеріалами робота не становить особливих труднощів, але займе багато часу, якщо потрібна зміна кольору.

  Лаковані меблі до і після фарбування з декоруванням

 • Шкіряні предмети. Шкіра може застосовуватися для оббивки диванів, крісел, частин ліжка, банкеток та декорування фасадів. Вона також покривається фарбою для оновлення зовнішнього вигляду, але необхідні спеціальні склади.
 • На замітку! Меблі може бути частково або повністю виготовлена з металу. Робота з такими предметами вимагає точного визначення виду матеріалу і повинна супроводжуватися ретельною підготовкою.

  Як пофарбувати меблі

  Забарвлення предметів інтер’єру складається з декількох етапів, важливо виконати всі дії правильно і уникнути псування деталей.

  Необхідний інструмент

  Залежно від способу нанесення для роботи потрібні різні інструменти і пристосування:

  • Пензлики. Застосовуються рідко, оскільки не дають рівного покриття. Підходять для складних ділянок або сильно рельєфних елементів.
  • Валик. Використовується для рівних деталей. Краще не застосовувати для фасадних фрагментів.
  • Краскопульт. Відмінний варіант, який дозволяє одержати потрібний результат при правильному використанні.

  Для фарбування невеликих ділянок меблів підійде кисть, а для масштабної роботи краще вибрати валик або краскопульт

  • Губка. Необхідна для створення рівної поверхні. Процес нанесення вимагає акуратності і багато часу.
  • Наждачний папір різної зернистості. Використовується для зняття старого покриття і шліфування. Спростити завдання може шліфувальна машинка.
  • Змивка для фарби або фен. Для очищення своїми руками раніше пофарбованих деталей.

  Альтернативою наждачним папером є змивка для фарби

  • Ємність для фарбувального складу. Застосовується для спрощення роботи та змішування суміші і колера.

  Якщо виріб має недоліки, то потрібна шпаклівка. Всі роботи проводяться в захисних окулярах.

  Підготовка меблів

  Правильна підготовка – запорука успіху, тому виконуються наступні дії:

 • Корпусні меблі (стінка, комод, шафа, кухня) розбирається повністю або знімаються тільки фарбується деталі. Найчастіше це фасади. Віддаляється фурнітура.
 • Зчищається старе покриття. Для цього може використовуватися хімічний або термічний метод, але не можна допускати пошкодження основи, тому частина заходів виконується наждачним папером. При роботі з ЛДСП необхідно зашкурити ламінуючий шар, який не дозволить фарбі лягти, але зовсім його знімати не потрібно. При залученні шліфувальної машинки важливо уникнути появи заглиблень, тому рухи повинні бути рівномірними.
 • Поверхня очищається від бруду і пилу, додатково проводиться знежирення.
 • Після висихання укладається акриловий грунт.
 • Наявні дефекти усувають шпаклівкою, потім знову виконується шліфування і грунтовка проблемних ділянок.
 • Реставрація старого комода

  Слід знати! Якщо потрібно пофарбувати новий виріб, що не має декоративного покриття, то найбільша увага приділяється шліфуванні. Це дозволить зняти непомітний ворсистий шар, який може зіпсувати вигляд лицьової поверхні.

  Фарбування

  Незалежно від використовуваних інструментів, до роботи приступають після очищення, шліфування, ґрунтування та просушування всіх деталей. Заздалегідь готується місце для роботи: це повинен бути стіл, який забезпечить рівну площину і зручність доступу до елементів. Якщо для процесу застосовується краскопульт, то краще створити певну зону і завісити її поліетиленом. Також продумується місце для сушіння, відмінним варіантом вважається стелаж в провітрюваному приміщенні.

  На підготовчому етапі важливо закрити підлогу, стіни і ті ділянки меблів, на які не повинна потрапити фарба, особливо при роботі з фарбопультом

  Технологія наступна:

 • Деталь укладається на узвишші над столом. Для підкладок можна використовувати дерев’яний брус.
 • Наноситься перший шар фарби. При розпиленні з пульверизатора або балончика рухи повинні бути плавними і паралельними. Губкою промакивать складніше, оскільки потрібно рівномірно обробити кожну ділянку. Покриття залишають до висихання.
 • Укладається другий шар. Порядок дій повторює попередній.
 • Визначається доцільність третього нанесення. Якщо пофарбована поверхня рівномірно, то в цьому немає необхідності.
 • Наноситься 2-3 шари лаку. Таке покриття дозволить зберегти деталі від пошкодження. Але цього можна не робити, якщо вони не потребують особливого захисту.
 • Поверхня полірується.
 • Уникнути проблем в отриманні рівномірного покриття досить легко: для цього підходить оформлення меблів в стилі прованс з ефектом старовини. У такому разі меблева фарба наноситься пензликом широкими мазками, після чого деякі ділянки (особливо виступаючі) зачищаються наждачкою. Потім укладається шар безбарвного лаку. Також відмінним варіантом вважається патинування.

  Відео: фарбуємо меблі під старовину (майстер-клас)

  otdelkagid.ru

  Як пофарбувати дсп в домашніх умовах — Elfterra.ru

  Зміст статті:

  Не завжди є можливість замінити застарілу меблі на нову, а непоказний, витертий підлогу з деревно-стружкової плити на дорогий паркет або ламінат. Одним із способів реставрації старого покриття є фарбування ДСП. У такому нескладному справі теж є свої «підводні камені», тому треба знати, як правильно підготувати поверхню і наносити ЛКМ. Дотримання технології дозволить зробити роботу якісно і красиво, а покриття – стійким до стирання, подряпин і розшарування.

  Вибір матеріалів та інструментів для фарбування меблів з ДСП

  Якщо ви вирішили перефарбувати стару меблі з ДСП своїми руками, почніть з головного — ретельного планування. Продумайте майбутній образ до найдрібніших деталей. Що саме ви хочете бачити: дзеркально-глянсову, але однотонну поверхню яскравих кольорів веселки, матове патинування з кількома пастельними відтінками, особливі техніки (декупаж тощо) або просте тонування під морений дуб, тик або венге. Потрібно замінити фурнітуру або деталі. Перевірте сполучуваність вибраних тонів по колірному колу дизайнера.

  Дизайнерський колірне коло

  Наступний етап – підбір матеріалів. В залежності від проекту знадобляться:

 • Інструменти: кисті плоскі широкі і вузькі, поролонові валики і велюрові з коротким ворсом, малярний скотч, викрутки, наждачний папір крупно – і дрібнозернистий, лоток для фарби, клей універсальний, шпатель, фен.
 • Будівельна хімія: шпаклівка по дереву акрилова, розчинник, змивка старого лакофарбового покриття.
 • ЛКМ: грунтовка адгезійна по дереву і ДСП, акрилова фарба чи алкідна меблева, кольорові пасти, тонувальна просочення і лак.
 • Допоміжні матеріали: м’які ганчірки, рукавички, нова фурнітура.
 • Грунтовка не тільки зменшує витрату фарби (Лакра ГФ-021), але і вирівнює поверхню, зміцнює її (Helios Tessarol, Dufatex-Grund, Dyostar), а деякі містять антисептичні добавки (Belinka Base).

  Щоб перефарбувати меблі, недостатньо зайти в магазин і взяти першу-ліпшу бюджетну фарбу. Вибирати потрібно ретельно, адже оновлений фасад має бути не менше 5-7 років. Тому дешеві ПФ-115 невідомого виробництва з великим вмістом свинцю краще обходити стороною – легко отруїтися, але важко відновитися. Масляні склади краще брати від перевірених виробників: Розквіт, Ярославські фарби, Текс, Dyo, Tikkurila, Dulux. Можна придбати перевірені часом меблеві емалі і лаки від Галамикс, Веселка, Новбытхим.

  Те ж саме стосується акрилових (на водній основі) і алкідних емалей, але тут вже вибір розширюється за рахунок аерозолів. Останні дуже зручні для нанесення на ламіноване покриття, так як дають ідеально рівне покриття без потьоків.

  Водна основа акрилових фарб гарна ще й тим, що її можна розводити і змивати водою до висихання, пофарбувати у будь який колір за допомогою пігментів.

  Ще один момент – розрахунок необхідної кількості фарби. Перед покупкою потрібно заміряти площа ДСП, яку потрібно пофарбувати, помножити на передбачувана кількість шарів. В середньому витрата становить 1 л на 5-6 кв. м.

  Після покриття лаком поверхню виробу стає значно защищеннее

  Процес підбору тонування і лаку нескладний. Вони також розрізняються основою. Міцність покриття залежить від змісту поліуретанового полімеру, тому краще вибирати алкідно-уретанові або спеціальні меблеві лаки на водній основі — вони містять додаткові присадки, що забезпечують ударостійкість і стійкість до стирання (Лакра, Альпіна, Пинотекс, Dyo, Tikkurila). Тонуючі суміші повинні володіти хорошою проникністю і давати рівномірний тон без білястих плям і смуг (Belinka, Practic, Helios).

  Часто для тонування своїми руками застосовують оліфу або просту морилку для дерев’яних виробів.

  Процес підготовки фасаду включає наступні етапи:

 • Демонтаж — відкрутити всю фурнітуру, витягнути або зняти всі ящики, добори і інші елементи;
 • Видалення старого шару (ламінованого або фарбувального): наждачним папером (ошкуріть спочатку грубою розмашистими, широкими рухами, потім вирівняти дрібнозернистою), змиванням-аббайзером по інструкції (Pufas, Dufa) або обережно розігріти будівельним феном і зняти шпателем, скребком;
 • Знежирення і очищення. Можна спочатку широкою плоскою кистю змахнути пил, потім ганчіркою, змоченою водою або розчинником, очистити поверхню фасаду від сміття та залишків старого покриття;
 • Вирівнювання: акриловою шпатлівкою зашпаклювати усі тріщини, ямки. Бажано до початку нанести 1 шар грунтовки, щоб нерівності краще проявилися. Потім для ідеальної гладкості знову пройтися шліфувальним папером-нулевкой, протерти мокрою ганчіркою;
 • Грунтування: нанести 1-2 шари грунтовки і дати висохнути.
 • В кінці обов’язково вимести сміття з приміщення, де проводиться ремонт, протерти всі поверхні (столи, стільці, підлога, підвіконня тощо), щоб пил і залишки віддалених покриттів випадково не забруднили підготовлений фасад.

  Отже, можна починати фарбування меблів. Для початку слід перевірити термін придатності ЛКМ. Якщо емаль (лак) загусла або підсохла, потрібно розвести водою або розчинником по інструкції, ретельно розмішати.

  Наносити валиком або пензлем перший (фоновий) шар емалі, залишити сохнути на 24 години. Потім поверхню пофарбувати заново, або акуратно, щільно наклеїти малярний скотч у відповідності з дизайнерської задумом або трафарет з візерунком і покрити другим шаром. Термін висихання залежить від виробника, але становить, як правило, не менше доби.

  Скотч дозволяє втілити в життя деякі дизайнерські задумки

  Якщо покриваність обраної марки слабка, і початковий колір проступає крізь фарбу, значить можна і потрібно нанести покриття ще один раз. Дзеркальний глянець досягається додатковим шаром акрилового або алкидного універсального лаку.

  Загальний термін сушіння повинен становити не менше 3-4 доби. Тільки в цьому випадку покриття меблів буде добротним і міцним.

  Лакування та тонувальна просочення проводиться за тією ж схемою. Різниця в тому, що цей процес вимагає ідеальної чистоти як поверхні, так і приміщення, будь-яка порошинка може звести нанівець всі зусилля.

  Один з найефективніших способів зберегти цілісність підлогового покриття з ДСП і надати йому високі міцнісні характеристики – фарбування своїми руками якісною емаллю для підлоги або паркетним лаком. Причому необов’язково обмежуватися виключно одним кольором. За допомогою гри з відтінками можна візуально розширити простір, розставити яскраві акценти, зонувати приміщення. А такий нескладний прийом як трафарети з візерунками дозволять створити дизайнерський підлога за кілька днів.

  Необхідний набір інструментів і матеріалів включає:

  • Валики велюрові (короткий ворс), кисть широка махова, шліфмашина або наждачний папір, молоток, лоток для фарби, шпатель;

  Деякі інструменти, які знадобляться при фарбуванні ДСП

  Грунтовка використовується тих самих видів, що і для меблів, а ось фарба повинна бути призначена саме для підлоги. Проста акрилова швидко стирається, втрачає глянець і привабливий зовнішній вигляд.

  Щоб перефарбувати підлогове покриття, необхідно вибрати емаль з підвищеними якісними характеристиками (ударостійкість, стійкість до вицвітання, подряпин).

  Алкідні склади можна використовувати лише в тому разі, якщо останній шар буде лаковим. Але навіть у цьому випадку простий лак по дереву або універсальний зразок НЦ не піде. Це повинен бути саме паркетний лак з поліуретановими присадками (Practic, Dyo, Belinka, Marshall), що забезпечують підвищену стійкість поверхні до стирання і механічних навантажень. Такими ж властивостями володіє олійна фарба ПФ-266 (Лакра, Яскраво, Розквіт, Головний технолог) і полімерні покриття емалі (Dufa. Dulux, Tikkurila).

  Готувати до фарбування підлогу з ДСП слід особливо ретельно, так як будь-який недолік виявиться практично миттєво, а виправити вже не можна.

  Роботи включають наступні етапи:

 • Перевірка підлоги на скрипи, дефекти, подряпини, тріщини. Рипіння усувається додатковим кріпленням, відколи і ямки шпаклюються, щілини між листами герметизуються.
 • Контроль кріплення: всі метизи обстежуються на міцність, виступаючі потрібно присадити молотком, расшатавшиеся — ущільнити клеєм або герметиком.
 • Знежирення і шліфування ДСП: розчинником видаляються жирні плями, бруд, потім плита шліфуються дрібнозернистим наждачним папером, особливо на стиках. Наприкінці ретельно протирається вологою ганчіркою.
 • Грунтування: навколишня грунтовка наноситься в 2 шари, потім підлога знову перевіряється на наявність дефектів.
 • Якість реставраційних робіт залежить не тільки від кваліфікації (або її відсутності) майстра, але і якості застосовуваних матеріалів. Тільки добротні, перевірені бренди гарантують довгий термін служби покриття та його стійкість до будь-якої механічної навантаженні.

  Фарба або лак наноситься в 2-3 шари пензлем, валиком або фарборозпилювачем у відповідності з інструкцією. Виділення або нанесення додаткових елементів здійснюється окремої малої пензликом. Між шарами можна видалити шорсткості шліфувальним папером-нулевкой.

  Іноді при переробці меблів виникає питання, як пофарбувати ДСП. Цей матеріал є одним з найпоширеніших матеріалів для виготовлення меблів, також він використовується в будівництві і при ремонтних роботах. ДСП (деревно-стружкові плити) вже не один десяток років застосовуються в різних сферах, особливо часто зустрічається меблі з цього матеріалу.

  ДСП складається з деревних трісок, склеєних між собою формальдегідної смоли. Оскільки тріски під впливом зовнішнього впливу можуть розклеюватися, їх захищають зовнішнім покриттям – це може бути шар лаку, фарби, поліпропіленова плівка і т. д. Крім захисту фарбування ДСП і створює декоративний ефект, оскільки таким методом можна створити поверхні не тільки різного кольору, але і з різною фактурою.

  Для відновлення привабливого зовнішнього вигляду ДСП досить оновити шар фарби, завдяки чому вироби з цього матеріалу набувають власний неповторний стиль. Також фарбування ДСП підвищує його вологозахист та надає матеріалу стійкість до ультрафіолетових променів. При правильному проведенні фарбувальних робіт стара меблі та інші вироби з ДСП не тільки отримують новий вигляд, але і подовжують термін своєї експлуатації. Також покриття ДСП фарбою знижує його вплив на людину (з часом смоли мають властивість випаровуватися, а фарба запобігає цей процес).

  Важливим моментом є те, чим вкрите ДСП зверху лаком. Шпоном , фарбою, плівкою або покриття відсутня. З усіх перерахованих варіантів ламінат є найбільш важко закарашиваемым. Його необхідно покривати декількома шарами грунтовки і то результат ніхто не гарантує.

  Перед тим, як приступати до фарбування ДСП, необхідно ретельно підготувати поверхню. Саме від якості підготовки залежатиме результат фарбування. Зазвичай для «облагородження» зовнішнього вигляду виробів з ДСП їх покривають шаром лаку або фарби, але з часом вони тріскаються і отлущиваются. Видалення лаку або старої фарби з поверхні меблів часто викликає труднощі у майстрів. Безумовно, це тривалий і трудомісткий процес, але очистити поверхні можна.

  Для видалення шару старого покриття з ДСП застосовують два методи:

  • Хімічний. Коли поверхня обробляється різними хімічними сполуками (змивами). Вони підбираються в залежності від складу старої фарби. Необхідно ретельно дотримуватися умови застосування, зазначені на етикетці змивки, щоб уникнути неприємностей.
  • Тепловий метод. В цьому випадку використовують вплив гарячого повітря або пари. Необхідний будівельний фен і шпателі (скребки). Струмінь гарячого повітря направляють на пофарбовану поверхню, а коли фарба зм’якнути, її видаляють скребком. Важливо дотримувати правильний температурний режим, щоб не зіпсувати ДСП.

  Також поверхню ДСП необхідно прошпаклювати і прошкуріть. Це позбавить виріб від дрібних дефектів і подряпин, які особливо помітні під шаром свіжої фарби.

  Перед нанесенням шпаклівки поверхню необхідно загрунтувати відповідним складом. Для ДСП краще вибирати еластичні шпаклівки, наприклад, акрилові. Це вбереже виріб від тріщин на поверхні. Наносять шпаклівку за допомогою шпателя, намагаючись формувати рівномірний шар. Після повного висихання шпаклівки поверхню обробляють дрібнозернистою шліфувальною папером. Нею виріб шкурят до тих пір, поки не зникнуть всі нерівності. Потім виріб слід очистити від пилу і можна приступати до фарбувальних робіт.

  Для фарбування ДСП оптимальним варіантом буде використання фарбопульта або фарби з балончика. Це дасть рівну поверхню без патьоків, але попередньо краще потренуватися, особливо якщо раніше фарбопульт і аерозольні фарби не використовувалися.

  Що стосується видів фарби, то можна використовувати алкідні, олійні або акрилові фарби. При різних типах фарби результат фарбування також буде відрізнятися. Фарбувати можна пензлем або валиком з коротким ворсом, причому в останньому варіанті рівномірність фарбування буде краще. Після фарбування можна покрити виріб лаком, це підвищить його стійкість до механічних впливів.

  Незважаючи на величезний вибір матеріалів для меблів, саме ДСП продовжує залишатися лідером серед використовуваних деревних плит. У такому разі цілком резонно постає питання, а чи можна пофарбувати меблі з ДСП оновити її і освіжити таким чином?

  У будь-якому випадку, з часом меблі втрачає свою привабливість і саме забарвленням її можна повернути.

  Фото цікавою розмальовки меблів з ДСП

  Відразу підкреслимо, що деревно-стружкову плиту можна фарбувати і в домашніх умовах, головне дотримуватися не тільки технологічний процес нанесення фарби, але і правильно вести всі підготовчі роботи.

  Щодо вибору матеріалу для фарбування, то перш ніж пофарбувати меблі з ДСП потрібно визначитися з вибором барвника.

  Зараз більшість фахівців сходяться на думці, що найкращим типом фарб саме для цього деревного матеріалу є:

  При правильній підготовці меблі вийде у чудовому оновлення

  Барвник повинен обов’язково характеризуватися декількома показниками, серед яких як висока міцність, так і висока адгезія, екологічність.

  Перш ніж перефарбувати меблі з ДСП потрібно зрозуміти, як це можна зробити не тільки самостійно, але і технологічно правильно. До того ж треба розуміти, чому фарбування такий деревної плити є практично обов’язковим моментом.

  Справа в тому, що смоли, які виступають у ролі сполучної ланки між стружкою в плиті, здатні виділяти небезпечні для здоров’я формальдегіди, якщо плита не забарвлена.

  Фарбована поверхня ДСП може бути небезпечною для здоров’я

  Сама ж фарбування, крім того, що знижує виділення небезпечної речовини з смол, збільшує термін служби плити.

  Ламіноване ДСП випускається вже в певному кольорі, і забарвлення для нього може знадобитися в цілях реставрації покриття.

  Що стосується типу матеріалів, пропонованих для фарбування, то можна підкреслити, що:

  • Акрилові ЛКМ визначають зручність нанесення на поверхню. У них низький показник токсичності, вони досить швидко висихають, а після висихання утворюють водостійку і непроникну плівку на поверхні. Порадити можна таких виробників як «Triora», «Ceresit», «OLIMP».

  Акриловий барвник для ДСП відмінний вибір

  • Латексні ФАРБИ відрізняються високою міцністю і зносостійкістю покриття. Тим не менш, у цього типу барвника є один суттєвий мінус, який змушує задуматися, а чи можна перефарбувати меблі з ДСП. Мова про те, що латекс при нанесенні подальшого товстого шару може просто відшаровуватися.

  Латексне покриття для поверхні

  Другим мінусом є той факт, що латексна поверхню не може на 100% гарантувати протистояння розвитку мікроорганізмів на своїй поверхні. Відповідно, при латексі на поверхні може з’явитися цвіль. Так що інструкція виключає використання латексних ЛКМ у приміщеннях з підвищеною вологістю.

  • Алкідна емаль. При тому, що алкідна емаль відмінно справляється як з мікроорганізмами, так і з вологістю і може використовуватися для обробки кухні, ванної, санвузла, у цього типу покриття також є свій мінус – токсичність. Так що її використання для меблів, в якій будуть зберігатися продукти харчування, виключено.

  Алкідна емаль при нанесенні валиком

  З’ясувавши, чим можна пофарбувати меблі з ДСП, далі можна переходити безпосередньо до роботи. І тут першим кроком завжди йде підготовка поверхні до фарбування.

  Старе покриття обов’язково має з деревно-стружкової плити видалятися, а для цього є два простих способи:

  • Видалення хімічна, з використанням розчинників, які і дозволяють змити нанесення.
  • Теплове, з використанням будівельного фена, який дозволяє розм’якшити покриття і видалити його.

  Будівельним феном старе покриття легко розм’якшується і знімається

  Після того, як шар старої фарби знятий, ДСП зашкуривается наждачним папером дрібної фракції і можна завдавати своїми руками грунтовку. Це необхідно для поліпшення адгезії ЛКМ з поверхнею плити. (Див. також статтю Грунтовка по дереву під фарбування: особливості.)

  Згадуючи, що в матеріалі присутні формальдегіди, необхідно буде використовувати просочення глибокого проникнення, яка буде перешкоджати випаровуванню шкідливих речовин.

  Як тільки ґрунтовка висохне, а просочення проникне повністю плиту, починається фарбування меблів з ДСП своїми руками. В принципі для цього процесу рекомендується використовувати фарборозпилювач, розпилюючи ЛКМ по всій поверхні плити тонким шаром.

  Однак це досить складний процес і без професійних навичок він може вийти не зовсім добре. Тому для самостійної забарвлення цілком можна використовувати простий валик або пензель.

  Валик і кисть все одно підійдуть для малярних робіт

  Для відмінного результату, який наочно відповість, а чи можна фарбувати меблі з ДСП самостійно, після того, як шар ЛКМ висихає, його покривають лаком поверхню отримуємо просто ідеальною якістю і візуальному сприйняттю.

  Сама по собі забарвлення — нескладний процес, особливо якщо працювати не професійним фарбопультом, а простий пензлем. Тому основна увага приділяється процесу підготовки, від якого безпосередньо залежить, наскільки добре ляже фарба. А відео в цій статті допоможе вам відповісти на ваші запитання по ходу всього фарбування.

  elfterra.ru

  відео-інструкція з фарбування своїми руками, чим пофарбувати краще, фото

  Незважаючи на величезний вибір матеріалів для меблів, саме ДСП продовжує залишатися лідером серед використовуваних деревних плит. У такому разі цілком резонно постає питання, а чи можна пофарбувати меблі з ДСП оновити її і освіжити таким чином?

  У будь-якому випадку, з часом меблі втрачає свою привабливість і саме забарвленням її можна повернути.

  Фото цікавою розмальовки меблів з ДСП

  Фарбуємо деревну плиту

  Відразу підкреслимо, що деревно-стружкову плиту можна фарбувати і в домашніх умовах, головне дотримуватися не тільки технологічний процес нанесення фарби, але і правильно вести всі підготовчі роботи.

  Щодо вибору матеріалу для фарбування, то перш ніж пофарбувати меблі з ДСП потрібно визначитися з вибором барвника.

  Зараз більшість фахівців сходяться на думці, що найкращим типом фарб саме для цього деревного матеріалу є:

  • Акрилова фарба.
  • Латексна.
  • Алкідна.

  При правильній підготовці меблі вийде у чудовому оновлення

  Важливо!Барвник повинен обов’язково характеризуватися декількома показниками, серед яких як висока міцність, так і висока адгезія, екологічність.

  Особливості вибору ЛКМ

  Перш ніж перефарбувати меблі з ДСП потрібно зрозуміти, як це можна зробити не тільки самостійно, але і технологічно правильно. До того ж треба розуміти, чому фарбування такий деревної плити є практично обов’язковим моментом.

  Справа в тому, що смоли, які виступають у ролі сполучної ланки між стружкою в плиті, здатні виділяти небезпечні для здоров’я формальдегіди, якщо плита не забарвлена.

  Фарбована поверхня ДСП може бути небезпечною для здоров’я

  Сама ж фарбування, крім того, що знижує виділення небезпечної речовини з смол, збільшує термін служби плити.

  Важливо!Ламіноване ДСП випускається вже в певному кольорі, і забарвлення для нього може знадобитися в цілях реставрації покриття.

  Що стосується типу матеріалів, пропонованих для фарбування, то можна підкреслити, що:

  • Акрилові ЛКМ визначають зручність нанесення на поверхню. У них низький показник токсичності, вони досить швидко висихають, а після висихання утворюють водостійку і непроникну плівку на поверхні. Порадити можна таких виробників як «Triora», «Ceresit», «OLIMP».

  Акриловий барвник для ДСП відмінний вибір

  • Латексні ФАРБИ відрізняються високою міцністю і зносостійкістю покриття. Тим не менш, у цього типу барвника є один суттєвий мінус, який змушує задуматися, а чи можна перефарбувати меблі з ДСП. Мова про те, що латекс при нанесенні подальшого товстого шару може просто відшаровуватися.

  Латексне покриття для поверхні

  Другим мінусом є той факт, що латексна поверхню не може на 100% гарантувати протистояння розвитку мікроорганізмів на своїй поверхні. Відповідно, при латексі на поверхні може з’явитися цвіль. Так що інструкція виключає використання латексних ЛКМ у приміщеннях з підвищеною вологістю.

  • Алкідна емаль. При тому, що алкідна емаль відмінно справляється як з мікроорганізмами, так і з вологістю і може використовуватися для обробки кухні, ванної, санвузла, у цього типу покриття також є свій мінус – токсичність. Так що її використання для меблів, в якій будуть зберігатися продукти харчування, виключено.

  Алкідна емаль при нанесенні валиком

  Підготовка до нанесення

  З’ясувавши, чим можна пофарбувати меблі з ДСП, далі можна переходити безпосередньо до роботи. І тут першим кроком завжди йде підготовка поверхні до фарбування.

  Старе покриття обов’язково має з деревно-стружкової плити видалятися, а для цього є два простих способи:

  • Видалення хімічна, з використанням розчинників, які і дозволяють змити нанесення.
  • Теплове, з використанням будівельного фена, який дозволяє розм’якшити покриття і видалити його.

  Будівельним феном старе покриття легко розм’якшується і знімається

  Після того, як шар старої фарби знятий, ДСП зашкуривается наждачним папером дрібної фракції і можна завдавати своїми руками грунтовку. Це необхідно для поліпшення адгезії ЛКМ з поверхнею плити. (Див. також статтю Грунтовка по дереву під фарбування: особливості.)

  Важливо!Згадуючи, що в матеріалі присутні формальдегіди, необхідно буде використовувати просочення глибокого проникнення, яка буде перешкоджати випаровуванню шкідливих речовин.

  Нанесення

  Як тільки ґрунтовка висохне, а просочення проникне повністю плиту, починається фарбування меблів з ДСП своїми руками. В принципі для цього процесу рекомендується використовувати фарборозпилювач, розпилюючи ЛКМ по всій поверхні плити тонким шаром.

  Однак це досить складний процес і без професійних навичок він може вийти не зовсім добре. Тому для самостійної забарвлення цілком можна використовувати простий валик або пензель.

  Валик і кисть все одно підійдуть для малярних робіт

  Для відмінного результату, який наочно відповість, а чи можна фарбувати меблі з ДСП самостійно, після того, як шар ЛКМ висихає, його покривають лаком поверхню отримуємо просто ідеальною якістю і візуальному сприйняттю.

  Результат вражає

  Висновок

  Сама по собі забарвлення — нескладний процес, особливо якщо працювати не професійним фарбопультом, а простий пензлем. Тому основна увага приділяється процесу підготовки, від якого безпосередньо залежить, наскільки добре ляже фарба. А відео в цій статті допоможе вам відповісти на ваші запитання по ходу всього фарбування.

  Додати в обране Версія для друку

  nashaotdelka.ru