Гіпсокартон

Гіпсокартон-це будівельний листовий матеріал, що складається з гіпсового сердечника і двох шарів картону. ГКЛ називають “сухий гіпсовою штукатуркою”, тому що його використовують для вирівнювання поверхонь стін і стелі. Такий спосіб чорнової обробки менш трудомісткий, ніж вирівнювання стін вапняним розчином.

Виготовлення

Гіпс перемішують з водою, додають хімічне мило і мінеральні добавки. Потім додають каталізатор, який сприяє прискореному схоплювання гіпсової маси. Так отримують первинний матеріал, з якого виготовляють шар гіпсу у вигляді великих плоских смуг.

У формувачі утворюють верхній і нижній листи. Потім на підготовлений шар гіпсової суміші укладають картонні листи, краї яких змащують клеєм. Готові листи на конвеєрі розрізаються на пласти стандартних розмірів і передаються на роздатковий ділянку. Гіпсокартонний полотна розподіляють по сушарках. Після просушування матеріал обрізають, укладають штабелями і упаковують готову продукцію.

Процес виробництва ГКЛ повністю автоматизований. Листи створюються верстатами підприємства.

Робочі руки потрібні на етапі укладання в штабелі і упаковки. Гіпсокартон визначається як доступний матеріал.

Гипсокартон

Вид

 • ГКЛ-застосовується для обробки поверхонь несучих стін і перегородок, стель в сухих опалювальних приміщеннях.
 • ВГКЛ-вологостійкий гіпсокартон. Папір просочується гідрофобним розчином, сердечник оброблений від забору зайвої вологи. У матеріалі блокується розвиток грибків і цвілі. Такий тип застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю: кухні, ванні кімнати.
 • ГКЛО-вогнестійкий гіпсокартонний лист. Внутрішня частина листів забезпечена мінеральними добавками, що додають підвищену вогнестійкість матеріалу. Такі листи використовують всередині опалювальних приміщень з сухим і нормальним вологісним режимами. А також для елементів і конструкцій з підвищеним класом пожежної безпеки, для обробки повітроводів.

Купівля ГКЛ

На що звернути увагу при покупці листів, щоб не стати жертвою ошуканців? Не завжди за милою посмішкою продавців ховається щире бажання допомогти клієнту. Щоб купити матеріал належної якості, Треба знати кілька простих порад

Нерідко покупцям продають браковані листи, які виробник називає пакувальними. Це звичайний лист гіпсокартону, який виробники використовують в якості підкладки для решти пачки листів. Нижній лист ламається при стропуванні, перевезенні, вантажно-розвантажувальних роботах, тому виробник не маркує нижній лист в стопці, а позначає, як «пакувальний лист». Такий ГКЛ не продається, а утилізується, як бракований виріб. Ось тільки не всі покупці знають про це.

Будьте уважні, кути не повинні бути відламані. Зберігаються ГКЛ в закритих складах в горизонтальному положенні.

Призначення

Листи гіпсокартону застосовуються для внутрішньої обробки приміщення. Гіпсокартон-прекрасна альтернатива штукатурці, дозволяє відмовитися від» мокрих ” робіт і швидше завершити ремонт. Листи мають різну товщину. Товщина листа залежить від того, де застосовують ГКЛ.

 • Обшивка стелі. Як стельового використовують гіпсокартон з найбільшою товщиною. Завдяки високим шумопоглинаючим характеристикам матеріал створює в квартирі тишу і спокій. Для зорового збільшення простору використовують глянцевий ГКЛ. Дзеркальна поверхня над головою виглядає не гірше натяжної стелі.
 • Вирівнювання стін. ГКЛ зробить поверхню стін вертикальної, гладкою. Готової під фарбування або обклеювання шпалерами. Трудомістка штукатурка залишилася в минулому.
 • Дизайн. Податливий матеріал дозволяє створювати різні архітектурні форми і ділити простір на смислові зони: вітальню зону відокремити від обідньої, кухню від їдальні, спальню від Кабінету.
 • Гипсокартон

  Гіпсокартон вбирає вологу при її надлишку і віддає, якщо повітря в приміщенні став занадто сухим. ГКЛ сприятливо впливає на мікроклімат в приміщенні, є одним з найбільш екологічно чистих матеріалів.

  За рахунок відсутності ручної праці в процесі виробництва матеріал має низьку вартість, великий асортимент. Монтувати листи швидко і просто. Гіпсокартонні листи-кращий помічник в ремонтних роботах.

  Догори