Мансарда

Мансарда – це горищний простір на останньому поверсі будинку або його частини. Приміщення буває експлуатоване або нежитлове. Оскільки стінами і стелею такої кімнати є дах будівлі, мансарда має низку нюансів. Починаючи з XII століття і донині, архітектори використовують максимум корисної площі будівлі. Крапелька фантазії і натхнення – запорошений горище перетворюється на витвір мистецтва.

Призначення

Мансарда в будинку потрібна для збільшення житлової площі. За рахунок горищного приміщення з’являється фактично новий поверх. Там можна створити не тільки зони роботи і відпочинку, а й простір, про який давно мріяли.

Особливість

Багато природного світла

 • Щоб кімната під дахом не перетворилася в темний комору, вставляють вікна в покрівлю. Вертикальні вікна не підійдуть, оскільки ПВХ профілі скла не витримають навантаження зовнішнього середовища. Спеціальні великі вікна надають своєрідний шарм.
 • Потребує утеплення, гідроізоляції та пароізоляції. Для комфортного життя мікроклімат приміщення повинен відповідати встановленим нормам для житлових будівель. Сприятливе внутрішнє середовище досягається за рахунок якісних матеріалів.
 • Можна створити самостійно. Але не варто забувати про те, що не кожен горище може стати житловим. Є ряд обмежень:
  • Стеля в найвищому місці нижче 2,4 метра. Пристрій приміщення в таких умовах неможливо. Стеля, він же скатна покрівля, буде занадто низьким, так простір втрачає функціональність.
  • Горизонтальні стяжки крокв розміщені лишком низько. Підняти їх не можна, порушиться несучі конструкції.
  • Перекриття горища і кроквяна конструкція не передбачені під велике навантаження (визначити можна розрахунком).

  Переваги та недоліки

  Якщо у вас неясне уявлення про те, що таке мансарда, фото в журналі або картинки в пошуковику сформують образ. Бездоганно оформлений простір, як у модному каталозі, може бути вашою новою кімнатою. Тільки уявіть, скільки користі принесе нікчемна на перший погляд площа під дахом.

  МансардаМансардаМансарда в будинку

  Плюси мансарди

  Мансарда в будинку-це:

 • Естетика. Будівлі з вікнами на даху з боку виглядають казково. Пряникові будиночки з мансардами нагадують середньовічну Францію. Складається враження, що на горищі працює над черговим твором бідний художник або астроном вивчає зірки.
 • Дизайн. Горище-простір для втілення сміливих ідей. Завдяки вітражним вікнам, інтер’єр заграє по-новому. Розкоси, крокви і балки дають політ фантазії архітектору, вийде камерне затишний простір.
 • Кімната, якої не вистачало. При плануванні поверху, є приміщення обов’язкові: санітарні вузли, кухня, спальня, вітальня. А є ті, про які господарям залишається мріяти, бо немає вільної площі. Тепер мрії стають реальністю. У теплій мансарді розміщують Особистий кабінет, світлу майстерню або додаткову ігрову для дітей.
 • Недоліки будови

 • Низька стеля. Володарям великого зросту або завидно довгих ніг в такому приміщенні доведеться затісно – будуть зачіпати головою люстру. Люди середнього зросту оцінять зручність нової кімнати.
 • Спеціальні вікна. Мансардні вікна відрізняються від звичних вертикальних вікон, які розміщують в стінах. Мансардні-вікна особливого пристрою, призначені витримувати ті ж навантаження, що і покрівля, і пропускати світло, як звичайне вікно. Коштують такі дорожче, ніж вертикальні. У перших є плюси: вони дають на 40% більше світла, можуть розташовуватися в будь-якому місці покрівлі.
 • Правильна покрівля. Потрібно вибирати якісні матеріали, які не тільки захищають від холоду і спеки, але і володіють звукоізоляційними характеристиками.
 • Догори