Як правильно використовувати фарби і емалі для радіаторів?

Як правильно використовувати фарби і емалі для радіаторів?

Підготовка поверхні

У будь-якому випадку, чи використовуєте ви фарби або емаль — важливо подбати і про чистій, сухій поверхні без слідів жиру або пилу. Незабарвлені радіатори потрібно знежирити, злегка обробити наждачним папером і після видалення пилу покрити антикорозійною грунтовкою в один шар (виробниками в інструкціях з експлуатації зазвичай рекомендується грунтовка, що поєднується з цією фарбою найкращим чином).

Якщо радіатор вже раніше піддавався забарвленням, але лакофарбовий шар ліг погано (видно тріщини, відшарування), його обов’язково потрібно видалити, вступивши далі як з незабарвленим радіатором. У разі якщо ж перед вами міцний старий шар фарби, але його колір вас не влаштовує, достатньо буде лише злегка пройтися по поверхні наждачним папером, надавши їй матовість. Після чого видалити жирові плями і пил, вимити її відповідним миючим засобом

Як і чим фарбувати

Радіатори краще фарбувати пензлем у 1-2 шари (також можна робити це розпилювачем або валиком, але це менш зручно). Про кисті варто подбати заздалегідь. Залежно від типу встановленого у вас радіатора — найбільш зручною може виявитися щітку на довгій ручці або ж, навпаки, на маленькій тонка чи товста. Якщо ви наносите два шари, після висихання першого потрібно знову пройтися по поверхні наждачним папером.

І остання порада

Якщо ви плануєте робити ремонт взимку при включеній центральної системи опалення, то перш за все впевніться у відповідних температурних умов нанесення. Багато фарби і емалі рекомендують використовувати тільки при відключеній системі опалення. Інакше є ризик отримати нерівне покриття, яке змінить свій колір. Фарба при цьому висихає нерівномірно і занадто швидко, не встигаючи «розтектися» рівним шаром.

Термостійка алкідна і акрилова емаль для радіаторів продається у всіх магазинах торговельної мережі Світ Фарб і у нашому інтернет-магазині.