Перліт

Перліт-гірська порода вулканічного походження. Низька теплопровідність, здатність пропускати через себе воду без руйнування структури та інші властивості дозволяють використовувати його в рослинництві.

Вулканічний перліт і його властивості

Перліт – це мінерал, що утворився в результаті виверження вулканів. При виході лави на поверхню місця її зіткнення з землею стрімко охолоджуються, в результаті чого утворюється обсидіан. Під впливом підземних вод вулканічне скло перетворюється в перліт – гідроксид обсидіану. Детально про те, що таке перліт нижче. Додавання перлітових гранул в землю покращує її аерацію, дозволяє швидше насичуватися корисними речовинами. Завдяки цьому мінерал часто використовується при вирощуванні горшкових рослин в домашніх умовах і при веденні землеробських робіт.

Характеристика

Навіть без обробки перлітові гранули володіють високими робочими характеристиками, що дозволяють застосовувати його в будівництві, хімічній промисловості, металургії та сільському господарстві.

Перевага:

 • мала вага;
 • низька теплопровідність;
 • пориста структура блокує поширення звукових хвиль;
 • мінерал вбирає великі обсяги вологи;
 • високий показник адгезії, що забезпечує міцне зчеплення з будівельними сумішами.

Нагрівання вологого перліту до 800 градусів виганяє воду з пір з великою швидкістю, завдяки чому пористість збільшується, а робочі характеристики – поліпшуються.

Застосування в будівництві

Перліт додається в Будівельні суміші як наповнювач. За допомогою таких розчинів виготовляють плити перекриття, блоки для капітального будівництва.

Додавання вулканічної породи надає складам такі властивості:

 • знижена теплопровідність завдяки пористості матеріалу;
 • стійкість до впливу відкритого вогню. Перліт застосовується при створенні конструкцій, здатних витримати високу термічну навантаження;
 • розширений діапазон експлуатації. Перлітові суміші використовуються при будівництві кріогенних камер. Матеріал зберігає свої властивості при охолодженні до -200 і нагріванні до + 900 Со;
 • біостійкість. Запобігає утворенню колоній гризунів, комах, грибків і цвілі.

ПерлитПерліт додається в Будівельні суміші в якості наповнювача

При замішуванні суміші слід враховувати гігроскопічність перліту. Він легко вбирає вологу, і повертає її в навколишній простір при зміні умов, не втрачаючи вихідних властивостей. Будівельні перлітові гранули володіють щільністю 75, 100 і 150 кг/м2. Ці показники роблять матеріал “текучим” – при додаванні в розчин він вільно заповнює порожнечі і рівномірно розподіляється в в’язкій масі.

Іноді для додаткового утеплення перліт використовується в чистому вигляді. В такому випадку матеріал слід укладати розсипом. Розміщення перлітових гранул мішками не рішення, оскільки при такому підході залишаються містки холоду. Вулканічна порода через свою летючість генерує великі обсяги пилу, тому майстри, що засипають матеріал в порожнечі, під перекриття та інші подібні простори, працюють в респіраторах.

Облаштування теплоізоляційних конструкцій

Утеплення стін будівель різного призначення використовується із застосуванням перлітового піску з розміром зерна від 6 мм.його засипають між несучою стіною і облицювальною кладкою, що істотно підвищує показники теплоізоляції. Щоб не допустити його усадки, при засипанні суміш ущільнюють на 10% його обсягу. Такий захист не втрачає свої властивості з плином часу, і не руйнується при впливі вологи або живих організмів.

Вулканічна порода не запалюється, тому її застосування допустимо при будівництві дерев’яних будинків. Облаштування похилого даху проводиться за таким алгоритмом:

 • на крокви укладається покриває плита з дифузійно-проникними властивостями;
 • поверх засипається перліт з подальшим ущільненням;
 • монтаж основного підлогового покриття.

При ізоляції похилих дахів використовуються гранули, що пройшли обробку бітумом на виробничому підприємстві. Додавання розчинника робить матеріал клейким, що допоможе створити ізоляційні конструкції будь-якої форми, що володіють високими робочими характеристиками.

Догори