Лобзик

Лобзик-це інструмент, схожий на пилу, який застосовується для прямих і фігурних розпилів матеріалів. Рідкісний чоловік в дитинстві не користувався лобзиком для випилювання фігурок з фанери. Інструмент використовують для роботи з деревом, гіпсокартоном, пластиком, керамікою і металом.

Лобзик

Перший лобзик, який придумала людина, був дерев’яним, поступово він удосконалювався, з’явилися нові види і типи інструментів для різьблення. В основі пристрою лежить простий принцип. Це у або П-подібна рамка, по краях два затиску і між ними тонка довгаста пилка з рідкісними зубами.

Його використовують як для творчості, так і для домашніх столярно-слюсарних робіт, в деревообробній промисловості. Лобзик-трансформер може виконувати розпили будь-якої складності і точності. Для чого потрібен він в нашому повсякденному житті, які бувають його модифікації – поговоримо в наступному пункті.

Види лобзика і застосування

Лобзик буває:

 • ручний;
 • механічний;
 • електричний.

Ручний лобзик, фото якого нижче, виготовляють з дерев’яними, пластиковими, частіше металевими ручками. Він призначений для дому. Велика відстань між пилкою і дугою робить його маневреним. Пилка тонка з дрібними зубами. Вона не дуже міцна, часто ламається, тому потрібно мати запасні полотна. Вага ручного розпилювача – від 120 до 450 грамів, довжина полотна до 30 сантиметрів. Але є і мініатюрні екземпляри.

Механічний лобзик живиться від акумулятора і від мережі. Зовні він нагадує невеликий верстат. Розрізняються такі інструменти по потужності, використовуються вони частіше на підприємствах, що займаються деревообробкою. Але може бути корисним в побуті. Його призначення-швидко і якісно виконувати непрямолінійні розпили матеріалу. При цьому зубчасте лезо здійснює рухи зверху вниз на великій швидкості від 300 до 5000 оборотів в хвилину. Вона регулюється за допомогою кнопки.

Визначення електричний лобзик означає, що він працює від мережі. Це більш потужний інструмент, що має електродвигун і клавішу запуску. Під дією струму пиляльна частина виконує зворотно-поступальні рухи і швидко справляється з розпилюванням предметів під кутом в 90 градусів.

Вага Акумуляторно-електричних механізмів коливається від 2 до 5 кілограмів. Вони поділяються на побутові та професійні моделі.

Як вибрати лобзик для роботи

Визначтеся, для чого потрібен розпилювальний інструмент. Має значення той факт, які матеріали у вас будуть для обробки, їх розміри, обсяги.

 • Якщо ви збираєтеся зайнятися творчістю, випилювати фігурки, дерев’яні елементи композицій, підійде ручний тип лобзика. Але він не впорається з товстими листами дерева або металом, керамікою.
 • Якщо мають намір будувати альтанку, будиночок, огорожу, ручним варіантом не обійтися. Підмогою стане механічний лобзик. Якщо доведеться працювати в тих місцях, де бувають перебої з електрикою, краще зупинитися на акумуляторному інструменті.
 • Для роботи з металом купується спеціальне лезо з кобальтової сталі. Коли має бути вирізати фігурки з каменю, береться пилка, виконана з армованого карбіду.
 • Якщо у вас слюсарна або столярна майстерня, сміливо вибирайте електричний лобзик. Він підходить для формування листів дерева, ПВХ, МДФ. Інструмент ріже пластик, гіпсокартон, метал, кераміку.
 • Правила експлуатації лобзика

  Навіть випилюючи фігурки простим ручним інструментом, необхідно стежити, щоб він був міцно закріплений до нерухомого предмету. Механічна і електрична модифікації можуть доставити неприємності, якщо не дотримуватися правил техніки безпеки, які прописані в інструкції. Що ж потрібно пам’ятати?

  • Оскільки леза в механічному лобзику бувають крихкими і ламкими, верстат має захисні пластини, які не можна прибирати.
  • Слід використовувати пилки за їх призначенням. Наприклад, пластину для розпилу деревини не можна застосовувати для роботи з більш міцними матеріалами.
  • Під час процесу, коли лобзик підключений до мережі, шнур не повинен знаходитися поруч з лезом, відсуньте його подалі.
  • Матеріал закріпіть на поверхні. У кращому випадку ви отримаєте шлюб, в гіршому – можете травмуватися відкололися шматочком дерева або металу.
  • Під час роботи надягайте захисні окуляри і дотримуйтесь інших пунктів, прописаних в інструкції.
  Догори