Як самостійно спланувати кухонний гарнітур

Сьогодні планування і наповнення кухонного гарнітура залежать тільки від вашої фантазії і можливостей приміщення. Дотримуючись наших порад, ви легко впораєтеся з цим завданням самостійно.

1. Зробіть обміри приміщення

Обміри потрібно робити, коли завершено чорновий ремонт: тоді ви можете бути впевнені, що штукатурка не вкраде необхідні сантиметри. Виміряйте довжину і висоту стін, уздовж яких ви хочете розмістити гарнітур, а також відзначте відстань від початку вікна до стіни і до підлоги. Не забудьте також замалювати розташування радіатора, якщо він є, висновків під водопостачання і витяжний отвір.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

2. Перенесіть розміри на папір

Для більш зручної роботи вам знадобиться план приміщення, в якому враховані зроблені вами обміри. Можете намалювати його від руки на папері в клітинку або міліметрівці або в простому у використанні додатку на комп’ютері або планшеті.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

3. Напишіть список необхідних меблів та обладнання

Розпишіть предмети меблів і побутової техніки, які вам необхідні: мийка, духова шафа, плита, холодильник, посудомийна машина та інші. Поруч з кожним пунктом відзначте бажаний обсяг і розмір. Наприклад, вам потрібна велика раковина, але невеликий холодильник. Або навпаки-холодильник side-by-side і посудомийна машина, але маленька мийка. Додайте до отриманого списку ті речі, які не обов’язкові, але бажані: наприклад, додаткові полиці для зберігання, мікрохвильовка, хлібопічка.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

4. Розмістіть все необхідне на кресленні

Наступний пункт-перші спроби розміщення всього необхідного на плані або кресленні. Слідкуйте, щоб мийка розташовувалася ближче до водопровідних труб, а витяжка – до витяжного отвору, тоді додаткові труби не доведеться вести через кілька ящиків. Швидше за все, з першого разу розставити меблі ідеально не вийде: щось не поміститься або буде розташовуватися незручно.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

5. Перевірте правильність ” робочого трикутника»

Холодильник, мийка і плита повинні розташовувати на зручній відстані: не надто далеко один від одного, але і не дуже близько – це потрібно для того, щоб у господині все було під рукою. Поруч з кожною з цих зон передбачте мінімум 30 см робочої поверхні. Поруч з холодильником вона потрібна, щоб викласти на неї необхідні продукти, поруч з мийкою – для чистого посуду, поруч з плитою – щоб поставити поруч дошку для гарячої форми для запікання.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

6. Відмовтеся від стандартних розмірів

Будь-яка шафа стандартної ширини 60 см можна замінити на більш вузький: так, ви зможете вмістити набагато більше предметів. Відмовтеся від повноцінної посудомийної машини або духової шафи на користь більш компактних моделей – на робочих якостях це ніяк не позначиться.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

7. Визначтеся з верхніми шафами

Верхня частина кухонного гарнітура може бути абсолютно різною: шафи стандартної висоти 60 см або 80 см, шафи до самої стелі (в них поміститься найбільше речей), відкриті полиці, які не будуть перевантажувати простір. Вибір того чи іншого наповнення залежить не стільки від дизайну, скільки від ваших потреб – від того, скільки господарського начиння, посуду і продуктів ви плануєте зберігати.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

8. Перевірте чи все відкривається

Ігнорування цього пункту може обернутися певною часткою дискомфорту. Тому перш ніж зупинитися на фінальному плані гарнітура, перевірте, чи будуть відкриватися крайні шафки або фасадні двері буде впиратися в стіну. Для крайніх шаф виробники радять робити вставку 5 см.шафи, розташовані біля вікна, не повинні впиратися в підвіконня (бувають випадки, коли при замовленні висувних шаф на це не звертають увагу), а дверцята повинні відкриватися на 90 градусів – повірте, їм може перешкодити радіатор опалення. Якщо все в порядку, можна сміливо замовляти меблі.

Как самостоятельно спланировать кухонный гарнитур

Догори