Фасадна фарба по штукатурці – характеристики, види, особливості

Фасадна фарба по штукатурці Тіккуріла перетворить ваш будинок

Приватні будинки, складені з цегли або блоків, зовні нерідко штукатурять, щоб захистити стіни від вологи і механічних пошкоджень, зменшити втрати тепла, облагородити зовнішній вигляд.

Остання задача в цьому випадку вирішується лише частково: поверхня стін стає рівною, але сірою і похмурою. Однак фасадні фарби по штукатурці легко справляються з цією проблемою, дозволяючи надати будинку будь-який колір і дизайн.

Зміст статті

 • Особливості і характеристики фарб для фасаду
  • Якими властивостями повинен володіти матеріал
  • Види фасадних фарб
 • Застосування
  • Скільки фарби потрібно
  • Підготовка поверхні
  • Фарбування
 • Висновок

Особливості і характеристики фарб для фасаду

Основною перевагою фасадних фарб крім надання будівлі естетичного виду є їх здатність зберігати позитивні властивості штукатурки, захищати її від різного роду негативних впливів.

Якими властивостями повинен володіти матеріал

Якісна фарба фасадна по штукатурці повинна відповідати наступним вимогам:

 • Мати паропроникність, не закривати пори штукатурки непроникною плівкою. В іншому випадку, який збирається на поверхні стін конденсат буде накопичуватися під цією плівкою, не випаровуючись і приводячи до розмноження грибків і руйнування лакофарбового шару;
 • Бути стійкими до атмосферних впливів. В першу чергу – не пропускати крізь себе вологу з навколишнього середовища, зберігати свої властивості під дією морозу, сонячних променів, різкої зміни температур;

Гази і пар повинні вільно проходити крізь шар фарби, в той час як вода не повинна просочуватися під нього

 • Не вигоряти на сонці, не змінювати колір під дією УФ-променів;
 • Володіти хорошою адгезією, тобто підвищеної сцепляемостью зі штукатуркою і забезпечувати міцність покриття;

Зверніть увагу. Якість адгезії залежить не тільки від особливостей фарби, але більшою мірою від підготовки поверхні до фарбування.

 • Протистояти механічних пошкоджень – подряпин, сколів і т. д.;
 • Бути зручною для нанесення, досить швидко сохнути і набирати міцність;
 • Володіти грязеотталкивающимі властивостями або легко піддаватися очищенню без втрати декоративності.

Фарбовані фасади можна мити

Види фасадних фарб

За своїм декоративним властивостям такі фарби відрізняються кольором і ступенем глянцю або матовості. Причому більшість видів піддаються тонуванні – введення в основну масу пігменту для отримання потрібного відтінку.

Фарбування поштукатуреної будинку зовні найчастіше виконується матовими фарбами, які добре приховують дрібні дефекти покриття, тоді як глянець тільки підкреслює їх.

Розрізняються вони і по складу, матеріалу основи:

 • Фасадна акрилова фарба – найпопулярніша з існуючих. Сполучною речовиною в ній є акрилові полімери, відмінно захищають штукатурку від атмосферних впливів. Склад можна розбавляти водою, колеровать. Він не володіє різким запахом, не перешкоджає газообміну, перешкоджає утворенню цвілі. До важливих достоїнств відноситься і низька ціна в порівнянні з іншими видами аналогічних матеріалів.

У великих будівельних маркетах колеровка зазвичай проводиться безкоштовно, бажаний колір вибирається по колеровочной таблиці

 • Фасадна силіконова фарба по штукатурці – один з найбільш якісних і сучасних складів для декоративної обробки зовнішніх стін. Вхідні в її склад синтетичні смоли надійно захищають їх від атмосферної вологи і забезпечують надійне зчеплення з шорсткою обштукатуреною поверхнею.

Зверніть увагу. Вартість силіконових складів набагато вище, ніж акрилові, але при цьому вона набагато довговічніші. За умови якісної фарбування з дотриманням усіх технологічних вимог декоративний шар прослужить до 25 років, тоді як термін служби акрилового покриття не більше 10 років.

 • Силікатні фарби на основі рідкого скла володіють унікальною здатністю проникати у тріщини, склеюючи їх і приховуючи недоліки штукатурного шару. Завдяки високій паропроникності їх часто використовують в якості декоративного покриття при створенні систем зовнішньої теплоізоляції фасадів мінераловатними утеплювачами.

Фарба фасадна Тіккуріла по штукатурці на силікатній основі

 • Перхлорвінілова фасадна фарба являє собою суспензію фарбувальних пігментів в розчині перхлорвінілової смоли. Незважаючи на невисоку вартість, насичені кольори і можливість нанесення навіть при негативних температурах повітря, вона рідко застосовується для оздоблення приватних житлових будинків. До мінусів можна віднести горючість, різкий запах і малу пластичність, з-за якої висохла фарба розтріскується і обсипається при найменших деформаціях фасаду.

Застосування

Перш ніж пофарбувати оштукатурений будинок зовні, необхідно закінчити всі інші роботи, пов’язані з монтажем і чорновою обробкою. Робота виконується в суху погоду при температурі повітря не нижче 8-10 градусів.

Сильна спека теж не вітається, так як вона сприяє дуже швидкому висиханню фарби із втратою частини фізичних властивостей.

Скільки фарби потрібно

Визначившись з видом фарби, слід вирішити, скільки її купувати. Матеріал це не самий дешевий, тому купувати зайве кількість занадто марнотратно. З іншого боку: якщо її не вистачить, то доведеться докуповувати, не ризикуючи потрапити в колір, який може бути трохи іншим в залежності від партії.

Необхідний обсяг фарби розраховується виходячи з наступних параметрів:

 • Витрата на один квадратний метр;
 • Кількість шарів.

У свою чергу витрата залежить від гладкості і пористості штукатурки: чим менше шорсткою і пористої є поверхня, тим він буде менше. Як правило, інструкція від виробника містить в собі відомості про цьому параметрі, вам залишиться тільки помножити його на площу фасадів, що підлягають фарбуванню.

Товщина наносного шару теж має значення

Тепер що стосується кількості шарів. Їх повинно бути не менше двох: ґрунтувальний і покривний. Склад для ґрунтувального шару можна розводити водою або розчинником, кількість яких не повинна перевищувати 5% від обсягу фарби.

Двошарову систему фарбування застосовують до рівним і гладким підстав. Якщо вони пористі і шорсткі, бажано наносити третій шар для додаткового захисту поверхні від проникнення вологи.

Зверніть увагу. Допускається нанесення і одного шару фарби, але тільки в тому випадку, якщо штукатурка виконувалася отколерованной полімерною сумішшю в колір фасаду майбутнього.

Кожен з шарів наноситься тільки на просохлі попередній. Час висихання також вказується виробником і залежить від умов навколишнього середовища.

Підготовка поверхні

Найважливіше в процесі фарбування фасадів своїми руками – якісна підготовка поверхні.

Обов’язкові вимоги:

 • Штукатурка повинна бути сухою і міцною. Не допускається її осипання при впливі пензлем або валиком;
 • Основа повинна бути очищеною від бруду, масляних плям, пилу, шарів старої фарби. Якщо на фасаді є металеві деталі, їх зачищають від іржі;
 • Підготовлену поверхню обов’язково грунтують для підвищення адгезії з фарбою.

Приступають до фарбування одразу після висихання грунтовки (див. Ґрунтовка для стін під фарбування – види і завдання). Інакше на стіни знову осяде пил, яка погіршить зчеплення матеріалів.

Фарбування

Про самому процесі багато не розкажеш. Він виконується кистю, валиком або фарборозпилювачем. При фарбуванні вручну кожен наступний шар наноситься в напрямку, перпендикулярному попереднього.

На фото – фарбування фасаду валиком

Рада. При використанні фарбопульта не забудьте захистити вікна, двері і елементи фасадного дизайну від потрапляння на них фарби.

Висновок

Якщо з усіх видів оздоблення фасаду ви вибрали його штукатурку і фарбування, купуйте якісні матеріали, щоб в найближчі 10-15 років не думати про ремонт. Хороша фарба не тільки прикрасить ваш будинок, але і захистить його від негативного впливу середовища.

Щоб не зробити помилок, подивіться відео в цій статті, в якому детально описується весь процес.