Підготовка і нанесення на стелю з осб лаку або фарби

Обробка стелі в будинку, зібраному з осб плит має деякі особливості. Вони пов’язані з технічними характеристиками цього матеріалу – він непогано вбирає вологу і звичайна фарба або лак для стелі з осб не годяться. Необхідні спеціальні лакофарбові матеріали, а також особлива підготовка поверхні до оздоблювальних робіт.

Особливості ОСБ

Орієнтовано-стружкова плита, як випливає з її назви, складається здебільшого з дерев’яної тріски або стружки. Шари укладені таким чином, щоб на зовнішніх сторонах панелі вони були спрямовані вздовж одного з боків деталі, а внутрішні шари розташовуються поперек. Це забезпечує більшу міцність панелей.

Між собою стружка скріплюється спеціальною смолою і особливими просоченнями, які надають деталі необхідну щільність і забезпечують механічну міцність матеріалу. Саме просочення і є джерелом деяких складнощів при обробці таких конструкцій фінішними покриттями.

Фарба не бажає лягати на поверхню, а інші покриття не тримаються на неї належним чином. Крім того, всі лакофарбові матеріали не повинні бути на водній основі, так як усмоктуючись в панель, волога змушує її розбухати і конструкція втрачає свій спочатку красивий вигляд. Щоб цього уникнути, необхідно слідувати поданими далі вказівки по вибору і технології нанесення ЛФМ.

Як вибрати ЛКМ

Насправді, підібрати відповідні склади зовсім не складно. Необхідно лише виключити всі суміші на водній основі. Так, фарба для стелі з осб плит повинна бути акриловій чи просто призначеної для дерев’яних конструкцій. Про лак можна сказати теж саме – підійде будь-яка його різновид для дерева.

Набагато складніше правильно підготувати саму поверхню, яку треба обробити. Для цього потрібно придбати ще один склад, грунтовку. Без неї, фарбування або лакування може не принести бажаного результату. Тому, для первісної обробки потрібна грунтовка на акриловій основі. Підійде також і гіпсовий грунт, але працювати з ним складніше.

Підготовка та нанесення покриття

Справжні труднощі починаються саме на цьому етапі – доведеться обробити всю площу перекриття перед подальшими діями. Під покриття лаком необхідне ретельне шліфування всієї оброблюваної площини наждачним папером. Якщо використані панелі ОСБ-3, то вони відразу ж мають добре відшліфовані лицьові сторони і додаткова обробка потрібно лише на стиках деталей.

Всі шви і стики попередньо варто загерметизувати спеціальними герметиками, придатними для дерева. Бажано використовувати акрилові склади. Закладені шви шліфуються. Далі наноситься необхідна кількість шарів лаку з проміжним просушуванням кожного і фінішна поліровка. Буде краще, якщо для зібраного з осб стелі використовувати лак на масляній або акриловій основі – ці склади не викликають розбухання матеріалу.

Порада: не варто використовувати герметики на силіконових засадах, так як після висихання вони погано піддається фарбуванню або лакуванню.

З фарбуванням все трохи складніше. Потрібно попередньо обробити всю площину ґрунтувальними сумішами, а лише після того, як вони висохнуть, наносити перший шар фінішного покриття. Перед грунтуванням, всі стики або шви між сусідніми елементами конструкції також обробляються герметиком і шліфуються.

Особливу увагу при нанесенні лаку або фарби потрібно приділити крайок і прилягаючих до них ділянок панелей. Їх необхідно заокруглити, видаливши гострі краї і заповнити утворилися поглиблення шпаклівкою. Після шпаклювання і шліфування, необхідно ще раз прогрунтувати всю поверхню і лише після цього приступати до фарбування.

Якщо площина нерівна, то потрібно не просто зашпаклювати шви, але ще і обробити шпаклівкою всю площу майбутньої стельової конструкції. Технологія нанесення шпаклівки і її шліфування здійснюються за тією ж технологією, що і при роботах із звичайними підставами. Нанесення товстого шару шпаклювальної суміші передбачає застосування малярної сітки для зміцнення покриття.