На чому можна заощадити під час ремонту кухні

На ремонт кухні, незважаючи на невеликі розміри приміщення, витрачається найбільше грошей. Чи можна скоротити бюджет, не жертвуючи якістю, розповідаємо в цій статті.

1. Ремонтні роботи

Деякі етапи ремонту можна зробити самостійно за умови, що у вас є хоча б невеликий досвід. Що краще довірити професіоналам: електрику, сантехнічну розводку, укладання керамічної плитки, заміну вікон. Що можете зробити ви самі: поклеїти шпалери, пофарбувати стіни, постелити ламінат або лінолеум, зібрати кухонний гарнітур.

Ще один спосіб економії на ремонтних роботах – по можливості не планувати роботи, які ви не зможете зробити самостійно. Наприклад, залишити стару, але в хорошому стані плитку, скористатися вже наявними висновками під електрику і сантехніку.

На чем можно сэкономить во время ремонта кухни

2. Оздоблення стін

Найекономічніший Матеріал-Фарба. Для фарбування знадобиться врівняти стіни, або створити ефект нерівній декоративної штукатурки. Вибирайте миються фарби для кухонь і ванн: вони коштують відносно недорого і допоможуть зберегти інтер’єр в первісному вигляді на довгі роки. Ще один бюджетний вид обробки-шпалери. Під щільні бамбукові шпалери не обов’язково вирівнювати стіни-додатковий пункт економії. Вибирайте шпалери без великого малюнка і раппорта, щоб не переплачувати за зайві рулони для стикування візерунка.

На чем можно сэкономить во время ремонта кухни

3. Кухонний фартух

Для кухонного фартуха не обов’язково вибирати найдорожчу плитку (хоча є спокуса – адже потрібна всього пара квадратних метрів). Трохи дешевше кераміки і набагато легше в установці-загартоване скло. Під нього можна наклеїти красиві шпалери (або навіть фотошпалери, а також будь-який потрібний вам фотопринт на папері). Найпростіший варіант фартуха (підійде для студентської квартири або знімного житла) – гладкі панелі з МДФ або ПВХ з глянцевим або матовим ефектом. Їх можна кріпити навіть на рідкі цвяхи.

На чем можно сэкономить во время ремонта кухни

5. Кухонний гарнітур

Найбільше грошей йде на покупку кухонного гарнітура. Тут є кілька варіантів економії: перший – перефарбувати Фасади. Сучасні акрилові фарби відмінно лягають не тільки на дерево, але і ламіновану поверхню. Вам знадобиться тільки час, терпіння і кілька банок фарби обраного кольору. Інший варіант економії-відмовитися від верхніх шаф, якщо ви не плануєте зберігати багато продуктів і посуду. Якщо гарнітур все-таки доведеться міняти цілком, при замовленні просто відмовтеся від додаткової обробки, складного наповнення шаф і віддайте перевагу модулям з однією висотою.

На чем можно сэкономить во время ремонта кухни

6. Стільниця

При виборі стільниці враховуйте кілька факторів: довговічність і необхідність подальшої обробки. Наприклад, стільницю з дерева потрібно регулярно покривати захисним складом, а це додаткові витрати. Замість дорогих стільниць зі штучного каменю зробіть ставку на ламіноване ДСП. Цей недорогий матеріал досить міцний, стійкий до вологи і високих температур, має широкий вибір кольорів.

На чем можно сэкономить во время ремонта кухни

Догори