Як виконується фарбування дерев’яного будинку

Приклади фарбування дерев’яних будинків

Варіанти фарбування дерев’яного будинку є різні з точки зору барвника. Але сама фарбування практично однакова. Є окремі моменти по структурі нанесення барвника. Але принцип залишається один.

Сьогодні ми розповімо, як робиться професійна фарбування дерев’яних будинків та все що з цим пов’язано. На відео у цій статті ви зможе подивитися хід виконання цієї роботи і буде запропонована повна інструкція по правилам, які варто виконувати.

Зміст статті

 • В’янення дерева, які є на те причини
 • Правильна фарбування будинку
  • Підготовка до фарбування
  • Що краще використовувати для фарбування дерев’яного будиночка
  • Перша фарбування будинку
  • Повторне фарбування чи фарбування будинку

В’янення дерева, які є на те причини

Перше, що ми спробуємо зрозуміти, чому будинки з дерева так схильні до руйнувань. Для цього є кілька причин. Все живе в цьому світі змінюється, старіє, вмирає. Те ж відбувається і з деревами, адже це живі організми, які живуть своїм життям.

І тільки людина може змінити цей процес, чи на краще, чи на гірше. Адже доглядаючи за своєю зовнішністю, ми намагаємося стати молодше, красивіше, так і догляд за деревом робить його міцніше, здоровіше і довговічніше, позбавляючи його від хвороб і всяких жучків і комах, які завдають шкоди дереву.

Отже:

 • Впливають на будівельну деревину і природні фактори, такі як дощ, сніг, сонячні випромінювання. При підвищеній температурі дерево насичується вологою і по своїй структурі розширюється, а коли на вулиці спека, то відбувається зворотний процес. Всі ці катаклізми і призводять до того, що деревина тріскається, з’являються щілини, а це відмінне житло для всякого роду комах, особливості шкідників.
 • Також під час дощу або снігу в щілини потрапляє волога, яка провокує появі цвілі. Вона буває декількох різновидів. Наприклад, цвіль синяви і грибкова цвіль, що є нешкідливі, вони не зруйнують, а тільки спотворюють зовнішній вигляд будинку. А ось грибок гнилі не на жарт грізний ворог для дерева, адже він починає розвиватися всередині, і виявити її в початковій стадії практично не можливо, а коли ви його побачите, то це вже буде не дерево, а труха.
 • Непотрібними сусідами у вас будуть жучки короїди, вони можуть кілька років не давати про себе знати, просто відсипатися, а як тільки з’явиться сприятлива обстановка, вони прокидаються. Тоді вам не позаздрить навіть самий злісний сусід, це велика біда для деревини і відповідно для дому.
 • Є ще одна причина старіння будинку, це атмосферна, залежно від того, в якій місцевості побудований будинок, у більш вологою —у нього більше шансів на старіння, ніж у будинків, розташованих у південній частині, більш сухий, а також на продувається території, або для будинків захищених лісом від вітрів і негод.

Увага: Як ви вже встигли помітити, причин старіння і псування дерева дуже багато, але якщо правильно за ним доглядати, покриваючи поверхню якісною фарбою, то врятувати становище можна.

Правильна фарбування будинку

Вартість робіт з фарбування дерев’яного будинку буде досить не маленька. Але якщо ви все зробите своїми руками, тоді вся ціна зведеться до вартості матеріалів. Це не така й складна робота, треба лише дотримуватися певну послідовність і використовувати якісний матеріал.

Увага: При фарбуванні будь-якій площині на початку робиться її підготовка. Причому це важливо і для старої і нової поверхні. Обов’язково її грунтуйте, це посилить скріплення матеріалів і продовжить термін служби покриття.

Підготовка до фарбування

Але фарбувати відразу природно не можна. Потрібно попередньо провести підготовку поверхні до фарбування.

Як ви вже знаєте, це живий і дихаючий організм, який потребує певного підходу. І якщо ви правильно підготуєте поверхню під фарбування, то це дасть можливість в рази збільшити життєздатність і молодість дерев’яної основи.

Отже:

 • Для того, щоб очистити деревину від бруду і пилу беремо звичайний обприскувач, змочує поверхню, а потім не дуже грубою щіткою очищаємо її від пилу і бруду.
 • Якщо в деяких місцях ви виявите цвіль, то ретельно очистіть поверхню і покрийте спеціальною грунтовкою (див. Антигрибкові грунтовка – призначення та характеристики матеріалу) проти цвілі, сучки потрапляють по поверхні, очистіть або зріжте, щоб вирівняти поверхню, а потім покрийте ці місця спеціальним лаком.
 • Всі гвоздики або інші металеві вироби трапляються на поверхні, почистіть від іржі і покрийте спеціальним засобом для металу.

Виконавши всі ці процедури, покрийте приміщення плівкою і дайте вистоятися тижня дві або три, обов’язково залишивши для провітрювання відкриті місця, а в теплу сонячну погоду можна відкрити його повністю, щоб дерево сохло. Перед фарбуванням Дерево має вистоятися, відпочити і висохнути.

Якщо будинок не сухий, його бажано попередньо висушити, а потім покрити антисептиком, але якщо не вдається висушити повністю, то можете покрити і в такому вигляді, а далі чекати можливості, коли ви зможете його повністю висушити.

Що краще використовувати для фарбування дерев’яного будиночка

Насамперед підбирається фарба для фарбування дерев’яного будинку. Адже вона не просто дає зовнішній вигляд, але і служить захистом від впливу навколишнього середовища.

Підбираємо барвник

Тут ми маємо кілька варіантів:

АнтисептикиИспользуемые для захисту поверхні від ушкоджень і в’янення. Це захисні фарби, що проникають глибоко всередину дерева, міліметрів до семи, і захищають поверхню від цвілі, комашок, а також дії всіх атмосферних чинників. Вони використовуються як для підлоги, так і для збереження текстури дерева, надаючи будинку красивий і доглянутий вигляд.АкриловыеАкрилатные фарби бувають морозостійкі, жаростійкі, стійкі до перепаду температур і вологості.

 • Вони зберігають будинок від непогоди, відмінно виглядають, а також дають дереву дихати, що важливо для живого організму.
 • Додають будинку завершений і естетичний вигляд, і також захищає його від руйнування і атмосферних перепадів температури і вологості.

Олійні краскиИмеют також відмінне захисне від атмосферних впливів властивість, добре вбираються і мають гарний вигляд. Єдиний їх недолік — вони погано сохнуть, для повного висихання потрібно як мінімум дві доби.

Яка фарба краще для фарбування дерев’яного будинку вирішувати вам в залежності від регіону перебування приміщення. Фарбування дерев’яного будинку вартість буде значно нижче, якщо всю роботу зробити самостійно.

Але через певну кількість часу будь-яку фарбу треба міняти, або вона змінить свій колір, або почне лущитися. Вічного нічого немає. Так який же термін служби у наших фарб?

 • Середній термін служби фарби приблизно років п’ять, але в залежності від якості і вибору фарби, він може бути і три, і десять років. Наприклад, у антисептиків середній термін служби до 7 років, у масляних фарб до 6 років, акрилатні самі довговічні — до десяти років.
 • Але, як ви розумієте, все в цьому світі відносно, бо коли перефарбовувати будинок або ремонтувати зіпсовані ділянки, ви зможете визначити самі станом будинку, кольором фарби і її якості. Адже якщо фарба втратила первинний колір або почала лущитися, то треба думати про ремонт.

Увага: Скільки потрібно фарби для фарбування дерев’яного будинку буде визначать кількість шарів. Тут вже все буде залежати від вас.

Перша фарбування будинку

Перед початком фарбування робляться підготовчі роботи, початковий етап робіт – грунтовка.

Фарбуємо новий будинок

Отже:

 • Першим шаром наносимо шар грунтовки, який надасть вашому будинку міцності і довговічності. Без антисептиків не можна, це основа вашої фарби і її довговічність. Звичайно, ви можете пропустити цей етап, але дуже швидко про це пошкодуєте, вже через рік, максимум два ваша фарбування прийде в непридатність.
 • Перше правило — поверхня повинна бути абсолютно суха, а фарба на неї наноситься не менше двох трьох шарів. Після кожного нанесення їй треба дати можливість висохнути, а потім тільки наносити наступний шар.
 • Фарбу потрібно наносити рівномірно і бажано пензлем, періодично перемішуючи. Для більш яскравого і одночасно насиченого кольору можна скористатися барвником для акрилатних фарб, тоді будинок вийде дуже рівний і красивий. Не можна фарбувати під палючим сонцем, так фарба сохне дуже швидко, що може вплинути на якість роботи. Найкраще це робити в теплу, безвітряну погоду.
 • Фарба на дерево наноситься тільки в поздовжньому напрямку. Найбільш вразливі місця, куди швидше за все потрапляє дощ і волога, це торцеві частини, їх треба обробляти більш ретельно. Такі місця обробляються кілька разів тільки антисептиком, щоб закрити всі дірочки і місця можливого проникнення вологи, а потім ще три рази фарбою, щоб не залишилося ні однієї щілини або пропуску, при фарбуванні.

Повторне фарбування чи фарбування будинку

Якщо ви помітили, що фарба починає втрачати колір, в деяких місцях з’явилося лущення або навіть помітили цвіль, то це вам сигнал, що потрібно терміново міняти фарбування і захищати свій будинок від руйнування.

Робимо підготовку до фарбування дерева

 • Перше, що треба зробити перед перефарбовуванням, очистити всі зіпсовані місця від старої фарби (див. Як зняти стару фарбу з дерева без проблем), позбутися від цвілі та інших недоліків, покрити їх захисними ґрунтовками, а тільки потім приступити безпосередньо до фарбування.
 • Тепер ви можете трохи поекспериментувати, підібрати цікавий колір, вибрати більш якісну фарбу. Але, можливо, ви просто вирішите підфарбувати зносилися місця, постраждалі від впливу погодних умов.

Увага: Але найважливіше при цьому використовувати саме той вигляд фарби, якою був пофарбований будинок. Якщо це була акрилатна фарба, то потрібно перефарбовувати тільки їй, а якщо масляна — то тільки масляної.

 • Але ви можете і не знати чим він пофарбований, адже фарбувати могли ваші батьки або ви купили його в такому вигляді. Тоді спробуйте самі визначити тип фарби, якщо вона акрилатна, то вона буде при знятті схожа на тоненьку шкіру, масляна більш груба, тріскає впоперек і може поранити руку, якщо неправильно її знімати або вона буде кришитися, якщо її розтерти.
 • Визначивши якою фарбою був пофарбований будинок, можна приступати до його оновлення або перефарбуванню, при цьому обов’язково використовуючи той же тип фарби. Але якщо ви все таки вирішили поміняти фарбу і замість пофарбувати олійною акрилатной, то вам доведеться попрацювати, і повністю очистити будинок від старої фарби. Для цього треба взяти залізну щітку і зачистити деревину до підстави. Тільки потім покрити її грунтовкою, а потім вже перефарбовувати будинок грунтовно.
 • Якщо ви не міняєте тип фарби, то вам все одно треба попередньо зробити підготовчі роботи. Зачистити скрізь отшелушившуюся фарбу, покрити ці місця антисептиком, помити будинок зі шланга і дати йому гарненько висохнути. А тільки потім пофарбувати його в новий колір, зафарбувавши попередньо оброблені місця, а потім давати основний тон.

Увага: При перефарбовуванні бажано дуже ретельно видалити всю непотрібну фарбу, очищення поверхні повинна бути повною. Адже якість нової фарбування буде прямо залежати від попередньої підготовки.

Способів позбутися від старої фарби дуже багато:

 • Можна знімати її залізною щіткою, можна використовувати скребок, для більш ретельної обробки. Зараз з’явилися хімічні способи знімання фарби, вони більш швидкі і поверхню після їх використання стає більш рівною і красивою.
 • Є варіант використовувати будь-який зручний для вас спосіб, все залежить від часу, який ви можете на це витратити і потрібного вам результату. Можна звичайно і відшліфувати поверхні, все буде залежати від ваших здібностей і фантазії. А потім переходите до фарбування. Роботу треба виконувати в тій послідовності, яка була описана раніше. Тоді ваш будинок буде самим красивим, молодим і неповторним.

Увага: Фарбування дерев’яного фронтону будинку робиться тими ж барвниками і в тій же послідовності. Поєднання кольорів при фарбуванні дерев’яного будинку в цьому випадку краще робити в одному кольорі, але в різних тонах.

Вартість фарбування 1 кв м дерев’яного будинку варто взагалі дешево, а все, це великий обсяг. І для виконання цієї роботи краще придбати пульверизатор.

Тоді шар буде рівномірним і без патьоків. Так що подивіться фото і робіть свій вибір.