Фарба в будинку: 6 ідей використання

Фарба-універсальний оздоблювальний матеріал. Оформити стіни, оновити меблі і створити унікальний декор — розповідаємо, як використовувати її в інтер’єрі.

1. ФАРБУВАННЯ СТІН З ЕФЕКТОМ ОМБРЕ

Фарбуванням стін в один тон нікого не здивуєш, інша справа — поверхня з ефектом омбре. Втілити такий дизайн можна і самостійно, важливо підібрати відтінки фарби, які створять плавний перехід тону. Градієнт може розташовуватися вертикально (від підлоги до стелі) або горизонтально (від вікна до дальньої стіни).

Візьміть три відтінки фарби різного ступеня насиченості. Спочатку нанесіть найсвітліший тон на всю поверхню стіни – він створить необхідну базу. Візуально розділіть стіну на 4 частини, сама нижня (далека) буде темніше всіх. Для створення перехідного кольору між темною і середньою частинами змішайте два сусідніх відтінку. Найсвітлішу зону залиште недоторканою. Розмити кордону можна м’якими дотиками валика або м’якою щіткою по ще непросохлої фарбі.

Краска в доме: 6 идей использования

2. ПЕРЕФАРБОВАНІ МЕБЛІ

Якщо старі меблі хочеться прибрати подалі з очей, не поспішайте. Її можна реанімувати за допомогою фарби. Ви здивуєтеся, але насправді перефарбувати можна не тільки дерев’яні предмети, але і покриті ламінованою плівкою або шпоном.

Насамперед потрібно зняти старі шари фарби, ошкурить і знежирити поверхню. Далі за допомогою валика або кисті нанесіть базовий шар грунтовки — з ним забарвлення буде рівномірніше. В середньому вам знадобиться 2-3 шари фарби, щоб отримати гарний колір без «лисин» і патьоків.

Краска в доме: 6 идей использования

3. НОВА ПІДЛОГА

Старий дерев’яна підлога в квартирі або на дачі тільки і чекає, коли його пофарбують. Або повна заміна підлогового покриття, або експеримент з фарбою — ви нічого не втратите, а тільки придбаєте. Для особливо сміливих пропонуємо скористатися трафаретами і нанести на підлогу візерунок.

Краска в доме: 6 идей использования

4. ОНОВЛЕНИЙ КУХОННИЙ ФАРТУХ

Ще одна деталь інтер’єру, яку проблематично замінити, не вдаючись до ремонту, — кухонний фартух. Часто в емоційному пориві господарі квартир вибирають яскраву або строкату плитку, а потім скаржаться, що вона набридла. Якщо ремонт ви не плануєте, то фарба — те, що вам потрібно. Так-так, для цього вам знадобиться всього пара днів.

Краска в доме: 6 идей использования

5. ШКІЛЬНА ДОШКА НА СТІНІ

Не втрачає популярності фарба з ефектом грифельної дошки. По-перше, вона підійде як для оформлення кухонного фартуха, так і цілої стіни. По-друге, за допомогою спеціальних маркерів її можна перетворити в художнє панно.

Краска в доме: 6 идей использования

6. ДЕКОР ЗА ДОПОМОГОЮ ТРАФАРЕТУ

Фарба і трафарет — все, що потрібно, щоб оновити інтер’єр передпокою, ванної або дитячої кімнати. Рослинні візерунки, Сучасні принти — вибір дизайну і кольору за вами.

Краска в доме: 6 идей использования

Догори