Як зробити спальню тепліше: готуємося до холодного сезону

Пізньої осені і взимку ми все частіше проводимо час вдома. Комфортна температура-запорука затишної обстановки, особливо в спальні. Розповідаємо, на що звернути увагу і як виправити недоліки.

Теплі підлоги, засклений балкон і нові пластикові вікна — найефективніші способи боротьби з холодною температурою за вікном. Але якщо на них немає ні часу, ні коштів, врятують ситуацію більш бюджетні способи.

1. ПЕРЕВІРТЕ БАТАРЕЇ

У гонитві за красою господарі квартир і будинків часто жертвують функціональністю. Звичайно, екрани на радіаторах опалення роблять їх менш помітними в сучасному інтер’єрі, але теплопровідність при цьому падає. Як вирішити цю проблему без шкоди стилю? Поміняйте старий екран на нову модель з більш високою теплопровідністю — такий славляться металеві декори.

У вас типова батарея без екрану, але в кімнаті все одно прохолодно? Перевірте: можливо, на ній вже кілька шарів фарби, які погіршують теплопровідність. Зніміть все старе і поновіть поверхню радіатора, тільки не забудьте використовувати спеціальну термостійку фарбу.

Ще один бюджетний варіант-встановити за батареєю термоекран або відбивну плівку. Так тепло не буде йти в стіну, а тільки всередину приміщення. І, звичайно, проводите регулярне вологе прибирання: батареї не люблять пил.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

2. ЛІКВІДУЙТЕ ЩІЛИНИ

Одні з найбільш підступних ворогів комфортного клімату в спальні-щілини у вікнах і балконних дверей. Погодьтеся, що щілинне провітрювання корисно, але тільки коли ви самі його контролюєте. Перевірте за допомогою запальнички або сірники всі стики склопакетів – задувати її не повинно. Якщо слабке місце виявлено, приступайте до його ліквідації. Насамперед відрегулюйте вікна, підкрутивши регулювальні гвинти – для цього знадобиться тільки викрутка-шестигранник. Якщо це не допомогло, можна використовувати утеплювачі, які кріпляться з внутрішньої сторони вікна – вони не зіпсують інтер’єр. І, звичайно, забудьте про паперовий скотч і поролон – це минуле століття.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

3. ПЕРЕСТАВТЕ МЕБЛІ

Дизайнери рекомендують раз в сезон міняти планування кімнати — це ваш шанс переставити ліжко подалі від вікна. Якщо» перемогти ” щілини у вікнах не виходить або холод йде від скління, розмістіть спальне місце на протилежній стіні. Особливо це стосується тих, хто влітку поставив ліжко узголів’ям або боком до вікна.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

4. ПОМІНЯЙТЕ ШТОРИ

Час повітряних напівпрозорих штор пройшло. Зниження температури за вікном спальні вносить свої корективи — прийшла пора повісити щільні портьєри. Вони стануть додатковим захистом і затримають холодне повітря, що виходить від вікна. Вибирайте для штор тканину світлого відтінку, щоб не зробити кімнату занадто темною.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

5. ПОСТЕЛІТЬ КИЛИМ

Ставити ноги на холодну підлогу з ранку — не найкращий спосіб прокинутися в хорошому настрої. Для профілактики настрою і простудних захворювань постеліть на підлогу килимок, а краще два — з кожного боку ліжка. Радикальний варіант-використовувати ковролін або великий килим на всю площу кімнати. Єдиний мінус такого рішення-прибирання стане складніше.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

6. НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО ТЕКСТИЛЬ

Коли, якщо не взимку, накриватися м’якими пледами, запалювати свічки і потопати в купі подушок. Віддавайте перевагу натуральним тканинам і фактурам: хутряні, вовняні, в’язані пледи і подушки будуть до речі в холодну пору. Не забудьте поміняти легку ковдру на зимову модель.

Как сделать спальню теплее: готовимся к холодному сезону

Догори