Правила облаштування вузького коридору

У типових квартирах ширина коридору часто обмежена 150 см – зовсім скромний потенціал для створення зручного і функціонального планування. Розповідаємо, на що звернути увагу, щоб максимально ефективно використовувати наявний простір.

ЧИМ МЕНШЕ МЕБЛІВ, ТИМ КРАЩЕ

У вузькому коридорі важливо зробити зручний прохід в кімнати. Змушувати його різноформатними меблями не варто-ви просто не розвернетеся. Віддавайте перевагу вбудованим шаф і шаф-купе уздовж однієї зі стін. Лаконічні фасади, збудовані по одній лінії, не займуть багато місця і створять гармонійну обстановку.

Правила обустройства узкого коридора

МЕБЛІ НЕ ПОВИННА БУТИ ГЛИБОКОЮ

Як би не була велика спокуса поставити у вузький коридор шафа стандартної глибини (близько 60 см), доцільніше віддавати перевагу більш компактним моделям. У шафи глибиною 45 см, звичайно, поміститься трохи менше одягу, зате у вас буде достатньо місця для маневру – відкривання дверей, висування полиць і переодягання. Також відмовтеся від громіздких комодів на користь вузьких столиків і консолей. Вони не будуть заважати проходу і зроблять інтер’єр функціональнішим.

Правила обустройства узкого коридораПравила обустройства узкого коридора

У БУДЬ-ЯКОМУ КУТКУ ЗНАЙДЕТЬСЯ МІСЦЕ ДЛЯ ПОЛИЦІ

Там, де не вистачає місця для шафи і комода, можна обійтися звичайними відкритими полицями. Їх безсумнівний плюс в тому, що полку можна виготовити з майже будь – якого матеріалу, представленого в будівельних магазинах-дерева, скла, мармуру, штучного каменю. Форма полки також не принципова: головне – вписати її в наявний простір.

Правила обустройства узкого коридора

ХОРОШЕ ОСВІТЛЕННЯ-ОБОВ’ЯЗКОВО

Чим менше площа коридору, тим краще потрібно продумати освітлення. У вузькому коридорі за допомогою бра на стінах можна скорегувати форму приміщення і зробити його ширше. Таку ж задачу вирішить стеля складної конфігурації з вбудованим підсвічуванням: він перемістить центр уваги з незручного простору коридору.

Правила обустройства узкого коридораПравила обустройства узкого коридора

СВІТЛА ОБРОБКА РОЗШИРЮЄ ПРОСТІР

Щоб зробити вузький коридор візуально просторіше, використовуйте світлі відтінки в обробці. Тут будуть до місця глянцеві поверхні: світло буде відбиватися від них і розширювати невелике приміщення. Пам’ятайте, що в світлому інтер’єрі повинен бути порядок, інакше розкидані речі зведуть нанівець весь ефект.

Правила обустройства узкого коридораПравила обустройства узкого коридора

ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ВЕРТИКАЛЬНІ ПОВЕРХНІ

Там, де не вистачає площі підлоги, пора переходити на стіни. Замість шафи використовуйте кілька рядів настінних гачків, консоль замініть на підвісну закриту полицю з висувним ящиком. Відмовтеся від пуфа для перевзування взуття на користь відкидається сидіння.

Правила обустройства узкого коридора

ДЗЕРКАЛА-MUST HAVE

Дзеркала відмінно виконують функцію розширення простору. З їх допомогою можна легко змінити конфігурацію приміщення: досить повісити кілька вузьких дзеркальних смуг на рівній відстані один від одного на найдовшій стіні. Ви здивуєтеся, але коридор відразу стане візуально ширше і вище.

Правила обустройства узкого коридора

Догори