Фарба для стелі в квартирі: яка краще

Водоемульсійні та вододисперсійні

Однак, фарби Водоемульсійні і вододисперсійні підійдуть для фарбування стель просто ідеально. Але ось знову перед нами вибір … що краще, водоемульсійна або ж все-таки вододисперсійна. У чому їх основні відмінності?

Говорячи просто, якщо ви хочете за допомогою водоемульсійної фарби, то згодом мити його ви просто не зможете, так як фарба буде послідовно змиватися. Стелі, пофарбовані вододисперсійною фарбою, можна неодноразово мити.

Вододисперсійна має також свій поділ: латексна, що має акрилатну основу і акрилова при додаванні латексу. Нерідко в складі даних фарб є різні антигрибкові добавки.

Матові фарби емульсійні (винилакрил)

Також варто відзначити спеціалізовані фарби безпосередньо для стель, якими утворюють покриття, що мають пом’якшену зернистість, яка добре відштовхує можливу бруд і воду.

Щоб пофарбувати стелі на кухні або у ванних кімнатах, кращим варіантом стануть фарби, які здатні витримувати умови постійної вологості, які стійкі до миття і осідання нальотів. Відмінною стійкістю до стирання, відмінними водовідштовхувальними властивостями, а також підвищеною стійкістю до впливів променів сонця характеризуються емульсійні матові фарби, що мають основу вінілакрил.

За допомогою цих фарб створюються екологічно чисті покриття, здатні дихати. Дані фарби досить легко лягають, не мають поганого запаху і здатні висихати протягом однієї години.

Латексні фарби

Щоб пофарбувати пористі поверхні в сухих приміщеннях відмінним варіантом стане використання латексних фарб, які мають підвищену Паропроникність.

Існують латексні фарби, перед використанням яких стелю не потрібно готувати (очищати і грунтувати). Такі фарби можна наносити безпосередньо на поверхні старих, неочищених покриттів, а також поверх масляної фарби. Однак, це виключення з правил. При використанні більшості видів фарб для стель, поверхню стелі потрібно попередньо готувати.

У разі, якщо стелі в квартирі вже були раніше пофарбовані за допомогою вододисперсійної фарби, то можна використовувати для поверхневого фарбування Латексні матові фарби, основою яких є полімерні Сполучні нового покоління, що дають вологостійке, максимально довговічне і не токсичне покриття з винятковим білим кольором, який не набуває жовтого кольору з часом.

Але, на жаль, дані фарби не можуть бути застосовані при фарбуванні дерев’яних поверхонь, а також таких стель, які були раніше вже пофарбовані алкидной, масляної або нітрофарбкой. Також не можна використовувати на поверхнях, де була шпаклівка, основа якої є органічні розчинники.

Глянцева або матова

Останнім моментом, про який би хотілося згадати — це те, що різні стельові фарби мають найрізноманітніші ступені глянцевості, що важливо враховувати при виборі. Глянцевою фарбою виявляються наявні недоліки, матовою ж навпаки ці недоліки ховаються.

При виборі, краще поменше довіряти думкам продавців. На кожній банці чітко і по-російськи написано, з якою фарбою ви маєте справу. Найважливішими характеристиками для Вас повинні бути: для яких конкретних робіт призначена та чи інша фарба, стираність, вологостійкість і витрата на один квадратний метр.