Клей для плитки

Клей для плитки – це сполучний багатокомпонентний склад. Він довго використовується замість звичайного розчину з цементу, піску і шлаку для міцного кріплення до основи кахельної або керамічної плитки. Він важливий для міцності прилягання плитки до основи. Існують різні види плиткових клеїв, і щоб грамотно вибрати засіб, потрібно розглянути їх особливості.

Клей для плитки

Відмінності за складом

Застосування знайшли як готові клейкі суміші у вигляді однорідних паст, так і сипучі сухі цементні, які перед застосуванням розводять по інструкції з водою. Всі склади діляться на кілька типів, і кожен має призначення.

Клей на основі щільного цементу

Клей для кахельної плитки і керамічної на щільній основі з сірого або білого цементу містить близько 95% цементу і 5% пластифікаторів. Це сухі готові суміші, розфасовані по мішках. В якості добавок виступають пісок, що надає готової суміші легкість і потрібну консистенцію, пластифікатори для плинності і пластичності маси. Також є протиморозні присадки і волого утримують компоненти. Це забезпечує в результаті термо – і морозостійкість суміші.
Також цементний клей ділиться на типи:

 • багатошарові склади потрібні для вирівнювання перекошених підстав з перепадами до 3 см, використовуються навіть замість стяжки і розчину, якщо мова йде про підлогах;
 • тонкошарові склади потрібні для точкового монтажу плиточок на плоскій основі з перепадами до 1 см.

Дисперсія

Це склад у вигляді пасти, який продається в готовому вигляді і розфасовується в пластикові контейнери. Застосовується для кріплення на рівну основу плитки для стін і важкого каменю на підлоги.
Водна клейова дисперсія буває на основі гуми (латексу), полі вінілацетату і акрилу. Залежно від конкретного виду плитки підбирається дисперсія з потрібним пластифікатором.
Дисперсія легко лягає на поверхню, але перед роботою вимагає ретельного перемішування до єдиної маси.

Епоксидний двокомпонентний клей

До складу входять затверджувач і епоксидна смола. Зазвичай ці два компоненти продаються окремо і змішуються вже безпосередньо перед використанням в роботі. Смола виступає в якості рідкої речовини, а затверджувач надає більш щільну консистенцію і дозволяє плитці приклеюватися до основи максимально надійно.

Завдяки високій адгезії, двох компонентний епоксидний склад дозволяє приклеювати керамічну плитку міцно навіть до металу або дереву.

Поліуретановий склад

Клей для кахлю на основі поліуретану – що це таке далі по темі. Склад-однокомпонентна суміш, яка набуває твердість за рахунок взаємодії з вологою окремих її складових. Відрізняється еластичністю, склеює навіть скло і метал, тому як ніщо краще підійде для приклеювання керамічної плитки на непростих ділянках.

При правильному дотриманні пропорцій і ретельному розмішуванні перед роботою, клейкий склад буде володіти ізоляційними властивостями, захищати від високих температур.

При покупці поліуретанового клею для плитки врахуйте, що більшість з них мають особливість розширюватися після нанесення, тому для легкої плитки можуть не підійти. Але якщо застосовувати склад грамотно, це властивість може бути навіть корисним, так як за рахунок розширення зменшується витрата суміші.

Види в залежності від призначення

Основне призначення клею-адгезія з’єднуються матеріалів. Які бувають типи складів, призначених для склеювання певних видів матеріалів в різних умовах:

 • Універсальний склад просто застосовувати в побуті. Він потрібен для фасадних і внутрішніх оздоблювальних робіт, справляється навіть з важкою керамікою, мармуром і не вимагає додаткових компонентів.
 • Посилена різновид клею для плитки затребувана для укладання на підлогу важких матеріалів, куди в подальшому передбачається велике механічне навантаження. Володіє хорошою зчіплюваністю, вологостійкістю і еластичністю.
 • Клеї для декоративної мозаїки і прозорої плитки зі скла представляють із себе склади клеїв, основою яких є дорогий білий цемент. Ця речовина дає клею білий колір, що дозволяє приклеїти матеріал акуратно і не зіпсувати декоративності.
 • Спеціальні вологостійкі клеї застосовуються для приклеювання плитки в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. У складі містять модифікатори, які згодом будуть захищати матеріали і підставу від води, грибка, цвілі.
 • Морозостійкі суміші містять підвищену кількість протиморозної присадки в складі. Вони потрібні для облицювання зовнішніх стін і фасадів будинків в умовах суворого клімату.
 • Термостійкі склади потрібні для обклеювання плиточками кухонних поверхонь, для обробки підлог і стінок в лазнях, басейнах з підігрівом і саунах. Використовуються і при укладанні утеплених електричних елементів підлог, для декору камінів, печей.
 • Швидковисихаючі види потрібні для якнайшвидшого зчеплення легких матеріалів з поверхнями. Їх застосування доцільно у випадках, коли потрібно якомога швидше починати користуватися поверхнею.
 • Стійкі до кислоти клейкі суміші застосовуються, якщо поверхня в майбутньому передбачається постійно піддавати впливу агресивних лугів і кислот. Для чого потрібен такий клей? Зазвичай використовується для облицювання в лабораторіях та інших подібних установах.
 • Кожен з перерахованих видів відрізняється різними марками і виробниками, що також впливає на ціну і якість складу.

  В окрему групу відноситься такий клеїть, як рідкі цвяхи. Завдяки універсальності і відносно невисокій ціні, такий вид клею знайшов застосування навіть в обробці стін плиткою. До складу міцних рідких цвяхів входить гума і полімери.

  Рідкі цвяхи на водянистою основою використовуються для приклеювання невеликих шматочків плитки в кімнатах з низькою вологістю або для реставрації відкололися від часу плиток. Неопренові рідкі цвяхи отримали більш широке застосування, так як клей не боїться води. Але різкий запах через токсичність складу відштовхує багатьох покупців.

  Технічна характеристика

  Про який би клеї для керамічної плитки не йшла мова, будь-яка суміш повинна володіти технічними параметрами, що гарантують якість складу. Ось про які характеристики йдеться:

  • низький ступінь плинності для запобігання сповзання розчину по стіні при укладанні плиточок;
  • хороша еластичність;
  • високий ступінь зчеплення;
  • кращий клей для плитки з довгим терміном експлуатації після приготування.

  Крім цього, після повного схоплювання розчин повинен бути стійкий до деформації, стиснення і зрушень.

  Вибір суміші, що клеїть по підставі і матеріалу

  При виборі в будівельному салоні клею для плитки приймайте до відома, що клеїти і до якого основи.

  Чим більше вага і розмір керамічних плиточок, тим більше буде вимог до елементного складу клею. Для надто важкої плитки вибирається клей з підвищеними сполучними характеристиками і максимальною адгезією до панелі. А для декорування важкої плиткою зовнішньої частини будинку віддається перевага засобам, куди додатково додаються стійкі до вологості і морозу компоненти.

  Для кладки керамічної або кахельної плитки на підкладку, підлогу рекомендується купувати склад, де у високій концентрації містяться пластифікатори і еластини, що надають масі еластичність.

  Обов’язково враховується і колір плитки. Для світлої або прозорої мозаїки і прозорої скляної плитки підбирається білий клей, для матеріалу з керамічного граніту або штучного дикого каменю – сірий.

  Крім цього, існує 3 основні технічні групи клеїв для плитки, що розрізняються за прямим призначенням і складам.

  С1-група сумішей компонентів для робіт всередині і на зовнішньому фасаді будинку зі зчіплюваністю в 0,5-0,7 МПа. По клімату всередині і зовні будинку підбираються склади для сухих або вологих приміщень.

  С2-група сумішей з піску та цементу. Туди входять додаткові компоненти для підвищеної щільності і еластичності, що захищають від вологості, температурних перепадів і великих навантажень. Показник адгезії становить 1МПа.

  В останню групу С3 входять клеючі компоненти спеціального призначення (зазвичай це склади для камінів, теплих підлог, печей, саун і басейнів).

  Маркування відповідно до групи нанесена на упаковці.

  Вибираючи кращий клей для керамічної плитки, пам’ятайте про нюанси і особливості. По суті, кожен склад хороший, при грамотному виборі і використанні в побуті він буде служити надійним сполучним компонентом між плиточкой і підставою.

  Догори