Як утеплити мансарду?

Утеплення дачних мансард стає популярним заняттям серед власників нових будівель і будинків минулого століття. Раніше безлюдні і холодні горища тепер можна перетворити в додатковий житловий простір для цілорічного і цілком комфортного проживання. Реконструкція нескладна по виконанню і не вимагає капітальних вкладень, а сучасні технології дозволяють обійтися порівняно невеликими витратами. Залежно від планування будівлі дах може бути різної конфігурації, але загальні вимоги по утепленню зсередини залишаються незмінними. Утеплення, яке ви будете робити своїми руками, має бути особливо якісним. Тому тут важливі і правильний вибір матеріалів, і точне дотримання будівельних норм. У цій статті ми розповімо про декілька обов’язкових правилах, які необхідно строго дотримати, щоб утеплення було якісним.

ВИБИРАЄМО ТИП УТЕПЛЮВАЧА

Вибір матеріалу залежить від конструкції і матеріалів покрівлі, клімату місцевості і стану всієї споруди. Тому для кожного будинку можуть бути деякі уточнюючі і спеціальні рекомендації по утепленню. Багато звертають увагу на пінопласт як один з найдешевших матеріалів для утеплення. Він легко піддається обробці і монтажу. Але у нього недостатня Паропроникність, чому в приміщенні може з’явитися вогкість.

Крім того, панелі пінопласту мають схильність до «всихання» – тоді в місцях стику з дерев’яними кроквами з часом утворюються зазори. Багатьох бентежить і підвищена пожежонебезпека полімерних утеплювачів. Можна розглянути застосування екстудованого пінополістиролу в горищному просторі, але і у нього існують серйозні обмеження для житла.

Мінеральна вата більш краща, оскільки добре підходить для утеплення за всіма параметрами. Особливості її застосування в мансардах ми і розглянемо більш докладно.

ГОТУЄМО ІНСТРУМЕНТИ

Крім самої базальтової вати у вигляді плит, потрібно приготувати пароізоляційні і вітрозахисні дифузійні мембрани з урахуванням нахлеста в 150-200 мм.При монтажі пароізоляції потрібно силіконовий або бутиловий герметик, степлер, ніж і будівельні цвяхи. Безсумнівно, потрібні будуть рулетка, металева лінійка, молоток, дерев’яні рейки і монтажна піна для корекції стиків вати зі кроквами. Не забувайте про засоби індивідуального захисту: буде досить багато дрібної шкідливого пилу, тому потрібно захистити очі, дихальні шляхи і руки.

Как утеплить мансарду?

ЯК ПРАЦЮВАТИ З БАЗАЛЬТОВИМ УТЕПЛЮВАЧЕМ

Правильно укладені мати з базальтової вати відмінно служать в підпокрівельному просторі довгі роки. Найтонше негорюче волокно має гарну еластичність і надійно утримується між кроквами. Втім, як і всі волокнисті матеріали, базальт вимагає до себе особливого ставлення і не прощає помилок при монтажі. Головним правилом залишається його ретельна ізоляція від парів житлового приміщення і забезпечення вентиляції для видалення вологи назовні. Таким чином, вам належить створити багатошарову покрівельну систему у вигляді пирога, що стало назвою вже звичним для приватних забудовників.

МОДЕЛЮЄМО ПРАВИЛЬНИЙ ПОКРІВЕЛЬНИЙ ПИРІГ

Всі праці по внутрішньому утепленню можуть виявитися марними, якщо ви намагаєтеся це зробити з покрівлею, покритої руберойдом. Його доведеться демонтувати, оскільки покриття це повітря не пропускає. А ми вже говорили, що мінеральна вата повинна «дихати», віддаючи зайву вологу в вентильованому підпокрівельному потоці. В ідеалі покрівельний пиріг повинен мати навіть два вентильованих контуру: перший між шаром утеплювача і дифузійної ветромембраной і другий – між мембраною і покрівельним покриттям. З внутрішньої сторони утеплювач надійно ізолюється пароізоляційними плівками, а потім вже обшивається декоративно-оздоблювальними матеріалами: вагонкою, гіпсокартоном і т.д. між декоративною обшивкою і пароізолятором теж повинен залишатися вентиляційний зазор. Усередині такого покрівельного пирога завжди буде сухо, а в будинку добре збережеться тепло.

Как утеплить мансарду?Рада

Найменше зволоження волокнистого утеплювача значно знижує його теплоізоляційні властивості. Навіть через маленький прокол в пароізоляторі в базальтовий утеплювач взимку неминуче проникне кілька літрів вологи і у вигляді конденсату почне руйнувати перекриття. Тому ретельності установки пароізоляції потрібно приділити особливу увагу.

УКЛАДАЄМО УТЕПЛЮВАЧ МІЖ КРОКВАМИ

При утепленні мансардного приміщення неминуче виникає питання про товщину самого утеплювача. Думки на цей рахунок можуть бути різними, але розумною товщиною базальтової вати під покрівлею вважається величина в 200-250 мм.Можна зробити і тонше, але тоді доведеться «опалювати небо». Перешкодою для набору необхідної товщини утеплювача може стати ширина крокв, часто вона становить всього 150 мм.в такому випадку вам доведеться до крокв додатково прибити бруси, щоб укластися в норматив.

Как утеплить мансарду?

Теплоізоляційні плити можна кріпити за допомогою полімерцементного клею, що забезпечує надійне кріплення до основи. Клей потрібно рівномірно розподілити по поверхні плити і злегка притиснути до стіновий конструкції. Утеплювач зазвичай монтують в напрямку знизу вгору і справа наліво. Спочатку закріплюють ціликові плити, а після покриття основних ділянок теплоізоляцією доповнюють монтаж на залишилися невеликих ділянках, для яких плити потрібно обрізати в розмір.

Рада

Укладання матів відбувається пошарово, зі зміщенням швів і деяким стисненням матеріалу. Зараз більшість виробників роблять краю матів особливо еластичними, тому вони добре витримують таке стиснення без руйнування структури. Точну різання матеріалу можна робити тонким висувним лезом будівельного ножа по металевій лінійці.

МОНТУЄМО ПАРОІЗОЛЯЦІЮ

Коли весь простір між балками буде заповнено утеплювачем, ще раз перевірте стики і шви – можливо, прогалини доведеться заповнити монтажною піною, щоб виключити появу «містків холоду». Тепер можна приступати до монтажу пароізоляції.

Как утеплить мансарду?

Полотнище повинно мати мінімум з’єднань, а місця нахлеста потрібно ретельно закрити герметиком. Він часто продається у вигляді вузьких стрічок з бутилового компонента. Можна використовувати і силіконові герметики в тубах. Місця від скоб степлера потрібно проклеїти алюмінієвим скотчем. Поперек крокв кріпимо дерев’яні антисептовані рейки. На них згодом можна буде встановлювати декоративну наважку з вагонки, імітації бруса або панелей МДФ. Можливе застосування гіпсокартону з його подальшим забарвленням. Ці оздоблювальні роботи вже можна проводити і взимку-у вашій мансарді вже буде тепло і затишно.

Догори