Каркасні стіни

Каркасні стіни – Це системи дерев’яних елементів, заповнених утеплювачем. Зовні і всередині виконується обшивка. Сучасні технології комбінують різні матеріали. При цьому збільшується швидкість монтажу, знижується собівартість. Підтвердження тому-стіна каркасного будинку. Каркасна стіна-основа технології, застосовуваної для будівництва котеджів, дачних будиночків.

Каркасные стены

Особливості монтажу

Конструкція каркасної стіни-це багатошаровий «сендвіч». Кожен шар має своє призначення. Внутрішній з зовнішнім, призначені для фінішної обробки.
Монтаж проводиться наступним чином:

  • встановлюється дерев’яний “скелет”. Він складається з стійок і поперечок. Для жорсткості скріплюється розкосами. Стійки встановлюють з півметровим кроком;
  • простір між ними заповнюють утеплювачем. Визначення товщини проводиться згідно з розрахунком;
  • шар пароізоляції запобігає потраплянню вологи з кімнат в середину огороджувальних конструкцій;
  • вітрозахисна мембрана оберігає від вітру і замочування зовні;
  • проводиться внутрішня і зовнішня обшивка.

Подібна конструкція стала потрібна, коли виникла необхідність скоротити терміни будівництва. Її ізоляційні характеристики в 8-10 разів перевищують цегляний варіант. Застосування мінвати робить товщину в 200 мм достатньою. Так з’явилася всесезонна технологія.

Залежно від того, для чого застосовується каркасна стіна, виготовляють різні її типи. Одні збирають на будмайданчику. Подвійні зовнішні перегородки монтують при товщині більше 20 см. Для швидкого монтажу застосовують модульні перегородки. Для заповнення фрагментів над отворами-дрібнорозмірні панелі.

Використовувані матеріали

Матеріали для стін каркасного будинку забезпечують його звуко -, шумо -, теплоізоляцію. У ролі внутрішньої обшивки застосовують ГКЛ, OSB-листи. Зовні обшивають дерев’яним брусом, сайдингом.

Утеплювач, що заповнює каркас, становить до 70% обсягу. Його основні види мають різну ціну і властивості. Базальтова вата-легка за вагою, проста в укладанні.

Скловата коштує менше, ніж базальтова вата. Однак інтенсивно вбирає вологу. Ековата-допускає відсутність Гідро -, пароізоляції. Пінопласт можуть зіпсувати гризунами. Пінополістирол-варіант пінопласту, менша товщина, вище ізоляційні властивості. Поліуретанові утеплювачі – в застиглому вигляді утворюють не пропускає вологу масу. Не потрібно подальша паро -, гідроізоляція.

Застосування деревної тирси веде до їх природного ущільнення. Це знижує характеристики огорожі. Утеплення сумішшю глини з соломою, трудомістке заняття в порівнянні з іншими способами. Всі ці варіанти зменшують втрати тепла при обігріві приміщень.

Перевага

Стіни каркасного будинку мають ряд переваг. Щоб їх описати, знайдемо відповіді на ряд питань. Що таке будівництво в зимових умовах? Для більшості споруд це дорогі, довгі процеси бетонування і штукатурення. В нашому випадку вони відсутні.

Які бувають труднощі і особливості при обробці? Необхідність штроблення поверхонь при прокладці інженерних мереж. Чорнова підготовка поверхонь до обробки. Застосування каркасів приховує труби разом з проводкою всередині. Гладка поверхня дає економію при оздоблювальних роботах. Всі комплектуючі привозяться на будмайданчик для складання. Після закінчення монтажу сміття утилізується.

Додайте до цього доступність дерева, екологічність. Деревину просочують антисептиками. Тому при горінні вона тільки обвуглюється. Простота планування-характерна особливість цієї технології. Уніфіковані розміри секцій. Бригада монтажників з 3-4 робочих справляються з поставленим завданням.

Вирішальний фактор-скорочені темпи будівництва в порівнянні з цегляними і блоковими будівлями. Швидкість зведення 3-4 місяці при площі 150 м2. Зменшено витрати на зведення огороджувальних конструкцій, фундаментів. Споруда не дає усадки. Значить, буде мінімум тріщин. Довговічність таких будівель 70 – 100 років.

Догори