Як організувати простір на кухні

Навіть у великій кухні без грамотної організації буде незручно і незатишно, що вже говорити про маленькі приміщення. Ділимося порадами.

1. Не ігноруйте правило трикутника

Для комфортного приготування їжі всі необхідні предмети повинні бути під рукою: плита або варильна поверхня, холодильник і мийка повинні знаходитися на комфортній відстані один від одного – щоб господині не доводилося бігати з одного кінця кухні до іншого.

Как организовать пространство на кухне

2. Призначте місця зберігання

Щоб був порядок, важливо розподілити речі по місцях і повертати їх завжди назад. Кілька шаф виділіть під сипучі продукти і крупи, під бакалійні запаси, Нижні шафа віддайте під каструлі і сковорідки. Якщо дозволяє метраж, винесіть скляний посуд і кераміку в окремий буфет. Не забудьте розподілити побутову техніку рівномірно по робочій поверхні, щоб мікрохвильовка, мультиварка, чайник, кавоварка не опинилися в одному кутку гарнітура, де їм може не вистачити розеток.

Как организовать пространство на кухне

3. Вибирайте вбудовану техніку

У сучасних гарнітурах вже продумано місце під вбудовані побутові прилади – вони займають менше місця, ви не будете битися об кути, а відсутність щілин, в яких накопичується бруд, полегшить прибирання.

Как организовать пространство на кухне

4. Визначте місце для обідньої зони

Оцінитепростір кухні і подумайте, як краще організувати обідню зону. Залежно від конфігурації кухні стіл можна поставити біля вікна, в кутку – головне, щоб вистачило посадочних місць. Якщо кухня дуже маленька, замініть обідній стіл барною стійкою або відкидною стільницею.

Как организовать пространство на кухне

5. Перевірте розташування радіатора

Якщо ви робите Капітальний ремонт на кухні, зверніть увагу на розмір і місце розташування радіатора опалення. Можливо, його краще поміняти або перенести, щоб краще організувати простір: наприклад, якщо він заважає відкривати дверцята підлогового шафи або через нього не виходить поставити обідній стіл біля вікна.

Как организовать пространство на кухне

6. Використовуйте додаткові системи зберігання

Крім гарнітура на кухні можна повісити полки і шафки над обіднім столом – там знайдеться місце для додаткового посуду. Замість пари стільців поставте лаву з ящиком для зберігання – зайвим не буде. Також в кухні знайдеться місце для сервірувального столика на коліщатках – він стане в нагоді, якщо до вас прийшли гості.

Как организовать пространство на кухне

Догори