Натрієва сіль КМЦ

КМЦ-це речовина, вперше отримане хіміком з Німеччини-Янсеном. Після його відкриття з’явилося загальне уявлення про те, що таке натрій КМЦ. Речовина служить як добавка в Будівельні суміші, покращуючи їх робочі властивості.

Хоча натрій карбоксиметилцелюлоза за визначенням є харчовою добавкою, цей матеріал для зміни властивостей матеріалів, застосовних для побудови будівель.

Натриевая соль КМЦ

Основні характеристики

За своїм зовнішнім виглядом ця речовина являє порошок з кристалів бежевого кольору. Вони легко розчиняються у воді, отримана суміш має властивості захисного колоїду. Також додавання Na КМЦ до складу робить його більш густим. Кристали легко вбирають воду, розчинивши їх, ви отримаєте клейку масу. Інші властивості:

 • речовина довго зберігає в’язкість;
 • при застиганні створює міцну плівку;
 • не шкодить людині при контакті, не виділяє небезпечні речовини;
 • немає запаху, смаку;
 • будучи полімером, КМЦ витримує пряме сонячне світло.

Залежно від типу матеріалу, застосовується як емульгатор і загусник в фарбах, суспензіях, інших будівельних сумішах. Продукт легко розкладається під впливом біологічних факторів. Небезпечні для екології речовини при цьому не утворюються.

Виробництво

Виготовлення КМЦ-процес, що займає кілька фаз, але використовується сировина відрізняється низькою ціною. Утворюється шляхом з’єднання лужної целюлози і монохлороцтової кислоти. Які бувають етапи виробництва:

 • обробка деревини або бавовняної сировини розчином каустика з додаванням розчиняють нижчих спиртів;
 • додавання монохлороцтової кислоти в середовищі, нагрітій до 100 градусів;
 • отримана маса висушується, подрібнюється і засипається в упаковки.

Хоча технологічний процес має на увазі використання різних видів целюлози, кращої якості можна домогтися, застосувавши бавовняну. До її складу входить більше α-целюлози. Волокна відрізняються довжиною, вони міцніше і легше полімеризуються.

У Росії виробляють тільки технічну целюлозу, до якої пред’явлені підвищені вимоги. Важливо, щоб в складі були відсутні важкі метали, хлор та інші сторонні речовини. Для отримання КМЦ придатна кора дерев, цукрова тростина, рисове лушпиння.

Для чого потрібна КМЦ

Матеріал знаходить застосування в медицині, хімічній промисловості і при створенні будівельних конструкцій. Водні розчини на її основі відрізняються підвищеною в’язкістю і псевдопластичностью – при русі вони стають більш рідкими, а при переході в спокійний стан повертають вихідні властивості. КМЦ застосовується для виготовлення:

 • сухих будівельних сумішей;
 • кольорових фарб;
 • універсальних клейових сумішей.

У виробництві використовується як чистий матеріал, так і продукти пост обробки. Так, поліцелл КМЦ-7 застосовується в якості сполучного в побілках, клейкої основи паст для обклеювання шпалер, або загусників шпаклівки.

Небезпека для здоров’я

КМЦ-нейтральне і нешкідливе речовина, відоме під маркуванням Е466. У масовій свідомості культивується думка, що всі компоненти під цим маркуванням – небезпечні хімічні продукти, але на ділі подібні міфи не мають під собою підстав. Склад будівельних сумішей Е466 не шкодить людині.

Догори