Освітлення вітальні точковими світильниками

Ринок сучасних освітлювальних приладів відкриває великі можливості перед дизайнерами і любителями. Як розібратися в його різноманітності і створити у себе в вітальні грамотне локальне освітлення, розповідаємо в цій статті.

Вітальня в кожному будинку виконує відразу кілька функцій: в ній можна приймати гостей, дивитися телевізор, спілкуватися, читати. Це головна причина, по якій важливо зробити освітлення в цій кімнаті багатофункціональним. Розповідаємо, які освітлювальні прилади вибрати для різних зон.

БРА В ЗОНІ ВІДПОЧИНКУ

Швидше за все, ви вже не раз чули про те, що самотня люстра у вітальні — минуле століття. Так і є, але чим її замінити? Простір вітальні зазвичай ділять на кілька зон, і зона відпочинку одна з найголовніших. Над диваном на стіні можна встановити бра: вони дають приємний розсіяне світло, який не буде заважати перегляду фільмів або дружній бесіді. Якщо ви не хочете затівати ремонт, щоб зробити додаткові висновки електрики, пошукайте моделі світильників зі звичайним проводом і виделкою для розетки — встановити їх можна в будь-якому місці.

Освещение гостиной точечными светильниками

ПІДВІСНІ СВІТИЛЬНИКИ І НАСТІЛЬНІ ЛАМПИ ЗАМІСТЬ БРА

Чи є альтернатива традиційним бра за диваном? Звичайно! Це різноманітні Плафони на підвісах з двох сторін від дивана, найчастіше над приліжковими (прідіваннимі) столиками. На відміну від бра вони не займають місце на стіні, а значить, ви вільно зможете повісити на ній декоративні предмети або полки. У випадку з підвісами без штробірованія стелі теж можна обійтися, якщо використовувати декоративну відкриту повідку.

Освещение гостиной точечными светильниками

ТОРШЕР АБО ЛАМПА ДЛЯ ЧИТАННЯ

Якщо у вітальні є крісло для читання або рукоділля, поруч з ним обов’язково повинен бути торшер. При виборі зверніть увагу на форму плафона: спрямований вгору світло буде грати швидше декоративну роль, а абажур з щільної тканини навряд чи дасть достатньо світла. Віддавайте перевагу торшерам, де напрямок світла можна змінювати. Те ж стосується і ламп: поставте поруч з кріслом таку ж, як на робочому столі.

Освещение гостиной точечными светильниками

НАД РОБОЧОЮ ЗОНОЮ

У типових квартирах вітальня часто виконує функцію робочого кабінету, а значить, без настільної лампи не обійтися. До речі, є і альтернатива: над столом можна повісити книжкові полиці і вмонтувати в них споти або світлодіодну стрічку — таке освітлення не займе багато місця, але створить зручну для роботи обстановку.

Освещение гостиной точечными светильниками

А ЯКЩО ВІТАЛЬНЯ ВИКОНУЄ ФУНКЦІЇ ЇДАЛЬНІ?

Тоді вам потрібно продумати освітлення обіднього столу. Підвісний світильник або люстра — оптимальне рішення. Поставтеся з увагою до висоти, на якій буде висіти лампа: світло не повинен бити в очі і заважати сидячим навпроти один одного людям розмовляти.

Освещение гостиной точечными светильниками

СВІТЛОВІ АКЦЕНТИ

Розповідаючи про освітлення у вітальні, не можна не згадати декоративні елементи. Наприклад, підсвічування ніш або дзеркальних шаф створює в інтер’єрі більш затишну атмосферу. До того ж в будь — який час дня на виду будуть улюблені речі-сувеніри та картини.

Освещение гостиной точечными светильниками

Догори