Особливості та види латексної фарби для стель

Різноманітність оздоблювальних матеріалів в магазинах часто робить дуже непростим вибір відповідного варіанта для оформлення кімнат у будинку або квартирі. Є і шпалери, і різноманітні панелі, а також фарби. Саме про останніх і буде ця стаття, точніше, буде розглянута латексна фарба, відмінно підходить для фарбування стін і стель.

Особливості

Звичні всім стандартні типи ЛКМ, наприклад – водоемульсійні складаються із суміші води, фарбувального пігменту та зв’язуючої речовини у вигляді синтетичної смоли. На відміну від них, латексна фарба для стелі або стін представлена у вигляді такої ж емульсії, але, в якості основного сполучного речовини тут використаний латекс.

Після випаровування води, крапельки латексу з’єднуються разом і утворюють міцну, але, тонку плівку, забарвлену в колір використаного пігменту. У випадку зі стандартними водоемульсійним розчинами, така плівка створюється сполучною синтетичною смолою. Принцип освіти пофарбованої поверхні дуже схожий для обох варіантів сумішей, але, латексні мають більше переваг.

Переваги і недоліки

Крім того, що покриття з цього виду лакофарбових матеріалів буде набагато міцніше стандартних типів, розчинів на основі латексу є і маса інших переваг. Найбільш важливими будуть наступні з них:

  • Покриття виходить більш стійким до стирання. Міцність – одна з найважливіших переваг обробки такими матеріалами.
  • Водостійкість. Площині, оформлені подібними ЛКМ можна мити. У більшості випадків, варто робити це акуратно, однак, є і спеціальні різновиди, витримують досить агресивну мийку.
  • Відсутність неприємних ароматів як в той час, коли проводиться фарбування стелі латексної фарбою, так і після – в процесі її висихання.
  • Швидкість висихання. На те, щоб пофарбована площину стала придатною до подальшої роботи, потрібно від двадцяти хвилин до двох годин, що є дуже гарним показником.
  • У процесі висихання поверхню нанесеного шару суміші пропускає повітря, так що боятися появи бульбашок не потрібно.
  • Відмінна адгезія до будь-яких поверхонь. Це означає, що подібними складами можна пофарбувати стелю або стіну з будь-якого матеріалу.

При такій кількості плюсів, у даного типу ЛКМ практично не є істотних недоліків. Проте, невеликі мінуси все ж є:

  • Перший і найбільш відчутний – вартість. Такі суміші коштують дорожче акрилових, але, дешевше силіконових, що робить їх проміжним варіантом.
  • Другий мінус – можливість того, що оформлена площину покриється цвіллю, так як матеріал служить їжею для подібних мікроорганізмів. Однак, цю проблему можна вирішити досить просто – нанести антисептичну грунтовку перед тим, як фарбувати стелю або стіни латексної фарбою.
  • Не всі типи подібних ЛКМ легко переносять негативні температури. Тому, для приміщень, в яких можливе зниження температур до негативних, необхідно використовувати саме той різновид складу, яка перенесе настільки суворі умови експлуатації.

Різновиди

Як і в деяких інших видів лакофарбових матеріалів, у даної різновиду є кілька варіантів: для зовнішніх або внутрішніх робіт, а також глянцеві і матові. Суміші для зовнішніх робіт можна використовувати і для внутрішньої обробки, а от навпаки зробити не можна – склади для внутрішніх робіт не підходить для використання поза приміщеннями.

Що стосується саме поверхні, що отримується при використанні таких сумішей, то, на відміну від стандартних водоемульсійних розчинів, тут є можливість створювати не тільки матові покриття, так як латексна фарба для стін і стелі буває і глянсова. Це перевага дозволить зробити невисокі кімнати візуально просторіше, за рахунок відбивної здатності глянцевих поверхонь.

Як фарбувати

Ніяких спеціальних рекомендацій з приводу того, як або яким валиком красити стеля, а також стіни в будинках подібної фарбою немає. Все відбувається практично також, як і у випадку із звичайними ЛКМ. Єдиною вимогою, втім, як і для всіх інших фарб, буде нанесення мінімум двох шарів покриття, щоб отримати якісно оформлену поверхню.

Втім, одна відмінність в роботах з фарбування все ж буде: необхідно за один прийом пофарбувати відразу всю площину, інакше, на кордонах забарвлених в різний час ділянок виникнуть нерівності. В якості інструменту для нанесення відмінно підходить валик із середнім або довгим ворсом.