Як організувати освітлення в дитячій

Багатьох батьків хвилює питання, Як організувати правильне освітлення в дитячій кімнаті дитини. Адже важливо, щоб воно було не тільки красивим, але і не заподіяло шкоди здоров’ю дитини – поради в цій статті.

На перший погляд, в організації освітлення в дитячій немає нічого складного: встановити люстру в центрі кімнати, поставити лампи яскравіше – і готово. Категорично не радимо так робити: неправильне освітлення дитячої кімнати негативно відіб’ється на здоров’ї вашої дитини – наприклад, призведе до погіршення зору. Наші поради допоможуть цього уникнути.

ПРОАНАЛІЗУЙТЕ ОСОБЛИВОСТІ ПРИМІЩЕННЯ

Організація освітлення починається з підготовчих робіт: насамперед виміряйте площу кімнати і її особливості, визначте сонячну сторону, час і інтенсивність природного освітлення.

Как организовать освещение в детскойКак организовать освещение в детской

ОЦІНІТЬ КІЛЬКІСТЬ ПРИРОДНОГО СВІТЛА В ДИТЯЧІЙ

Найкраще джерело для освітлення дитячої кімнати-сонячне світло. Ранкові промені допомагають прокинутися дитині бадьорим і веселим, тому розташування вікон на схід або південний схід є перевагою. Гарне освітлення, що заповнює кімнату в другій половині дня, йде з західного боку. Намагайтеся не робити дитячу на північній стороні-освітлення буде мізерним і тьмяним майже весь день.

Как организовать освещение в детской

ПІДБЕРІТЬ ПРАВИЛЬНІ ШТУЧНІ ДЖЕРЕЛА СВІТЛА

Навіть якщо природне освітлення в дитячій кімнаті хороше, без ламп і світильників не обійтися. Вони компенсують недолік світла в осінньо-зимовий період і вечорами. Майте на увазі, що занадто сильне освітлення викликає втому очей, а тьмяне світло наганяє тугу і сонливий настрій. Тому головною вимогою до оформлення дитячої залишається м’який, розсіяний і рівномірно розподілене світло.

Зверніть увагу на колірну температуру ламп: для дитячої кращий тепле світло – з ним завжди буде затишно і комфортно.

Как организовать освещение в детской

ОЦІНІТЬ ПОТЕНЦІАЛ СТЕЛЬОВОЇ ЛЮСТРИ

Стельова люстра-класичний варіант освітлення, але, на жаль, вона не завжди може забезпечити рівномірний розподіл світла: зазвичай він концентрується в середині кімнати. Цей варіант стандартний і не найоптимальніший.

Якщо ви не розглядаєте інші альтернативи, вибирайте моделі, в яких плафони будуть спрямовані рівномірно в різні боки – щоб висвітлити кімнату по максимуму. Люстра повинна бути красивою і зручною в експлуатації. Не забувайте про стиль дитячої кімнати: всі елементи в інтер’єрі повинні гармонійно поєднуватися. Зручність люстри полягає в проведенні планових заходів по заміні перегорілих ламп і видаленні накопичився пилу в плафонах-прибирання не повинна перетворюватися в квест.

Как организовать освещение в детской

ЗРОБІТЬ СТАВКУ НА ВБУДОВАНІ СВІТИЛЬНИКИ

Вбудовані споти-оптимальний варіант для освітлення кімнати для дитини. М’яке світло рівномірно розподіляється по периметру кімнати, проникаючи в кожен куточок приміщення. Ну а в комплекті з стельовим світильником нестачі світла точно не буде. Перед установкою подумайте щодо розташування світильників: вони повинні допомогти дитині сфокусуватися на іграх і заняттях, при цьому не порушуючи Дитячий відпочинок.

Как организовать освещение в детской

НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО РОБОЧЕ ОСВІТЛЕННЯ

Настільна лампа для зручної роботи за столом, торшер для комфортного читання – в дитячій кімнаті потрібно продумати і ці моменти. Пам’ятайте, що світло має бути спрямованим, але не дуже яскравим, а самі освітлювальні прилади – стійкими, щоб не впасти на дитину. Наприклад, під час гри.

Как организовать освещение в детскойКак организовать освещение в детской

ПЕРЕДБАЧТЕ НІЧНЕ СВІТЛО

Деякі діти бояться спати в темряві – для них незамінним буде нічник. Розташовуйте його поруч з ліжком: якщо дитячий сон буде порушений, м’яке світло дозволить дитині швидше зорієнтуватися в темряві. Нічник повинен давати не яскравий, а розсіює м’яке світло.

Как организовать освещение в детской

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ГОЛОВНЕ

Якщо ви хочете організувати правильне освітлення в дитячій, завжди тримайте в розумі, що природне світло – основа для повноцінного розвитку дитини. А при виборі джерел штучного освітлення слід орієнтуватися на потреби дитини, а не на моду.

Как организовать освещение в детской

Догори