Колерування

Колеровка

Колеровка – це розведення і змішування лакофарбових складів з іншими за кольором для отримання потрібного відтінку. Для колеровки використовують фарби, лаки інших кольорів, спеціальні кольори або засоби в порошках.

Переваги колеровки

Виділимо наступні плюси колеровки.

 • Гарантія отримання обраного кольору. Склади розробляються таким чином, що при покупці потрібного кольору отримати потрібний відтінок просто.
 • Не потрібно купувати відразу кілька упаковок складів для змішування кольорів.
 • Якісна колеровка зберігає характеристики і властивості матеріалів, не погіршуючи експлуатаційних особливостей і не знижуючи ступеня захисту.
 • За кілька хвилин виходить склад потрібного відтінку. Такий засіб дозволяє отримати однорідну масу без грудочок.
 • Отримання потрібних відтінків дозволяє швидко декорувати фасади будинків, інтер’єри та окремі предмети меблів.

  Коли потрібна колеровка

  Розглянемо випадки, коли і для чого потрібна колеровка:

  • підбір гармоніюють один з одним відтінків для створення плавних тіньових переходів;
  • для реставрації невеликої поверхні;
  • для підбору відтінків відповідно до дизайнерським проектом;
  • якщо вже є фарба, відтінок якої не відповідає бажаному, а коштів на покупку нової немає.

  У цих випадках колеровка буде єдиним рішенням, що дозволяє заощадити гроші і час.

  Види колеровки

  Є різні види колеровки, кожен має певне значення і особливості.

  Комп’ютерна колеровка

  Комп’ютерна колеровка кольору з’явилася відносно недавно. Полягає в наступному: вибираєте відтінок, вносите дані про кольори і компонентах в складі в програму. Далі вона сама робить розрахунки щодо кількості фарби і кольору. Палітра також знаходиться в комп’ютері, що і дозволяє підібрати колір. Краще вибирати програму з великим вибором кольорів.

  Програма дозволяє швидко зробити колеровку, при цьому не витративши зайвих коштів на покупку матеріалів.

  Ручна колеровка

  Традиційна Ручна колеровка квітів дозволяє отримати потрібний колір вручну за рахунок додавання пігменту. Ви не досягнете таких точних результатів як при комп’ютерному методі, але зате зможете виконати роботу самостійно, на чому заощадите гроші. Пам’ятайте, чим більше пігменту додається в фарбувальний склад, тим більш насиченим виходить колір.

  Колеровочні пігменти

  Колеровка

  Розглянемо типи колеровочних пігментів. Кольори бувають у вигляді фарб, паст і пігментів. Принцип виготовлення однаковий: змішуються з базовою білою фарбою для отримання відтінку.

  Неорганічний

  Також кольори бувають неорганічні і органічні. Неорганічні придатні для обробки фасадів, так як вони менше вигоряють. Але у таких кольорів хімічний склад, вони не екологічні.

  Органічний

  Органічні пігменти відрізняються яскравістю, але з часом тьмяніють. Зате склад у них натуральний.

  Фарба

  Колоранти у вигляді фарби в складі мають такі ж компоненти, як і класичні лакофарбові речовини. Застосування такого колоранта в нерозбавленому вигляді дозволить отримати яскравий пігмент. Але тут важливо дотримуватися одне правило. Склади колорантів у вигляді фарб відрізняються один від одного основами, що враховується при розведенні речовини з фарбою. Якщо суміш акрилова, то і колір також купуйте акриловий. Водоемульсійну суміш теж дозволяється розводити з таким же кольором. Це дозволить зберегти консистенцію, властивості складу, не погіршивши якості.

  Паста

  Склад у вигляді паст зручно вносити в суміш дозатором. Чим густіше паста, тим складніше її розводити. Багато що залежить від складу фарби. Якщо вона Текуча, то і колеровочная паста швидше розчиниться. При роботі з пастою будьте готові до того, що склад буде міняти тон у міру нанесення на поверхню.

  Також врахуйте, що існують універсальні пасти, які змішуються з усіма фарбувальними складами, і вузькоспеціалізовані, що поєднуються з певними фарбами в залежності від базових компонентів в складі.

  Порошок

  Найдешевший варіант-сухі пігменти у вигляді порошку. Навіть невелика кількість дозволяє отримати інший відтінок фарби. Добре їх використовувати, якщо необхідно надати білій фарбі легкий відтінок.

  Самостійна колеровка

  При ручній колеровке робіть наступне.

 • Спочатку приготуйте пробний зразок. У невелику скляну або пластикову ємність налийте близько 100 мл фарби і додавайте туди потроху колер, постійно помішуючи. Коли досягнете потрібного кольору, беріться за колерованіе всієї фарбувальної суміші, дотримуючись обрану пропорцію.
 • Врахуйте, що колір в ємності і на поверхні може відрізнятися. Тому спочатку нанесіть склад на непомітну поверхню фарбується матеріалу і почекайте 2-3 години до висихання. Також врахуйте, що відтінок може змінюватися від падаючого світла.
 • Далі приступайте до фарбування. При змішуванні пігменту з великою кількістю фарби врахуйте, що від кожної пропорції потрібно відняти 20%, інакше колір буде перенасичений.
 • Щоб в процесі роботи отримати відповідний колір, рекомендується використовувати нормативні таблиці. Також не забувайте про ретельному змішуванні складових. Не завжди вдається ідеально все перемішати вручну, тоді на допомогу прийде дриль зі спеціальною насадкою або будівельний міксер.
  Фарбу краще замішувати з запасом, так як отримати той же колір буде складно навіть при жорсткому дотриманні всіх пропорцій.

  Обладнання для колерования

  Для дорогих дизайнерських проектів і на підприємствах застосовується спеціальне обладнання для колеровки, що позбавляє від ручного змішування компонентів. Розглянемо їх нижче.

 • Спектрофотометр дозволяє зчитувати кольори і відтінки навіть з маленьких зразків. Дані заносяться в комп’ютер, і за допомогою програми підбирається відповідний колір.
 • Колеровочний дозатор застосовується для подачі пігменту в фарбу. Дозволяє точно розрахувати пропорції змішуються компонентів для отримання кольору.
 • Спеціальний шейкер використовується професіоналами замість ручного домашнього будівельного міксера або дрилі з насадкою для розмішування. Призначення шейкера-виняток утворюються в процесі роботи ниток і скупчень пігментів в складі суміші.
 • Обладнання дозволяє змішувати склад з точністю і швидко, чого не можна домогтися вручну.
  Колерованіе фарби-процес цікавий, але непростий. Якщо ви все ж вирішили використовувати не готову суміш, а задати тон самостійно, враховуйте описані рекомендації і уважно поставтеся до вибору кольору.

  Догори