Монтажна ширина профілю

Монтажна ширина профілю – це один з головних показників, що задають розміри віконної рами. Це технологічна глибина профілю вікна або двері (товщина).
Від значень цього параметра безпосередньо залежать теплоізоляційні, шумоізолюючі характеристики всього склопакета. Чим товщі профіль, тим тепліше і тихіше буде в приміщенні. Цей факт актуальний при облаштуванні будинків з бетону, де вікна посаджені в стіни всього на чверть. Велика ширина дозволяє встановити товстий і багатокамерний склопакет. Це робиться для збільшення кількості камер, потовщення стекол.

Монтажная ширина профиля

Визначення монтажної ширини

При вимірюванні цього показника враховується відстань між зовнішньою і внутрішніми сторонами профілів металопластикових вікон. За встановленими ще при СРСР стандартам мінімальне значення становило 58 мм. сьогодні ці дані трохи застаріли. Найчастіше використовують широкі, так як в них можна вставити кілька камер з товстими стеклами. У традиційних дерев’яних вікнах досить було такого розміру.

Найчастіше зустрічаються три ширини профілів склопакетів:

  • 58-60 мм. вміщує 3-4 камери з високим коефіцієнтом теплопередачі.
  • 70 мм. у нього входить 5 або 6 камер.
  • 80 мм. у такий профіль вдається вставити від 6 до 8 камер. Відрізняється слабким коефіцієнтом(не більше 1,05 Вт/(м2*К).

Параметри для профілів пластикових вікон

Розібравшись з призначенням монтажної ширини, бажано ознайомитися з іншими показниками, що впливають на вибір пакетів.

Товщина зовнішніх стін

Зазвичай цей показник дорівнює 3 мм, але може бути і більше. Він впливає на ступінь теплоізоляції і звуконепроникності.

Армуючі вставки

Ці елементи потрібні для посилення жорсткості і позиційної стійкості. Якщо довжина профілю більше 500 мм, він обов’язково посилюється армуванням. В якості базового матеріалу для цього використовується оцинкована сталь встановленої товщини. Вставки виконуються квадратної або прямокутної форми, і монтуються по всьому обводу середньої камери.

Для чого потрібні повітряні камери

Якщо подивитися на профіль в розрізі, можна побачити безліч окремих сот, розділених перегородками по вертикалі. Кожен з цих відсіків називається повітряною камерою. Один з них набагато більше за інших, він вважається центральним. У ньому укладається сталева стрічка. Остання до приміщення камера обладнується фурнітурою, тому відрізняється жорсткістю.

Відсік, що виходить на вулицю, називається дренажним. Він робиться зі скосами на поверхні, щоб не утримувати сніг і дощову воду.

Ущільнювач

Незалежно від виду профілю пластикових вікон, повинен встановлюватися ущільнювач. У стандартних варіантах використовується гнучкий гумовий елемент трубчастої конструкції. Він монтується по зовнішньому периметру пакета. Можуть застосовуватися пропіленові, полівінілхлоридні, силіконові ущільнюючі деталі.

Які бувають профілі для пластикових вікон

Сьогодні відома певна кількість виробників профільної продукції. Перші місця у всіх рейтингах по праву займають німецькі бренди. З популярних марок можна виділити наступні види віконних профілів:

  • Rehau. Бренд відомий вже понад півстоліття. Компанія є піонером у виготовленні профілів. Випускається шість головних різновидів профілів. Монтажна ширина коливається в межах від 60 до 86 мм.
  • Veka. Виготовляє білі і кольорові рами склопакетів (ширина 58-90 мм), які стійко витримують температури нижче нуля.
  • KBE. Відрізняються надійністю і довговічністю. Вікна при правильному догляді прослужать близько 50 років. Нечутливі до критичних перепадів температур.
  • Proplex. Російська торгова марка, виробничі лінії якої оснащені високотехнологічним обладнанням. Профілі шириною від 58 до 127 мм.
  • При виборі профілів потрібно звертати увагу не тільки на виробника, але і на структуру пластика, а також на якість фарбування поверхні. Дійсно надійні вироби повинні бути гладкими, без зернистих вкраплень. У забарвлених шарах теж не повинно бути перепадів у відтінках.

    Догори