Особливості та переваги застосування гумової фарби для стелі

При обробці перекриттів багато стикаються зі складним вибором лакофарбових матеріалів, які будуть використані для фінішної обробки. У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір найрізноманітніших фарб і підібрати підходящу буває дуже непросто. Однією з позицій у великому списку варіантів стане гумова фарба, яка відмінно підійде для фарбування стелі, завдяки своїм унікальним властивостям.

Що це таке

Почувши таку назву, можна подумати, що даний продукт являє собою складу, основою якого є гума, але це не так. Основним компонентом таких складів є латекс, що надає фарбі її унікальні властивості – пластичність і міцність. Інші компоненти відповідають за збереження розчину в рідкому стані, поки він не буде нанесений на поверхню та за утворення міцної плівки після нанесення.

Всі розчини такого типу універсальні, що дозволяє використовувати їх не тільки для внутрішніх робіт, але, навіть при оформленні поверхонь, що знаходяться на відкритому повітрі. Пофарбована поверхня може експлуатуватися в температурному діапазоні від -50 градусів до +60. Крім того, фарба є атмосферостійкою.

Важливо: при покупці, варто поцікавитися у продавця, для яких робіт призначається обраний склад. Деякі виробники створюють подібні фарби, призначені для певного варіанту використання всередині приміщень або зовні.

За зовнішнім виглядом цей розчин нагадує досить густу мастику, яку при необхідності можна трохи розвести звичайною водою. Для додання складу потрібного відтінку використовується стандартний колер, який застосовується для інших типів фарб, що дає можливість отримати будь відтінків, в залежності від ваших побажань.

Після висихання, на пофарбованій площині утворюється тонка і міцна паропроникна плівка, яка має здатність розтягуватися на 300-400 відсотків. При цьому, у складі не є небезпечних для здоров’я хімічних елементів, що робить розчин повністю безпечним і екологічним.

Переваги

На відміну від стандартної, гумова фарба, використана для фарбування стелі, матиме досить великим списком позитивних якостей. Найбільш істотними з них можна вважати наступні:

 • Така обробка для здоров’я.
 • Склад дуже швидко висихає – після нанесення потрібно почекати всього 1 – 2 години.
 • Універсальність – склад можна використовувати як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх.
 • Відмінна адгезія до різних типів підстав: дереву, бетону, цеглі, стали, гіпсу, пінобетону, алюмінію.
 • Стійкість до змін температури в широких межах і відмінна стійкість до атмосферних явищ.
 • Легкість в роботі – для фарбування такими розчинами можна використовувати кисті, валики і навіть розпилювачі.
 • Паропроникність — це властивість особливо важливо при використанні її на дерев’яних підставах.
 • Зносостійкість – після нанесення поверхня прослужить до десяти років.
 • Відмінний вигляд забарвленої поверхні.
 • Властивість розтягуватися – дозволяє уникнути появи тріщин, характерних для звичайних фарбувальних складів.
 • Стійкість до ультрафіолету.
 • Стійкість до утворення цвілі і грибка.

При такому великому списку переваг, даний вид обробки практично позбавлений недоліків. Єдине, що можна вважати мінусом – дещо більша, порівняно з традиційними складами ціна. Однак, через велику вартість ви отримуєте набагато більше корисних якостей від оздоблення, так що, цей момент можна не брати до уваги.

Як використовувати

Даний вид матеріалів, незважаючи на свою особливість, ніяк не відрізняється у використанні і від традиційно застосовуваних складів. Єдиною вимогою, яку необхідно врахувати, буде правильна підготовка поверхні. Дуже важливо, щоб пофарбована поверхня була сухою і чистою, так як це безпосередньо вплине на кінцевий результат робіт.

Якщо за час зберігання розчин загусне, його можна розбавити звичайною водою. Для використання спільно з розпилювачем розведення практично завжди необхідно. Для інших варіантів нанесення – пензлем або валиком, розбавляти розчин не обов’язково.

В іншому, використовувати подібні матеріали не складніше, ніж стандартні склади – наноситься вона точно також і рекомендації по використанні будуть точно такими ж. Найкращий результат дасть фарбування мінімум в два шари, так як один не може приховати дрібні дефекти основи. Варто пам’ятати, що два тонких шару завжди краще, ніж один товстий.