Галасливі роботи

Галасливі роботи – це ремонтні та будівельні роботи в квартирі або іншій будівлі, а також побутові звуки, які створюють дискомфорт для сусідів. За російськими законами існують встановлені години і дні, коли забороняється шуміти. На цих питаннях зупинимося детальніше.

Закони про тишу в Росії

Щоб регулювати шум в житлових будинках, що викликається ремонтними роботами або побутовими справами, ще 15 листопада 2005 року було прийнято постанову російським урядом про дотримання тиші. Трохи пізніше, на підставі цієї постанови був прийнятий Закон про тишу No42 (ще називають Закон Москви про шум).

Що це таке і для чого потрібен закон? Відповідно до закону, в Москві та інших великих російських містах встановлюються годинник, коли можна шуміти, а також час, коли не можна шуміти і навіть занадто голосно дивитися відео або слухати музику. Також закон містить типи звуків, які заборонені до відтворення вночі, а також винятки. Призначення-регулювання тиші для нормального життя громадян.

У 2019 році такий закон був доопрацьований, але основні положення не змінилися, як і значення.

До якого часу і по яких днях можна шуміти

Закони Москви про тишу поділяють можливості шуміти по буднях, по державних свят і офіційних вихідних днях. Розглянемо положення:

 • вночі (з 7.00 до 23.00 вечора) не можна шуміти, якщо звуки чутні сусідам за стінкою, Слухати голосно музику в машині і громадських місцях, а також використовувати автомобільні сигнали у дворах;
 • час тиші з 13.00 до 15.00 дня по буднях;
 • по буднях дозволяється шуміти з 9 ранку до 21 вечора, на вихідні цей час продовжується до 22.00.

Але через нововведення в законі 2019 року, влада схиляється до того, що шуміти тепер можна тільки до 19.00 як по буднях, так і по вихідних днях. А у встановлені державою святкові, недільні дні проводити ремонт або робити перестановку забороняється цілодобово. Також Закон про галасливих роботах має на увазі дотримання тиші від ремонтних або будівельних робіт з 13.00 до 15.00 (визначення часу для дитячого сну) і з 19.00 вечора рівно до 9.00 ранку.

Якщо справа стосується будівництва, то проводити роботи можна з 7часов ранку до 23.00 вечора. Якщо галасливі роботи проводяться в інший час, при цьому шум заважає мешканцям прилеглих будинків або квартир, можна сміливо писати скаргу на будівельників.

Шумные работыЗакон, що регламентує галасливі роботи, має на увазі дотримання тиші від ремонтних або будівельних робіт з 13.00 до 15.00 і з 19.00 вечора рівно до 9.00 ранку

Норми шуму

Існують норми шуму в Москві, які теж необхідно дотримуватися.

 • Граничний рівень шуму в денний час становить по ГОСТ 55 децибел. Вночі ж рівень зменшується до 45 децибел. Але з огляду на те, що людський шепіт або шелест листя вже дає шум в 40 децибел, ці цифри потрібно дотримуватися тільки тоді, коли такий рівень шуму виникає і у сусідів за стіною. А у них зазвичай шум чути не так сильно.
 • Вдень рівень шуму біля житлового будинку в Москві і по області повинен становити 70 децибел, вночі – не більше 60.
 • У середніх, спеціальних і вищих навчальних закладах граничний рівень шуму становить близько 55 децибел і вдень, і вночі.
 • Самостійно дізнатися рівень шуму можна за допомогою шумоміра. Якщо ж немає можливості або необхідності його придбати, прийміть до відома, що рівень шуму від сигналізації автомобіля становить 80 децибел, якщо перебувати поруч з машиною.

  Виняток

  Які бувають винятки, коли можна перевищувати дозволений законом рівень шуму по святкових і вихідних днях? По-перше, це ремонтні роботи, Проведення яких необхідно для забезпечення безпеки життя мешканців будинку. По-друге, до винятків відносяться дії, спрямовані на усунення стихійних лих і їх попередження. По-третє, рівень шуму може трохи бути перевищений при заходах законних релігійних організацій.

  Звичайні громадяни можуть перевищувати рівень шуму по суботах, якщо це вкрай необхідно.

  Відповідальність за порушення годин тиші

  За статтею 3.13 КОАП РФ за правопорушення в рамках порушення тиші передбачається такі види штрафів:

  • штраф від 1000 до 2000 рублів для громадян;
  • грошовий штраф від 4000 до 8000 рублів для посадових організацій, їх керівників;
  • штраф від 40000 до 80000 рублів для організацій та індивідуальних підприємців.

  При винесенні рішення про штраф враховується те, скільки разів особа притягувалася до відповідальності при подібному правопорушенні, береться до уваги вид робіт, що викликали шум, а також враховується день і час порушення тиші. Сума штрафу і додаткового покарання залежить і від джерела шуму. Наприклад, якщо це стрільба зі зброї або бійка, то не факт, що винуватці відбудуться тільки штрафом за шум. У більшості випадків справа доходить до покарання у вигляді виправних робіт або навіть позбавлення волі.

  Кому і в яких випадках скаржитися

  З огляду на норми шуму в Москві, а також самі галасливі роботи і їх види, поділяють кілька організацій, куди має сенс направляти скарги за порушення тиші.

 • Якщо джерело підвищеного або небезпечного рівня шуму знаходиться за стіною у сусідів, всередині під’їзду або поруч з ним, у дворі або на розташованій по близькості будівельному майданчику, з питання правопорушень звертаються в поліцію. Дільничний поліцейський проводить профілактичну бесіду з порушниками і при необхідності складає протокол на них.
 • Для перевірки законності ремонту у сусідів, якщо вони ламають стіни, скарга подається в Мосжилинспекцию. Також можна поскаржитися на порушників на Московському онлайн-порталі «наше місто».
 • При шумному вивезенні машиною сміття вночі подаються скарги в ОАТІ або надсилаються листи на електронну приймальню.
 • При шумі на будівництвах поблизу житлового кварталу протягом невстановленого законом часу скаржаться в Департамент природокористування.
 • Якщо житловий будинок розташований поблизу громадських місць, які в недозволений час видають шум, різкі запахи, то поскаржитися можна на них в Росспоживнагляд або Московську дорожню адміністративну інспекцію – все залежить від виду закладу і характеру шуму. Якщо роз’яснювальні бесіди або складені протоколи не дають відчутних результатів, то за рішенням суду винуватцю шуму виставляється штраф.
 • Можете скаржитися і відразу в суд, якщо справа зайшла занадто далеко. Для цього потрібно подати позов на винуватців і дочекатися, поки суддя викличе на розгляд справи. До цього часу бажано підготувати докази порушення закону, щоб позов не виявився марним.

  Що стосується скарг на онлайн-порталах, то заявляти на правопорушників можна анонімно або вказувати особисті та паспортні дані. Практика показала, що Анонімні скарги зазвичай не дають результату. Скарга відразу від кількох громадян розглядається негайно, а органи уважніше ставляться до винесення рішення щодо порушників закону про тишу.

  Як самостійно зафіксувати порушення тиші в квартирі

  Бувають випадки, коли скарги в поліцію не дають результату, так як по приходу правоохоронних органів гучні дії відразу припиняються. Можна самому зафіксувати правопорушення шляхом запису на аудіо-або відеоносій, диктофон. Незайвим буде заручитися підтримкою з боку сумлінних сусідів, а також зафіксувати рівень шуму на шумомірі.

  До скількох можна шуміти в квартирі в Москві тепер зрозуміло, ці ж норми стосуються і міст Московської області. Що стосується передмість та інших міст Російської Федерації, то там годинник тиші можуть відрізнятися від столичних. Але штрафні санкції за правопорушення залишаються приблизно такими ж.

  Догори