Каркасні будинки

Каркасні будинки-це Швидкомонтовані конструкції, несучі елементи яких тісно пов’язані між собою. У статті зачіпається тема доцільності їх будівництва та переваги перед звичайними будівлями.

Це основний тип житлового будівництва, який практикується в США і в країнах Європи, але у нас ця технологія малоповерхового будівництва з’явилася тільки в 50-і роки минулого століття.

Саме визначення» каркаса ” асоціюється у більшості людей з якоюсь основою будинку, навколо якої зводяться інші елементи. Від його міцності буде прямо залежати довговічність всієї будови.

Каркасные дома

Каркасний будинок: значення та історія

Відповідаючи на питання, що таке каркасний будинок, потрібно вникнути в саму назву цієї технології. Будівництво цих будівель почалося більше 100 років тому. Генрі Форд придумав зводити будівлі з деталей, що виходять з конвеєра, що прискорило робочий процес.

Їх основою є каркас з брусів (або металевого профілю), обшитий OSB-плитами або фанерою. Спочатку така технологія використовувалася для побудови казарм, гаражів, гуртожитків та інших об’єктів, які не відрізнялися комфортністю і зовнішнім виглядом. Тому ставлення до таких будівель було упередженим, тому що їх вигляд був одноманітний і сірий. Зараз ситуація змінилася: технології постійно вдосконалюються, і сучасні каркасні будинки не схожі на ті похмурі напівказармові приміщення.

Тонкі стіни-Це особливість цих будівель. Це може здаватися недоліком, але технологія зведення таких будівель постійно розвивається. Можливість зменшення товщини стін сприяє економії на матеріалі, а простір, що звільнився заповнити утеплювачем. Завдяки цьому, підвищується рівень теплоізоляції.

Які бувають види каркасних будинків

Низькі експлуатаційні витрати і швидкість робіт на об’єкті – це переконливі аргументи того, для чого потрібна технологія каркасного зведення будівель.

Виділяють наступні основні типи каркасних будівель:

  • Каркасно-рамкові. Каркас з необшитих рамок збирається на будівельному майданчику. Потім проводиться утеплення і обшивка. Це оптимальний варіант для самостійного зведення споруди.
  • Каркасно-щитові. Використовуються типові щити, виготовлені на підприємстві. Але не потрібно думати, що подібні будинки виходять одноманітними, адже є багато цікавих проектів, реалізованих за цією технологією.

Використання цієї технології вигідно з фінансової точки зору. Завдяки використанню утеплювачів для стін, стає можливим економити на опаленні, тобто на всіляких домашніх обігрівачах, камінах, в яких використовуються не найдешевші дрова і т.д. недарма, одне з призначень каркасних будинків – це використання на арктичних станціях, де температура навколишнього середовища знаходиться в критичних відмітках.

Переваги каркасних будинків

Головний аргумент на користь каркасних будівель – це збереження тепла в приміщенні. Щоб температура всередині будівлі була однакова, то товщина стін каркасного будинку повинна бути не менше 180 мм.Для дерев’яних стін, щоб підтримувати ту ж температуру всередині приміщення, знадобиться вже 450 мм товщини покриття. Ця різниця (в 2,5 рази) чітко характеризує перевагу каркасних будинків по відношенню до інших альтернативних матеріалів.

Подібна особливість обумовлюється тим, що їх технологія виготовлення являє собою накладення одного тонкого шару на інший, за принципом «сендвіча». Кожен з них має свої характеристики, що дозволяють збільшувати теплоізоляцію.

Говорячи про особливості цієї технології, відзначимо наступне:

  • Фундамент. Раніше для будівництва будинку закладався грунтовний фундамент, що складається з масивних бетонних блоків, які у великій кількості укладали під основу споруди. При цьому такий фундамент міг “з’їдати” 1/3 від всієї вартості самої будівлі. Тому для каркасного будівництва використовується легкий, але надійний фундамент: стовпчастий, монолітні плити або стрічковий. Вибір залежить від типу грунту, який присутній на місці зведення споруди.
  • Стіна. Складаються з вертикальних стійок, що володіють верхньою і нижньою обв’язкою, а також з обшивки. Останній елемент виконує роль скріплення і додання жорсткості всій стіні. При цьому складові з’єднуються між собою за допомогою кріпильних виробів – саморізів, шурупів, цвяхів і т. д.
  • Зовнішня обробка. Поліпшити зовнішній вигляд будівлі можна, якщо використовувати оздоблювальні матеріали, що імітують різні стилі – цегляні стіни, дерев’яне покриття, вагонка і т. д.

Розвінчуємо міфи

Було б несправедливо і неправильно, якби ми не поговорили про можливі недоліки подібних будівель. Це не прямі недоліки, а часті питання, які викликають занепокоєння. Ось ці моменти:

  • Низький термін служби. Вважається, що цегляні і кам’яні споруди простоять довше. Виробники дають різний термін служби каркасних будівель – від 30 до 100 років і вище. Період експлуатації залежить від дотримання технології зведення.
  • Гниття. У будівництві використовується багато дерева, тому є думка, що воно почне гнити під впливом вологи. Щоб цього уникнути, використовуйте спеціальні просочення.
  • Загроза пожежі. Цієї небезпеки можна уникнути, якщо на етапі будівництва обробити поверхні спеціальним розчином. Якщо ж пожежа виникла з якихось причин, то і тут у власників каркасних будинків є перевага. У разі повного згоряння споруди, можна прибрати залишки попелища без залучення техніки.

Через 25-30 років експлуатації, в каркасних будівлях необхідно міняти утеплювач. На відміну від цегляних будівель, де доведеться руйнувати кладку, в каркасних будинках фронт робіт зводиться до відкручування саморізів, на які закріплені частини стін.

Догори