Як декорувати вікно і підвіконня: 8 порад

Розповідаємо, як перетворити підвіконня з місця хаотичного зберігання в прикрасу інтер’єру.

Найчастіше підвіконня і простір біля вікна використовуються для зберігання різних потрібних і не дуже дрібниць. Хаотично розставлені горщики з квітами, глечики з водою, баночки, коробочки — завсідники горизонтальних поверхонь. Пропонуємо Вам переглянути ставлення до оформлення: ми зібрали кращі ідеї.

1. МІСЦЕ ДЛЯ ЧИТАННЯ БІЛЯ ВІКНА

Якщо в кімнаті низький підвіконня, вам пощастило. Його можна розширити і використовувати як лавку для читання або перегляду фільмів на планшеті. З високим підвіконням теж не все втрачено: поставте поруч кушетку або низьку лаву з тонким матрацом і подушками — взимку близько батареї точно не буде холодно.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

2. ЗЕЛЕНИЙ САД

Розставляючи квіткові горщики на підвіконні, керуйтеся принципом: чим менше, тим краще. Віддавайте перевагу одному або двом видів кашпо (не варто ставити поруч пластикові та керамічні), виберіть кілька сортів кімнатних рослин, які не вимагають особливого догляду і не зів’януть через місяць. На кухонному вікні ідеальне місце для пряних трав — вони симпатично виглядають і завжди знадобляться при готуванні.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

3. МІНІ-ФОТОСТУДІЯ

Хто сказав, що підвіконня повинен бути функціональним? Нехай він буде просто красивим, щоб робити фото, міняти композицію і просто милуватися. Для цього вам знадобляться гірлянди, дизайнерські свічники та інші «даремні», але дуже милі речі.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

4. ДЕКОРАТИВНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Звільніть підвіконня, щоб поставити настільну лампу. Вимкнувши основну лампу, ви зможете з комфортом посидіти на дивані або кріслі при приглушеному світлі. Такий сценарій освітлення підійде як для романтичного вечора, так і для зустрічі з друзями. Головне-замаскувати провід подовжувача або заздалегідь передбачити розетку в віконному укосі, якщо ремонт в самому розпалі.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

5. ЗБЕРІГАННЯ ЗІ СМАКОМ

Якщо функціональна сторона питання не дає вам спокою, використовуйте простір біля вікна для зберігання, але не забувайте про красу. Ефективне рішення-невеликий стелаж або кілька дерев’яних ящиків під вікном. Вони відмінно підійдуть для розміщення книг, ваз, старого програвача і теплих пледів.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

6. БУКЕТИ У ВАЗАХ

Коли доглядати за кімнатними рослинами колись, а кількість красивих ваз прагне до нескінченності, можна прикрасити підвіконня свіжими квітами. Навесні і влітку саме час для польових квітів, молодих гілочок з нирками, декоративних трав. Взимку вас порадують яскраві букети з тропічних країн або сухоцвіти, заздалегідь засушені влітку.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

7. СЕЗОННИЙ ДЕКОР

Не проходьте повз вікон при підготовці будинку до свят. Мініатюрна ялинка, упаковані подарунки, кулі — це лише деякі прикраси, які створять новорічний настрій у вас вдома. Тим, хто любить «гарячіше», варто запастися гірляндами — по периметру вікна вони виглядають особливо ефектно.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

8. КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ

Якщо місця на стінах вже не вистачає, на допомогу прийдуть вільні підвіконня. Виставите сімейні фотографії, вироби, малюнки в рамках — поміняти композицію можна буде в будь-який момент.

Как декорировать окно и подоконник: 8 советов

Догори