Фарбування стелі водоемульсійною фарбою фарбопультом

Як фарбувати стелю фарбування водоемульсійною фарбою

ГлавнаяРемонтОкрашивание стелі водоемульсійною фарбою фарбопультом

Найрозповсюдженіший і найменш витратний спосіб обробки – фарбування, у тому числі і стелі. Метод простий, і домогтися гарного результату можна і при мінімальному досвіді ремонтних робіт.

Водоемульсійні фарби

Фарба являє собою емульсію – полімеру у водному середовищі, і містять фарбувальні пігменти, пластифікатори та інші функціональні добавки. При висиханні нанесеного на поверхню шару водоемульсійною фарби, вода випаровується, а полімерний шар застигає, утворюючи міцну плівку. Склад її абсолютно нешкідливий, фарбування легко здійснити своїми руками.

Переваги

 • простота процесу фарбування;
 • легкість в догляді – фарба не боїться води;
 • шар водоемульсіонкі не тріскається і не розшаровується з часом;
 • фарба швидко висихає і не вигорає на сонці.

Водоемульсіонка являє собою органічний матеріал, її недоліки пов’язані з наявністю полімерної складової.

 • Фарбувальний склад схильний до дії грибків. Тому перед фарбуванням на стелю рекомендується попередньо нанести шар антигрибкової ґрунтовки.
 • Пофарбовані поверхні погано переносять дію низьких температур – в неопалюваному приміщенні на стелі можуть з’явитися тріщини.
 • Засіб можна використовувати для фарбування металевих поверхонь.

Класифікація

Водоемульсійні або вододисперсні фарби розрізняються по складу і призначенню.

 • Акрилові – до складу емульсії входять акрилові смоли. Вони забезпечують довговічність і високу міцність красящему шару, але відрізняються високою вартістю.
 • Мінеральні – до складу входить вапно або цемент, засіб використовується для фарбування бетонних і цегляних поверхонь. Вартість цілком доступна, але обмежений термін служби.
 • Силікатні – являють собою розчин силікатів у водному середовищі. Не рекомендовано їх використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • Силіконові – засновані на силіконових смолах. Це найкращий варіант для фарбування стелі, так як цей склад відрізняється малою схильністю дії грибків. Також він відрізняється здатністю маскувати дефекти – щілини до 2 мм, і володіє яскраво вираженим водовідштовхувальним ефектом.
 • Латексні – теж характеризуються високим водовідштовхувальним ефектом. З їх допомогою можна офарблювати стіни і стеля у ванній або кухні.

Методи фарбування

Існують два різних способи.

 • Ручний – тобто фарбування здійснюється за допомогою кисті і валики. Незважаючи на те, що водоемульсіонка легко наноситься і легко ж замиваются, якщо виявилася невідповідною поверхні, процес цей досить тривалий.
 • Забарвлення за допомогою фарбопульта – крім того, що такий спосіб відрізняється значно більшою продуктивністю, він займає менше часу і дозволяє отримати абсолютно однорідну пофарбовану поверхню. Матеріалу при цьому витрачається менше.

Краскопульт

 • Ручний – являє собою бачок з насосом і шланг, який кріпиться до ємності з фарбувальною пігментом. Насос створює тиск у бачку і розпилює водоемульсійну фарбу.
 • Електричний – відрізняється тим, що тиск нагнітається немеханическим способом. Електричний зручніше використовувати у випадках, коли потрібно працювати на сходах і козлів, так як він більш компактний. На фото – електричний краскопульт
 • Пневматичні – професійні прилади, здатні працювати з будь-якими фарбувальними сумішами.

Виготовити фарбопульт для ремонтних потреб можна своїми руками: для цього знадобиться старий пилосос, пластиковий розпилювач і скляна банка.

Підготовка водоемульсивного складу

Склад переливається в чисту ємність достатнього обсягу. Потім поступово вливається вода до досягнення потрібної кондиції. Розчин слід постійно перемішувати з допомогою будівельного міксера.

Орієнтуючись на зазначені на упаковці кольори, можна з допомогою розбавлення, добитися потрібного відтінку. Змінити відтінок можна, додавши відповідний колір.

Фарбування стелі

Фарбування своїми руками здійснюється тільки після повного висихання грунтовки.

 • Поверхня стелі подумки розмічається на квадрати розміром 1*1 м. Фрагменти забарвлюються послідовно, спочатку поздовжніми, потім поперечними рухами. При цьому важливо дотримуватися єдиний темп.
 • При включенні рекомендується направити сопло в бік, так як перша порція фарбувального складу може виявитися занадто великою.
 • Фарбування приступають, коли склад рівномірно розпорошується. Відстань до стельової поверхні має становити 30-50 див.
 • Слід утримувати сопло перпендикулярно поверхні, що фарбується і не затримуватися на одному місці більше 5 секунд. В іншому випадку шар виявиться занадто товстим і деформується. На фото – пофарбований фрагмент.
 • Рекомендується провести процедуру фарбування тричі, але тільки після повного висихання попереднього шару.
 • Для контролю якості слід забезпечити гарне освітлення кімнати. На відео процес фарбування своїми руками представлений більш докладно.

  ceilingspro.ru

  Як пофарбувати стелю фарбопультом (10 фото)

  Сучасні оздоблювальні панелі і плівки для стелі не завжди повністю екологічно чисті і з часом просочуються досить великою кількістю випаровувань, не завжди приємного аромату, забиваються пилом. До того ж їх встановлюють на каркасі, що відчутно зменшує простір у приміщенні, так і вартість на декілька порядків вище традиційної фарбування або побілки.

  Тому не варто відмовлятися від класичного варіанту обробки стелі, яка складається всього з трьох етапів – штукатурки, шпаклівки і фарбування. Якісно виконані роботи таким способом, довговічні, завжди в моді і не приїдаються оці.

  Однак малярні роботи, що виконуються валиком або пензлем досить трудомістка процедура. Вона забирає багато часу і сил. Виходом із ситуації може стати більш швидкісний спосіб обробки — фарбування стелі фарбопультом.

  Зміст статті:

  Вибір типу фарбопульта

  Рівномірне нанесення фарби на поверхню можна нанести будь-яким видом фарбопульта. Відмінність між ними полягає в конструкції агрегату, принцип дії, продуктивності, відстані, з якого розпорошується забарвлює склад і, звичайно, ціною. Ці інструменти розрізняються за способом управління.

  Фарбопульти з ручним принципом дії

  Ним обробляють невеликі ділянки площині рідкими розчинами, що складається з барвника, крейди і води. Апарат складається з:

  • всмоктувальних і нагнітальних клапанів;
  • напірного рукава;
  • вудки;
  • рукава зі всмоктуючим фільтром;
  • кришки;
  • насоса.

  Поршневий Насос з системою, що розташовується в корпусі, що має форму циліндра. Вудку можна подовжувати або вкорочувати за допомогою складових елементів.

  Основні деталі апарату володіють антикорозійними характеристиками і підвищеною зносостійкістю. Поршневий ручний фарбопульт для стелі діє за принципом всмоктування рідини з ємності і подальшого розпилення на поверхню. Рідина всмоктується рукавом з вбудованим фільтром при відкритій рукоятки штока. Шток, повертаючись назад, закриває клапан і видавлює рідку масу в балон. Далі вона при підвищеному тиску передається за вудку в розпилювач. Після закінчення роботи всі частини інструменту чистять і миють.

  Пневматичні агрегати

  Інструмент складається з:

  • металевого корпусу;
  • пістолета;
  • пускового курка;
  • красконаливного бачка;
  • регулятора тиску;
  • шланга.

  Приєднуються до компресора, від якого через шланг надходить стиснене повітря в бачок і насичує собою фарбувальний матеріал. Збагачений повітрям рідкий розчин рухається в фарборозпилювач, а потім розпорошується по стелі рівним шаром. Інструмент виготовляють з верхнім і нижнім розташуванням бачка. Рідка фарба надходить в розпилювач з верхнього бачка самопливом, а з нижнього за рахунок створення розрідження.

  Важливо! Стеля зручніше фарбувати фарбопультом з верхнім розташуванням бачка, а стіни з нижнім бачком.

  Тиск, кількість надходить в сопло фарби і форму фарбувального факела можна регулювати спеціальними елементами, встановленими на ручці пістолета. З допомогою такого пневматичного апарату наносять рівномірний шар в основному на поверхні з невеликою площею.Електричний інструмент

  Електричний краскопульт для фарбування стелі – це пристрій володіє найбільшою продуктивністю і рівномірністю нанесення оздоблювальних шарів. Таким інструментом можна створити глянцеві і однорідні поверхні. Електричні фарбопульти випускають двох типів: плунжерні і пневматичні.

  Для фарбування стелі краще використовувати пневматичну модель, обладнану невеликим компресором. Компресор нагнітає в балон з фарбою повітря і розбиває її на дрібні частинки, які розпорошуються по поверхні рівномірним шаром. У краскопульте плунжерного типу фарба, проходячи під тиском через сопло особливої конструкції, що не змішується з повітрям і тому має більш великі частки.

  Кожен вид фарбопульта має певні обмеження по в’язкості фарбувального складу і використовується для різного типу фарби.

  Типи фарби для фарбування стелі фарбопультом

  Фарбувати стелю можна фарбами, виготовленими на різній основі, на вибір якої впливають рівень вологості повітря у відремонтованому приміщенні і наявність випарів хімічно-агресивного характеру.

  Водно — дисперсійні фарби на основі акрилу або латексу

  До складу акрилової фарби входять:

  • поліакрилатні полімери,
  • плівкоутворювальні речовини (сополімери),
  • вода,
  • різні наповнювачі
  • добавки.

  Фарба, нанесена на поверхню, утворює міцну еластичну плівку. Матеріал має високу адгезію, швидко висихає, не боїться вологи, сонячних променів і температурних перепадів. Екологічно безпечні фарби, вироблені в широкому спектрі кольорів, що підходять для декорування стелі спальні, вітальні або дитячої кімнати.

  Якщо акрилова фарба утворює при нанесенні матову плівку, то з допомогою латексної можна створити шовковисто — глянцеву поверхню. Водно — дисперсійні фарби легко наносяться на пофарбовану площину електричним інструментом з хорошим соплом і спрямованим факелом.

  Силікатні фарби

  Їх випускають в упаковці двох варіантів. В залізній ємності — концентрований розчин рідкого калійного скла, в паперових мішках — суху суміш мінеральних пігментів і наповнювачів, стійких до впливу лугів. Інгредієнти змішують безпосередньо перед нанесенням на стелю. Спочатку калійне скло розводять водою, потім вводять пігментну частина. Поверхні, пофарбовані силікатною фарбою, мають:

  • високою гідрофобністю;
  • паропроникність;
  • стійкість до високих температур;
  • біологічного впливу;
  • вогнетривкістю.

  Такою фарбою обробляють стелі ванних кімнат, кухонь і коридорів. Так як вона володіє підвищеною прозорістю, то наноситься за допомогою розпилювача в два шари.

  Силіконові фарби

  До їх складу входять кремнеорганічною смоли, розведені водою. Фарба відштовхує воду, добре переносить перепади температур, приховує дрібні тріщини, шорсткості стелі, володіє високою адгезією та самоочисним ефектом. На ній не з’являється грибок і цвіль. Фарба використовується у вигляді бази під колеровку. Різні відтінки суспензії надаються введенням спеціальних кольорів. Для нанесення силіконових матеріалів забарвлень можна використовувати будь-які фарбопульти.

  Підготовка до фарбування і робота з фарбопультом

  Перед тим, як пофарбувати стелю фарбопультом, потрібно винести з приміщення всі меблі, підлога і стіни накрити поліетиленовою плівкою, зафіксувавши її малярським скотчем. З площини стелі зняти існуюче декоративне покриття, очистити від бруду і пилу. Потім вирівняти гіпсовою штукатуркою або шпаклівкою видимі дефекти, вибоїни, раковини, закрити великі тріщини.

  Після цього потрібно покрити всю стельову поверхню грунтовкою для кращої адгезії і дати добре висохнути перед фарбуванням. За цей час можна підготувати фарбу. Вона не повинна бути занадто густа і тому при необхідності в неї додають воду або спеціальний розчинник, залежно від її типу, і ретельно перемішують. Щоб очистити фарбу від грудочок, згустків і сторонніх домішок, які можуть засмітити отвори у форсунці, її розбавлений складу слід профільтрувати через щільну тканину.

  Процес фарбування стелі

  Слід одягти захисний одяг, окуляри, респіратор або марлеву пов’язку. Перед тим як фарбувати стелю фарбопультом, необхідно відрегулювати до оптимального розміру отвір, через яке подається фарбувальний склад. Це дозволить наносити інструментом більш тонкий шар.

  З метою визначення потрібної довжини «факела» для якісного розпилення здійснюють пробну фарбування. У нормі довжина «факела» становить 75 – 100 див. Починати нанесення фарбувального покриття потрібно від кутів кімнати, поступово переміщаючись до середини. Розпилювач слід тримати перпендикулярно до стельової поверхні. Руху руки при фарбуванні – кругові, рівномірні і неспішні, що виконуються в постійному темпі. Фарба повинна лягати смугами, при цьому наступна смуга повинна трохи перекривати попередню. Виникають похибки приховують другим шаром фарбувального складу, наносячи його відразу після висихання першого шару. Якщо на поверхні утворилися краплі, то їх можна зібрати губкою й нанести ще один шар фарби.

  На замітку. Потрібно знати, що занадто велика товщина шару в подальшому може призвести до відшарування фарби зі стелі. Тоді знадобитися шліфувати ці місця, грунтувати і фарбувати заново.

  Висновок

  Якщо використовувати при фарбуванні стелі пульверизатори, то поверхня виходить абсолютно однорідною, без темних смужок, розмивів і слідів переходу шарів. До того ж фарбування відбувається досить швидко.

  Основна суть статті

 • Фарбування стелі фарбопультом економить час і сили.
 • На стелі не утворюється плям, розлучень і потьоків.
 • Для ефективного фарбування необхідно правильно вибирати краскопульт, фарбу та якісно готувати поверхню стелі.
 • Обов’язково дотримуватися заходів обережності, використовуючи захисні засоби.
 • potolokjournal.ru

  Фарбування стелі фарбопультом: вибір інструментів і технологія

  На зміну звичайним кисточкам і валикам для побілки та фарбування прийшли більш зручні для роботи і продуктивні пульверизатори, які називаються фарбопультами.

  Використання фарбопульта дозволяє зберегти ваші сили і значно спростити фарбування стелі та стін у вашій квартирі.

  За допомогою них можна домогтися максимального рівномірного покриття поверхні стелі фарбою. Фарбування стелі фарбопультом відрізняється дуже простим пристроєм і принципом дії.

  Переваги фарбування стелі та стін фарбопультом

  За допомогою фарбопульта можливо легко дістатися до самих важкодоступних місць вашої стелі.

 • Підвищення продуктивності процесу. У порівнянні з фарбуванням валиком, швидкість виконання робіт в кілька разів вище. Тому професіонали з ремонту і обробці приміщень часто використовують цей інструмент в роботі.
 • Рівномірність покриття. Дуже складно при використанні такого способу забарвлення нанести на поверхню шар нерівномірний.
 • Зведення до мінімуму смуг та розводів при фарбуванні, так як до поверхні стелі не торкається ніякий предмет. На фарбу йде вплив лише сили поверхневого натягу. Якщо ж все-таки на стелю завдано дуже товстий шар фарби, то розлучення таки можуть бути — вони прибираються губкою. Але такі ситуації виникають дуже рідко.
 • За допомогою фарбопульта легко дістатися до важкодоступних місць.
 • Легко та рівномірно забарвлюється нерівні поверхні, наприклад, ліпнина. За допомогою кисті це зробити дуже складно.
 • Інструменти і матеріали, необхідні для фарбування стелі та стін фарбопультом: захисна плівка, скотч, малярні липкі стрічки (необхідні, наприклад, якщо стеля забарвлюється в кілька різних кольорів), тканина для проціджування розчину, ємність для фарби, респіратор або марлева пов’язка, захисні окуляри, рукавички і безпосередньо сам фарбопульт.

  Технологія фарбування стелі фарбопультом складається з декількох етапів.

  Повернутися до змісту

  Етап 1. Підготовка стелі до фарбування фарбопультом

  Щоб уникнути потрапляння розпиленої фарби в органи дихання, необхідно використовувати респіратор.

  Фарбування із застосуванням даного інструменту відрізняється від фарбування валиком або кистями тим, що в повітрі повисає великий вміст розпиленої фарби. Вона може осісти не тільки на стелю, але й на всі доступні поверхні: стіни, підлога, а також може потрапити в очі і навіть органи дихання. Тому перед початком робіт необхідно вжити заходів обережності. Застосування респіратора обов’язково, в крайньому випадку, можна використовувати звичайну марлеву пов’язку. Бажано одягнути захисні окуляри, щоб уберегти очі від потрапляння крапель фарби. Хоча водоемульсійні фарби (які найчастіше використовують під час фарбування стель) і не містять різних токсичних розчинників, це зовсім не означає, що латекс або акрилова смола будуть нешкідливі для рогівки очей або бронхів.

  Все, що можна пересунути, краще винести з кімнати до завершення робіт. Нерухомі предмети вкриваються поліетиленовою плівкою або захисним матеріалом. Решта поверхні, на які теж може потрапити фарба, ховаються методом фіксації плівки малярським скотчем.

  Повернутися до змісту

  Етап 2. Підготовка інструментів і матеріалів до фарбування фарбування стелі

  Водоемульсійну фарбу, перед нанесенням на стелю, необхідно розбавити водою до консистенції молока.

  Фарбу потрібно розбавити водою у відсотковому співвідношенні, рекомендованому виробником. Якщо точні вказівки відсутні, то фарба розводиться до консистенції жирного молока і ретельно перемішується. Після розведення фарбу потрібно відфільтрувати через тканину, в якій немає гідрофобної просочення. Можна використовувати для цього спеціальне сито. Ця процедура дозволить позбутися від грудочок засохлої фарби, згустків і іншого сміття. При самостійному фарбуванні будинку підійде звичайний фарбопульт. В молодших моделях повітря нагнітається звичайним пилососом зі шлангом, який підключений на видув.

  Однак, імпортні пилососи не всі мають таку функцію. Пилососи радянського виробництва її мають і дозволяють підключати шланг до отвору, який нагнітає повітря. При його використанні треба попередньо очистити мішечок для сміття, випрати і висушити його. Найпростіший фарбопульт можна зробити зі скляної банки, пилососа «Вихор» і пластикової кришки з розпилювачем. До початку робіт фарбопульт налаштовується на потрібний потік фарби і повітря. Експерименти на стелі краще виключити.

  Найпростіший фарбопульт ручного типу має металевий корпус, від якого відходять два шланга. Один шланг занурюється в розчин фарби або побілки, а на кінці другого розташований сам розпилювач. З допомогою ручного насоса йде нагнітання розчину безпосередньо в порожнину фарбопульта і під впливом повышаемого тиску звідти він подається в розпилювач. Краскопульт для стелі та стін ручного типу має не найкращу продуктивність. Якщо вам доводиться проробляти даний вид оздоблювальних робіт регулярно і на великих площах, то краще, звичайно ж, придбати електричний або пневматичний інструмент.

  У найпростіших моделях краскопультів для нагнітання повітря можливо використовувати домашній пилосос.

  При використанні пневматичного розпилювача подача розчину фарби чи побілки відбувається спеціального бочка. Під впливом нагнітається компресором повітря він проходить крізь сопло інструменту. Завдяки цій дії, дрібні дисперсійні частинки розсіюються у вигляді туману і лягають рівномірним шаром на поверхню стелі та стін. Пневматичний фарборозпилювач дозволяє без особливих зусиль впоратися з великими і складними поверхнями. Якість виконаних робіт буде дуже хорошим, однак, ціна цього інструменту дуже висока.

  Вартість електричного фарбопульта значно нижче, а якість готової роботи і продуктивність практично така ж, як у аналогічного пневматичної аналога. Принцип роботи цього інструменту називається безповітряним, так як тиск, за допомогою якого виштовхується розчин, що створюється з допомогою мотора, а не з допомогою стиснутого повітря. Вибір інструменту треба робити, виходячи з обсягу робіт і кількості грошових коштів, які ви готові витратити на ремонт.

  Повернутися до змісту

  Етап 3. Фарбування стелі та стін фарбопультом

  Сопло розпилювача при фарбуванні повинно розташовуватися строго перпендикулярно до поверхні, що фарбується.

  Для того щоб забезпечить максимально рівномірний однорідне покриття і виключити появу помилок і нефарбованих ділянок, треба правильно дотримуватися технологію забарвлення. До першого включення необхідно відвести від стелі сопло розпилювача. Справа в тому, що він спочатку може викинути більшу кількість фарби. Після того як сопло починає рівномірне розпилення водоемульсійною фарби, можна починати фарбування стелі. Для більш якісного виконання робіт, необхідно подумки розбити весь стелю на квадрати, кожен з яких дорівнює довжині руки. Ці квадрати забарвлюються по черзі, один за іншим, спочатку поперечними рухами, а потім — поздовжніми.

  Краскопульт для фарбування стелі повинен бути відділений від забарвлюваної поверхні на оптимальна відстань — 30-50 див. Оптимальна швидкість, з якою можна рухати сопло — 5 секунд на один погонний м. Пристосувавшись, можна самостійно зробити вибір оптимальної для себе швидкості, згідно з вихідними параметрами.

  Щоб після виконання робіт не залишилося ділянок з дуже тонким шаром водоемульсійною фарби, необхідно фарбування проводити в три шари (з висиханням до кінця кожного з них). Краще всього наносити перший і третій шар вранці і ввечері, коли приміщення добре освітлено, а прямі сонячні промені не засліплюють очі. Ця рекомендація бажана, але не обов’язкова. При недостатній швидкості переміщення сопла фарбопультом фарба може почати збиратися краплями. Надлишки в такому випадку збираються губкою, і наноситься зверху ще один шар.

  Якщо все-таки в процесі робіт виникли помилки, і фарба лягла нерівно: занадто тонко або напливами і вже почала підсихати — не можна ні в якому разі намагатися підфарбувати проблемну зону. Всі операції з виправлення помилки потрібно проводити тільки після повного висихання нанесеного шару. Тоді вже можна зашліфувати напливи й нанести ще один шар на всю поверхню стелі або стін.

  Застосовуючи краскопульт в роботі, ви досягнете не тільки високої якості проведених робіт, але і істотно знизити робочу навантаження з рук. Приміщення буде не так сильно забруднене, як при застосуванні валиків і пензликів і терміни проведення опоряджувальних робіт і витрат матеріалу істотно скоротяться.

  1popotolku.ru

  Як фарбувати стелю фарбопультом?

  Будівельні технології не стоять на місці і розвиваються швидкими темпами. Конструктори подбали і про мулярах, монотонно виконують оздоблювальні роботи, куди також входить фарбування стелі.

  Фарбування стелі з допомогою фарбопульта має свої переваги

  Тепер фахівці з ремонту мають можливість значно полегшити свою працю за допомогою використання спеціального пристрою, званого фарбопультом. До того ж цей інструмент підвищує продуктивність праці, а значить, квадратні метри забарвлюються в рекордно стислі терміни, що не може не радувати господарів приміщень. Найголовніше, якість обробки поверхні при цьому зовсім не страждає.

  Що таке фарбопульт

  Чому слід вибрати фарбопульт

  В даний час, крім розпилювача для фарбування стелі, широко застосовуються кисть і валик. Кожен з перелічених засобів має свої переваги і недоліки, проте якщо розглядати сукупність якісних характеристик і функціональних властивостей, явна перевага на стороні фарбопульта.

  Досвідчені працівники виділяють наступні плюси приладу:

  • як вже було сказано, істотно скорочується тривалість обробки поверхні;
  • ніяких розлучень і видимих мазків;
  • немає необхідності хвилюватися про те, що покриття пофарбовано недостатньо рівномірно, про це подбає диво-розпилювач;
  • фарби йде набагато менше, що дозволяє заощадити додаткові кошти;
  • за допомогою фарбопульта не складе особливої праці нанести фарбу на важкодоступні ділянки: стики між стелею і стінами, кути і піднесення.

  Використання фарбопульта може значно полегшити процес фарбування

  Проте не потрібно думати, що пофарбувати стелю фарбопультом дуже легко. Для того щоб виконати роботу справді якісно, потрібна наявність певного досвіду, якого у новачка буває замало. Приміром, якщо покрити поверхню занадто товстим шаром, фарбувальний матеріал почне утворювати краплі. Важливо вчасно помітити зовнішній недолік і прибрати його звичайною губкою. Після чого проблемне місце перефарбовується заново.

  Також досвідченому майстрові слід знати, що перед тим, як фарбувати стелю фарбопультом, слід процідити фарбувальний матеріал для того, щоб уникнути попадання згустків і великих частинок безпосередньо в сам розпилювач.

  Види фарбопульта

  Різноманітність видів розпилювачів дозволяє майстру вибрати найбільш зручний варіант для використання в ремонті покриття в кожному конкретному випадку. Розрізняють фарбопульти:

  • пневматичний — фарбувальний речовина подається стисненим повітрям;
  • ручний — його робота заснована на насосі, який визначає необхідний тиск в банку з фарбою;
  • електричний — ідеальний для обробки стелі, «живиться» електроенергією.

  Краще всього для фарбування стелі підходить електричний краскопульт

  При купівлі останнього звертайте увагу на стан сопла, факела і обов’язково поцікавтеся потужністю двигуна. Вибір може припасти на професійний або напівпрофесійний прилад, в залежності від обсягів вироблених ремонтних робіт.

  Технологія фарбування стелі за допомогою фарбопульта

  Готуємо покриття

  Проводити оздоблювальні роботи можна тільки на попередньо очищеної від старого покриття поверхні. Крейдяна побілка змивається за допомогою води і губки, цей кропіткий процес носить назву «розмивання».

  Розмивати слід до тих пір, поки не здасться бетонна плита перекриття. В іншому випадку нова обробка не покриє всю поверхню. У разі якщо раніше використовувалася водоемульсіонка, потрібно гарненько пройтися по стелі мокрою ганчіркою і обов’язково відкрити в кімнаті вікна та двері.

  Заощадити час допоможе протяг, який прискорить відшарування старого шару фарби. Після того як вона покриється пухирями, скористайтесь шпателем і очистіть таким чином стелю.

  Невід’ємною фазою підготовки стелі є глибока ґрунтовка його поверхні. Як правило, витрачається матеріал виходячи з пропорцій 200-300 грам на 1 кв. м.

  Грунтовка забезпечує зв’язок частинок плити і збільшує коефіцієнт взаємодії фарби з поверхнею, а значить, обробка протримається довше. Якщо є необхідність — недоліки, тріщини і щілини шпаклюються, а зверху наноситься ще один шар грунтовки, на цей раз вже фінішний.

  Що повинно бути під рукою?

  Крім фарбопульта, щоб уникнути метушні слід заздалегідь подбати і підготувати:

  • мірну лійку;
  • губку для господарських цілей і відро, наповнене теплою водою;
  • переносну легку сходи або звичайний табурет.

  Як підготувати фарбу

  Розведіть фарбу до потрібної однорідності й густоти з допомогою мірної воронки (в інструкції ємності повинно бути зазначено співвідношення води і фарбувального матеріалу) і процідіть, скориставшись марлею, для очищення від грудочок і в’язких згустків.

  Не забудьте вивчити інструкцію вашого фарбопульта

  Залийте підготовлений фарбувальний матеріал в розпилювач. Перш ніж приступати до обробки стелі, обов’язково випробуйте, як працює краскопульт на якійсь дошці або інший рівній поверхні. За необхідності відрегулюйте потужність приладу.

  Особливості фарбування стелі фарбопультом

  Ваше завдання — рівномірно покрити поверхню фарбою. Довжина струменя повинна варіюватися від 10 см до 60 см відстані важливо дотримуватися протягом всієї фарбування.

  Факел повинен бути спрямований строго перпендикулярно до стелі. Постарайтеся рухатися спокійно і плавно, без ривків, круговими рухами. Не затримуйтеся довго на одній ділянці — фарба ляже особливо товстим шаром і, швидше за все, почне стікати. Краще один раз не поспішаючи пофарбувати всю поверхню, ніж після перефарбовувати окремі невдалі ділянки.

  Бажано розпочати роботу з боку вікна, повільно просуваючись до протилежної стіни.

  Для насиченості кольору обробки краще наносити 2-3 шару фарби. Кожен шар повинен добре просохнути, на це йде ще близько 2-4 годин.

  Після того, як робота буде завершена, очистіть фарбопульт розчинником. Зберігати прилад необхідно виключно в чистому вигляді, залишки фарбувального речовини можуть зіпсувати обладнання.

  Техніка безпеки

  Не слід забувати про дотримання правил безпеки. Безумовно, розпилювач наповнює повітря ледь помітними краплями оздоблювального речовини. Тому застосування захисних засобів для очей і легких обов’язково.

  Оптимально застосовувати такі засоби:

  • спецодяг, закриває відкриті місця на тілі;
  • спеціальні окуляри;
  • респіратор; підійде також багатошарова щільна марлева пов’язка.

  Не забувайте про власну безпеку

  Висновок

  Застосовуючи розпилювач при обробці стелі, вам вдасться отримати не тільки висока якість фарбування, але і менше клопоту після завершення ремонтних робіт. Кімната забруднюється набагато менше, ніж при використанні малярного валика і тим більше кисті. А час фарбування і обсяг витрат матеріалів відчутно і вигідно скорочуються.

  Оцініть статтю:

  (1 голос, середня: 5 із 5)

  Поділіться з друзями!

  repaireasily.ru

  Як фарбувати стелю фарбопультом – фарбування стелі за допомогою фарбопульта

  Роблячи ремонт квартири, ви прийняли рішення використовувати фарбу для обробки стель і стін. Отримати якісно забарвлену поверхню, витративши мінімум часу, грошей і нервів, можна тільки при використанні для роботи фарбопульта. Про те, як підготувати стелю, яку фарбу вибрати, як фарбувати стелю фарбопультом ми готові розповісти в нашій статті.

  Якість фарбування залежить від якості проведених підготовчих робіт, правильно підібраною фарби та вміння майстра.

  Для роботи знадобляться:

  • Респіратор, рукавички, окуляри.
  • Фарба.
  • Краскопульт.
  • Розчинник для фарби.
  • Мірна воронка.
  • Стрем’янка.
  • Ємність з теплою водою і губка.

  У приміщенні, де будуть фарбуватися стелі, необхідно вимкнути прилади з відкритим полум’ям, створити добру вентиляцію, відкривши двері та вікна.

  Підготовка стелі

  Шпаклівка під фарбування

  Крок №1. Очищаємо поверхню від старого шару фарби, усуваємо відшарувалися шари. При необхідності розчищаємо шви. Якщо стеля був побілений, потрібно ретельно змити вапно мильним розчином, щоб була видна плита перекриття. Водоемульсійну фарбу потрібно добре змочити і створити в кімнаті протяг. Використовуючи шпатель, знімаємо вздутую фарбу зі всієї поверхні.

  Крок №2. Потім наносимо грунтовку, призначену для глибокого проникнення. Можливо, доведеться наносити грунтовку два рази. Кожен шар сохне близько 4 годин.

  Крок №3. Зашпаклевываем щілини, використовуючи спеціальну сітку. Вирівнюємо поверхню тонким шаром фінішної шпаклівки. Даємо добре висохнути.

  Зверніть увагу! Шпаклювати стелю потрібно обов’язково. Неліквідовані виступаючі частини западини після нанесення фарби проявляються на поверхні.

  Крок №4. Ґрунтовка зашпакльованої рівній поверхні.

  Техніка безпеки

  Обов’язкова захист органів дихання

  Під час роботи фарбопультом повітря приміщення наповнюється мікрочастинками фарби, здатні осідати на слизовій оболонці очей, легень, в носоглотці, на трахеях. Якщо не застосувати захист, може виникнути загроза здоров’ю. Всі ділянки тіла повинні бути закриті спецодягом, марлевою пов’язкою або респіратором і захисними окулярами.

  При фарбуванні з кімнати виноситься вся меблі. Громіздкі елементи покривають поліетиленовою плівкою. Її використовують для захисту підлоги від попадання фарби.

  Люстри, світильники бажано відключити і зняти. Поліетиленовою плівкою закрити дверні і віконні прорізи. Якщо ви не плануєте фарбувати стіни, їх теж потрібно закрити плівкою.

  Вибір і підготовка фарби

  Важливо знати якою фарбою і фарбувати стелю фарборозпилювачем в приміщеннях різного функціонального призначення. На вибір фарби впливають також ваші особисті вподобання та фінансові можливості.

  Житлові кімнати. Ідеальним варіантом для стелі в спальні, вітальні та дитячої буде матова дисперсійна або водоемульсійна фарба. Основною відмінністю цих видів фарби є приховування дрібних дефектів поверхні, збереження первісного вигляду тривалий час. Наносити водоемульсійну фарбу розпилювачем легко і просто. Результат відмінний.

  Кухня і ванна. Для цих приміщень потрібна фарба з відмінним показником стійкості до агресивного середовища. Емульсійні фарби, виготовлені на акриловій чи вини-акриловій основі, прекрасно протистоять бруду і воді. У цих фарб немає сильного запаху, і вони швидко сохнуть.

  Для роботи з фарборозпилювачем підійдуть і інші види фарб.

  Латексна фарба

  Латексні фарби, виготовлені на акриловій основі, добре маскують невеликі тріщини, але наносити на поверхню їх потрібно не менше двох разів. Для ванної та кухні це один з найкращих варіантів.

  Зверніть увагу! Для роботи з латексними фарбами необхідно купувати фарбопульт для професіоналів. В інструкції до приладу вказується, які фарби можна використовувати.

  Силікатні фарби відмінно підходять для нанесення на мінеральну штукатурку, бетон, цегла. Цей вид фарб характеризується хорошою вологостійкістю, еластичністю, антигрибковими властивостями. Силікатна фарба для стелі у ванній — відмінний вибір.

  Силіконова фарба

  Силіконова фарба з’єднала в собі кращі якості всіх інших фарб. Використовуючи цей вид фарби, ви зможете замаскувати тріщини до 2 мм завширшки. Висока ціна на силіконову фарбу виправдана її максимальними показниками протидії мікроорганізмів, грибків, пару і вологи.

  Для якісної роботи з розпилювачем фарба повинна бути певної в’язкості. У водоемульсійну фарбу додають воду враховуючи рекомендації виробника. Для кожного виду фарби є склад для її розведення. В’язкість фарби можна перевірити, пропустивши її через мірну лійку. Хороша в’язкість — фарба випливає за 10 секунд. Обов’язково потрібно усунути утворилися грудочки, процідивши розведену фарбу через марлю.

  Готову для роботи заливають фарбу в резервуар фарбопульта, щоб зробити пробне розпилювання. Правильно підготовлена фарба лягає на поверхню рівним шаром і не забиває форсунку апарату.

  Вибір фарбопульта

  Переносний фарбопульт

  Стеля — не саме зручне місце для роботи з фарбою. Механічна модель фарбопульта може бути використана для роботи зі стінами, коли ви твердо стоїте на підлозі. Для роботи з стелею краще всього придбати електричний краскопульт професійної та напівпрофесійної лінійки.

  Фарборозпилювач високого тиску

  Особливу увагу потрібно звернути на якість сопла, факела і потужність двигуна.

  Фарбування стелі

  Головна вимога до роботи — рівномірне нанесення фарби. Виберіть зручний для себе відстань від розпилювача до стелі. Мінімальна довжина струменя дорівнює 10 см, а максимальна — 60 см. Це відстань потрібно зберігати від початку нанесення фарби апаратом до завершення роботи.

  Факел направляють перпендикулярно по відношенню до фарбованої площині. Робота з фарбопультом вимагає рівномірних і акуратних кругових рухів в одному темпі.

  Зверніть увагу! Не можна довго затримуватися на одному місці — шар фарби вийде товстим і вона почне стікати. Квапливі руху призведуть до нерівномірного фарбування стелі і повторному нанесенню фарби.

  Роботу починайте від стіни, послідовними рухами розбризкуючи фарбу паралельно до вікна і рухаючись до іншої стіни. Закінчивши фарбувати одну смугу, приступайте до наступної. Перш ніж наносити наступний шар, дайте час висохнути вже пофарбованої поверхні.

  По закінченні роботи фарбопульт необхідно промити в розчиннику. Апарат повинен бути чистим. Залишки фарби можуть стати причиною поломки фарбопульта.

  Відео

  Перед тим, як проводити фарбування, необхідно відрегулювати фарбопульт:

  stroysvoimirukami.ru

  Правильна фарбування стелі водоемульсійною фарбою: валиком, фарборозпилювачем

  Ремонт стель

  Фарбування водоемульсійною (ВЕ) фарбою – суспензією, що складається з розчинених у воді пігментів і полімерних матеріалів, є затребуваним варіантом обробки стельових поверхонь. Такий вид декору відрізняється простотою і дешевизною. Він надає обробленому основи естетичний вигляд, який зберігається протягом тривалого часу. Правильно пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою нескладно за умови грамотного вибору малярного інструменту.

  1

  Яка водоемульсійна фарба використовується для декору стелі?

  Водоемульсіонка являє собою екологічно чистий і нетоксичний склад, який не має неприємного запаху, швидко сохне, гарантує отримання однорідної, рівне пофарбованої поверхні. Такі суспензії добре зчіплюються з штукатуркою, бетоном, шпаклівкою, цеглою, гіпсокартоном.

  Після нанесення ВЕ-фарби на стелю її водна основа швидко випаровується, а полімери формують нечутливу до дії вологи тонку плівку. За рахунок цієї особливості пофарбована поверхня не деформується від води, легко миється, зберігає протягом багатьох років свіжий і привабливий вигляд.

  Всі ВЕ-склади поділяють на акрилові, полівінілацетатні, силікатні і силіконові. Фарби першого типу вважаються найпопулярнішими. Акрилові суспензії характеризуються високим показником поглинання води. Вони мають підвищену стійкість до стирання. В деякі акрилові склади додають латекс. Він збільшує стійкість складу до вологи. Але коштують латексні фарби дорого.

  Полівінілацетатні водоемульсіонкі для обробки стелі – найдешевші. Поверхні, пофарбовані ними, заборонено мити водою. Такі фарби дозволяється використовувати виключно в сухих приміщеннях. Для санвузлів, кухонь, ванних кімнат вони не підходять.

  Силікатні композиції, в які додається рідке скло, придатні для бетонних, кам’яних і раніше оштукатурених стель. Силіконові склади відрізняються малим коефіцієнтом водопоглинання і високим показником паропроникності. Вони ідеальні для приміщень з постійною вологістю (душові кімнати, туалет, кухня), так як на забарвлених ними поверхнях не заводяться мікроорганізми і грибок.

  2

  Інструмент для фарбування – яким користуватися?

  Застосовувати звичайну малярську кисть для нанесення водоемульсіонкі на всю площу стелі не можна. Цей інструмент залишить на поверхні розлучення. Забарвлене основу після утворення на ньому гладкою міцної плівки буде виглядати дуже негарно. Повторне фарбування стелі ситуацію не виправить. Навпаки, дефекти стануть набагато помітніше.

  Малярська флейцевая кисть використовується виключно для обробки кутів і стиків між стелею і стінками. Важливо! Корекція пофарбованого стелі здійснюється спеціальною вузькою (ширина – до 3 см) пензликом, призначеної саме для цих цілей.

  Правильно пофарбувати стелю водоемульсійною дозволяє валик. Слід вибирати інструмент з хутряним ворсом середньої довжини. Занадто маленькі ворсинки залишають непрофарбовані ділянки на поверхні, а надто великі – наносять ВЕ-склад товстим шаром. Фахівці не рекомендують користуватися поролоновим валиком. Він не забезпечує необхідної якості нанесення фарби і збільшує її витрата.

  Ще один важливий рада. Бажано працювати валиком з телескопічною ручкою. Такий інструмент дає змогу фарбувати стелю водоемульсійною фарбою прямо з підлоги – без необхідності використання сходів або споруди спеціальних риштовання. Під валик слід підібрати зручну пластикову ванночку.

  Деякі народні умільці воліють користуватися фарбопультом. Він незамінний, коли потрібно виконати декорування водоемульсійною фарбою великих по площі стельових поверхонь. Краскопульт економно витрачає фарбують композицію. Він скорочує час виконання робіт, в нього заливають будь-який вид водоемульсійною фарби, починаючи від акрилової і закінчуючи силіконовій. При цьому готове покриття виходить по-справжньому тонким, міцним і акуратним.

  Заводський фарбопульт (електричний або пневматичний) коштує недешево. Купувати його для разового фарбування стель у приватному житлі недоцільно. Тому більшість домашніх майстрів виконують фарбування валиком.

  3

  Підготовка стельової поверхні – обов’язковий етап операції

  Перед нанесенням водоемульсіонкі зі стелі необхідно прибрати всю стару обробку. Якщо раніше він був обклеєний шпалерами, їх знімають. Діяти потрібно максимально акуратно. Шпалери добре просочуються підігрітою до +60-70 °С водою. Знімати старе покриття дозволяється після його розбухання. Побілені стелі розмочуються. З них здирається шар крейди. Поверхня ретельно очищається від розтріскування і лущення.

  Якщо стеля був пофарбований водоемульсійною фарбою, слід проаналізувати стан старого покриття. Коли воно не має видимих дефектів (тріщин, шелушащихся ділянок), новий шар фарби допускається наносити прямо поверх старої. При наявності пошкоджень бажано повністю зняти стару ВЕ-фарбу. І тільки після цього наносити свіжий складу.

  Стелі з гіпсокартону готуються до фарбування за наступною схемою:

  • Закладаються зазори між окремими листами матеріалу. Цю операцію виконують серпянкой – армуючою стрічкою, нарізаною на смуги потрібної довжини.
  • Шпаклюються ділянки фіксації профільного каркаса і гіпсокартону, капелюшки саморезов.
  • Зашпаровуються вся стельова поверхня. Вирівнюючий склад наноситься в два шари з перервою на добу.
  • Гіпсокартонна поверхню зашкуривается дрібною наждачкою і грунтується.

  Після зняття старого покриття (побілка, шпалери, штукатурка) поверхню оглядається на наявність канавок, тріщин, вибоїн, щілин та інших дефектів. Всі виявлені вади укрупнюються (розшиваються шпателем), зачищаються, заповнюються шпаклевочным складом.

  Наведений у порядок стелю ошкурюєиься. З нього видаляється бруд і пил. На чисту поверхню наноситься грунт. Після його висихання стеля шпаклюється. Тепер він повністю готовий до фарбування водоемульсійною фарбою.

  4

  Технологія фарбування – як зробити все правильно?

  Перед початком робіт потрібно уважно вивчити інструкцію банку з водоемульсійним складом. Одні фарби розводяться водою (до 10 % від об’єму). Інші використовуються без додавання рідини. Фарба ретельно розмішують. Чим однорідніше вийде складу, тим якісніше він ляже на відділяємо основу. Для додання білої ВЕ-композиції певного колірного відтінку використовуються кольорові добавки. Важливий момент! Колер додається відразу на весь обсяг фарби. У цьому випадку на декорованій поверхні не вийде ділянок з різними відтінками.

  Процес нанесення водоэмульсинки завжди починається з країв уздовж стінок і кутів стелі. Ця частина операції виконується кистю. Фарба на зазначені ділянки наноситься шириною 3-5 див. Потім приступають до фарбування основної площі стелі.

  Одна сторона хутряного валика мачає в ванночці з ВЕ-складом. Інструмент розкочується по рифленого ятки. Він є на ванночці. Якщо такого пристосування немає, дозволяється проводити розкочування валика на шматку оргаліту або лінолеуму.

  Ця процедура є обов’язковою. Не розкатаний малярний інструмент стане залишати на оброблюваної поверхні непрофарбовані ділянки. Після висихання ВЕ-складу вони перетворяться в плями. Фарба наноситься на стелю смугами. При цьому важливо дотримуватися далі наведені рекомендації:

  • Валик переміщують від вікна поперек приміщення.
  • Смужки накладаються один на одного з нахлестом в 15-20 див.
  • Фарбування виконується максимально швидко.
  • Другий шар фарби накладається уздовж приміщення після висихання першого.

  При нанесенні водоэмульсинки необхідно періодично розглядати стелю з різних ракурсів. Тільки так можна побачити непрофарбовані ділянки. Оптимально, коли одна людина займається фарбуванням, а другий підказує йому, де склад лягає нерівномірно. Помічені недоліки відразу ж усуваються.

  Дотримання описаної технології – гарантія отримання ідеального результату. Пофарбований стелю порадує домашнього майстра однорідністю поверхні і красою.

  obustroen.ru

  Фарбування стелі фарбування водоемульсійною фарбою стін: ціна компресора і відео

  Для фарбування стельової поверхні використовують різні інструменти – валик, кисть або краскопульт. При цьому результат роботи виглядає по-різному. Фарбування стелі фарбопультом дозволяє отримати якісну, гладку і однотонну поверхню. Робота проходить набагато швидше і простіше. Існує кілька різновидів пульверизаторів. Їх вибирають з урахуванням характеристик агрегатів, особливостей фарбувальної суміші і частоти використання.

  Ми розповімо, як фарбувати стелю фарбопультом, і як зробити подібний прилад з пилососа. Наочно розібратися, як фарбувати стелю водоемульсійною фарбою фарбопультом, допоможе відео в кінці статті.

  • 1. Переваги і недоліки фарбопульта для фарбування стелі
  • 2. Види пульверизаторів і правила вибору
  • 3. Технологія фарбування стелі фарбопультом
   • 3.1. Підготовка приміщення
   • 3.2. Інструменти та матеріали для роботи
   • 3.3. Приготування фарби для фарбопульта
   • 3.4. Техніка нанесення фарби на стелю
  • 4. Можна побілити стелю фарбопультом?
  • 5. Як зробити фарбопульт із звичайного пилососа?

  Переваги і недоліки фарбопульта для фарбування стелі

  Фарбування стелі розпилювачем має масу переваг:

 • Після фарбування виходить якісне, однотонне і гладке покриття.
 • Прилад істотно полегшує і прискорює роботу в порівнянні з використанням кисті і валики. В результаті підвищується продуктивність праці, економляться ваші сили.
 • Краскопульт для стелі забезпечує нанесення фарби тонким рівномірним шаром. Це дає економію лакофарбових матеріалів на 40%.
 • Агрегат дозволяє фарбувати поверхні у важкодоступних місцях. Він підходить для роботи з рельєфними стелями і складними стельовими конструкціями.
 • В ході роботи в приміщенні залишається чисто, адже агрегат не дає фарбі текти і капати.
 • За допомогою фарбопульта на поверхні наносять фарби, побілку, шпаклівку, антисептики, грунтовки і рідкі лаки на водній основі.
 • На отриманому барвистому покритті відсутні плями і смуги, тому що в процесі фарбування поверхні не торкаються ніякими інструментами. Фарбувальна суміш розподіляється тонким шаром за рахунок сил поверхневого натягу.
 • Важливо! Максимальна швидкість нанесення фарби за допомогою розпилювача складає 400 квадратів в годину.

  Подібні агрегати не обов’язково купувати, їх можна взяти в оренду. Краскопульт для фарбування стін і стель в оренду обійдеться від 8,3$ в добу. Завдяки економному нанесення фарби, використання орендованого обладнання та проведення робіт своїми силами, істотно знижується ціна фарбування 1 м2 стельової поверхні.

  Але фарбування стель пульверизатором має свої мінуси, про яких теж варто розповісти:

 • При фарбуванні стель складної конфігурації не виходить тримати прилад на однаковій відстані від різних поверхонь. В результаті фарба лягає нерівномірно. Для роботи зі складними багаторівневими стелями більше підходить валик.
 • За допомогою пульверизатора не вийде пофарбувати тонку стельову балку або плінтус, тому що фарбувальна суміш розпилюється на значну площу і потрапляє на сусідні поверхні.
 • Найдрібніші частинки фарби, які літають в повітрі під час роботи, потрапляють у легені та очі, тому доводиться використовувати захисні засоби.
 • Агрегат не підходить для нанесення густих лакофарбових сумішей і нефильтрованных складів, тому що вони швидко забивають сопло приладу.
 • Увага! Незважаючи на уявну простоту роботи з фарборозпилювачем, це вимагає певних навичок, тому новачкам рекомендується працювати з пензлем та валиком.

  Види пульверизаторів і правила вибору

  Вибір краскопультів для побілки стелі чи фарбування поверхонь досить великий. Продуктивність приладів безпосередньо залежить від їх різновиди та потужності. У торговельній мережі продаються ручні агрегати побутового призначення і автоматичні вироби для професійного використання. Якщо вас цікавить фарбопульт для фарбування стін і стель, ціна стартує від 26$.

  Існують наступні види пульверизаторів:

  • ручні;
  • електричні;
  • пневматичні (це професійні агрегати, тому ми їх не розглядатимемо докладно).

  Ручні агрегати підходять для фарбування невеликих площ. Ними наносять водоемульсіонку, крейдяну і вапняну побілку, грунтовок та засоби для обробки рослин.

  Увага! Продуктивність ручного фарбопульта 250 м2 на годину, робочий тиск 0,6 МПа. Прилад не підходить для роботи зі шпаклівкою, густими лаками і фарбами.

  Електричні агрегати працюють від мережі або акумулятора. У комплекті йде електричний насос, тому прилад підходить для нанесення водоемульсійною, масляної та акрилової фарби, побілки, рідких лаків, грунтовок та просочень.

  Рекомендуємо до прочитання:Як вибрати валик для фарбування стелі водоемульсійною фарбою і який краще

  Електричні пульверизатори поділяються на повітряні і мембранні. Перші з них використовуються для роботи з лакофарбовими складами низької в’язкості. Такі прилади не утворюють напливів при фарбуванні рельєфної поверхні, але із-за низького тиску сильно витрачають фарби. Мембранні фарбопульти підходять для роботи з в’язкими речовинами, але вони дають напливи і непрофарбовані ділянки.

  Правила вибору пульверизатора:

 • Вибирайте повітряні фарбопульти для роботи з рідкими фарбами, водоемульсіонкой і фарбування рельєфної поверхні.
 • Для фарбування стельової та стіновий поверхні у звичайній квартирі досить пристрої з потужністю 800 Вт і продуктивністю 0,8 літрів в хвилину.
 • Пульверизатори мембранного типу підходять для роботи з олійними фарбами та густими лаками.
 • Добре якщо в приладі варто регульоване або змінне сопло з нержавіючої сталі.
 • Для автономної роботи вибирайте пристрої з акумулятором.
 • Агрегати в металевому корпусі більш міцні і важкі, а пластикові вироби легкі, але швидко ламаються.
 • Оптимальний розмір ємності для фарби – 0,5-1,8 літрів. Металеві бачки найміцніші і краще відмивається від фарбувальної суміші в приладі з пластиковим бачком зручно контролювати рівень розчину.
 • Технологія фарбування стелі фарбопультом

  Професійна фарбування стелі компресором обійдеться за ціною 3$ за квадратний метр. Але якщо у вас є можливість придбати або взяти в оренду такий прилад, то всі роботи нескладно провести самостійно. Наочно розібратися, як проходить фарбування стелі фарбопультом, допоможе відео в кінці статті. Наша покрокова інструкція по фарбуванню стельової поверхні за допомогою пульверизатора теж допоможе в роботі.

  Підготовка приміщення

  Стельову поверхню очищають від старої обробки. Побілку змивають водою або мильним розчином. Шпалери змочують і після розмокання зчищають за допомогою шпателя. Водоемульсіонку змивають, а вологостійкі фарби видаляють за допомогою спеціальної змивки.

  Після цього стелю миють і дають йому просохнути. За допомогою шпаклівки закладають всі діри, щілини і усувають нерівності. Після висихання шпаклювального складу поверхню шліфують за допомогою наждачного паперу. Перед фарбуванням стелю обробляють грунтовкою глибокого проникнення. Розчин наносять в два шари з наступним висиханням кожного з них.

  Інструменти та матеріали для роботи

  Для роботи підготуйте наступні матеріали та інструменти:

  • стрем’янка або риштовання;
  • піддон для фарби;
  • фарбувальна суміш;
  • малярський скотч;
  • краскопульт;
  • поліетиленова плівка;
  • валик і кисть для фарбування плінтусів;
  • захисні окуляри, респіратор і рукавички.

  Приготування фарби для фарбопульта

  Перед використанням у краскопульте необхідно оцінити в’язкість фарби, оскільки занадто густі склади будуть засмічувати прилад. Якщо фарбувальна суміш густа, то в неї додають розчинники. Для розчинення водоемульсійною фарби підходить дистильована вода. Звичайну воду для цього не застосовують, бо вона утворює на пофарбованій поверхні білий наліт.

  Важливо! Зазвичай для підготовки до використання в краскопульте навіть в нову фарбу додають до 10% води або іншого розчинника. При необхідності домішують пігменти.

  Для розведення олійних фарб використовують уайт-спірит, оліфи і масляно-смоляні лаки. Емалі доводять до потрібної консистенції додаванням уайт-спіриту, ксилолу, сольвент, розчинників або бензину. Після цього приготовану фарбувальну суміш фільтрують через марлю, складену в декілька шарів. Це потрібно для того, щоб позбутися від дрібного сміття і грудок, які можуть засмітити сопло приладу.

  Рекомендуємо до прочитання:декоративна Рельєфна фарбування стелі фактурною фарбою своїми руками Техніка нанесення фарби на стелю

  Перед фарбуванням стелі з приміщення винесіть всі меблі, а те, що залишилося, і підлогу накрийте поліетиленовою плівкою. Неокрашіваемие поверхні заклейте малярським скотчем.

  Фарбування стелі фарбування водоемульсійною фарбою проходить в такій послідовності:

 • Перший шар фарби наносимо в напрямку перпендикулярно віконного прорізу в приміщенні. Тримайте прилад від забарвлюваної поверхні на відстані 30-50 див. Переміщайте його зі швидкістю 1 м/5 сек. Струмінь фарби повинна бути спрямована перпендикулярно стелі.
 • Стеля умовно розділіть на окремі ділянки і фарбуйте по черзі. Не затримуйтеся довго на одній ділянці, інакше утворюються патьоки і краплі.
 • Після висихання першої прошарку фарбувального складу наносять другий шар. При цьому напрямок міняють на взаємно перпендикулярне (уздовж віконних прорізів).
 • Про те, як проходить фарбування стелі водоемульсійною фарбою фарбопультом, розповість відео:

  Можна побілити стелю фарбопультом?

  Для побілки стелі фарбопультом підходить біла водоемульсійна фарба, вапняний або крейдяний побелочный розчин. Важливо приготувати суміш потрібної консистенції і добре профільтрувати через марлю, щоб не було великих частинок і грудок.

  Процес фарбування проходить так само, як і при використанні звичайної інтер’єрної фарби. Єдина різниця при роботі зі звичайною побілкою в тому, що у разі тривалої перерви суміш перед використанням знову перемішують, тому що важкі частинки крейди та вапна осідають на дно ємності.

  Як зробити фарбопульт із звичайного пилососа?

  Розпилювач для побілки стелі чи фарбування поверхонь можна зробити з звичайного пилососа. В якості джерела тиску використовується пилосос зі шлангом з функцією зворотного видування повітря. Також вам знадобиться ресивер для забезпечення стабільного тиску, редукційний клапан і ємність для фарбувальної суміші.

  Перш за все, з пилососа знімають всі деталі, які накопичують пил або мають запилені поверхні. Обов’язково видаліть пилові фільтри. Решта частини ретельно відмийте від пилу і сміття і просушіть.

  Далі забезпечте герметичність всіх з’єднань:

  • щоб захистити агрегат від втягування пилу з зворотного боку, шланг зовні обмотайте самоклеючою стрічкою;
  • на повітрозабірник укладіть вологу тканину або просто це місце заклейте скотчем;
  • саморобний фільтр із панчіх, марлі або бинта встановіть на патрубок.

  Фарбування стелі саморобним пульверизатором, відео інструкція:

  Перед першим використанням пилососа для фарбування поверхонь його очищають від залишків пилу. Для цього в ємність для фарбувального складу наливають 150 мл води і включають пилосос на 1/6 години. У ході промивання можна відрегулювати сопло і тиск в агрегаті.

  (Оцінок поки що немає) Завантаження… Джерело

  xn——-63dzc0djjcep6ac8s.xn--p1ai