Як вибрати лак паркетний?

Як вибрати лак паркетний?

Вибираємо лак: з чого почати? Якщо приміщенням користуватиметься невелика кількість людей і вони будуть ходити в легкій домашній взуття, то слід вибрати лак для підлоги з нормальним навантаженням. Для нежитлових приміщень, де люди активно ходять у вуличному взутті, рекомендуються лаки для підлоги з підвищеною навантаженням. Паркет у нежитлових приміщеннях з великою відвідуваністю — бари, ресторани, музеї, магазини — натирають водовідштовхувальними складами, серед яких — масляні просочення або воскові мастики. Це надовго зберігає корисний шар паркетної планки.

За хімічним складом виділяють водний лак, уретаналкидные і алкідні лаки, поліуретанові на безводній основі, кислотно-отверждаются і ґрунтувальні. Технологічні властивості таких лаків залежать від способу нанесення, в’язкості, плинності. Експлуатаційним навантаженням різні лаки чинять по-різному, тут лаки розрізняються по стійкості до механічних навантажень, світла, зовнішнім середах і терміну служби.

За ступенем блиску виділяють матові, шовковисто-матові, напівматові, напівглянсові, глянсові лаки. Нові технології кольорування практично не обмежують підбір кольору паркетного лаку. Лакований паркетна підлога необхідно захищати від прямого попадання сонячних променів, низької вологості повітря і відсутності вентиляції. В іншому випадку з плином часу плівка лаку втратить свою твердість, стане м’якою, податливою, на ній можуть з’явитися розриви. Вологість повітря в приміщенні повинна бути не нижче 50% та не вище 70%, температура — не менше 15 °С, інтенсивність повітрообміну — не менше 50 л/хв. В приміщеннях з великим перепадом температур і вологості бажано використовувати масляні або воскові мастики.

Як доглядати за лакованою поверхнею? Бажано як можна частіше протирати лакований паркет вологою і добре віджатою ганчіркою. За шовковисто-матовим і матовим лаком доглядати набагато простіше, оскільки потрапляння сонячного світла допомагає приховувати дрібні подряпини і сліди жиру. Для видалення плям від взуття, жиру, бруду, чорнила з глянцевих, напівглянсових, напівматових покриттів застосовуються спеціальні поліролі та розчини. Бажано наклеювати на ніжки меблів повстяні «набійки» для зниження точкового навантаження на плівку лаку. Лаковані підлоги потрібно берегти від вуличного взуття, особливо туфель на шпильках» — можуть з’явитися тріщини, відколи, вм’ятини. Потрібно своєчасно відновлювати лакове покриття на зношених ділянках підлоги.

Варто пам’ятати, що лаки не ізолюють деревину від води, але є хорошими пароизоляторами. При істотному підвищенні вологості повітря або серйозної протікання рано чи пізно волога проникає і в паркет, незалежно від лаку, яким він був покритий. При випадковому попаданні вологи на лакову планку, поверхня підлоги якомога швидше протріть ганчіркою. Сучасні лаки відрізняються підвищеною стійкістю до впливу зовнішнього середовища і води. Ними покриваються палуби, човни. А зношеність їх залежить від ступеня впливу вологи і кількості шарів покриття.