Ремонт в стилі сучасна класика

Секрет сучасної класики простий: помірність і природність правлять балом. А декоративні деталі відіграють вирішальну роль.

Трохи історії

Класичний стиль з’явився в Європі в 17 столітті під впливом італійського Відродження. Саме тому класицизм спирається на архітектурну та декоративну спадщину римського періоду історії. Прямокутні спокійні форми, гармонійність, симетрія, вивірені пропорції – благородного ефекту хотілося домогтися не тільки у величезних палацах, але і більш скромних будинках буржуазії. Сучасна класика-природний результат трансформації стилю з плином часу. Ми давно вже не живемо в палацах і садибах, але від цього витончені інтер’єри не стали менш популярні.

Ремонт в стиле современная классика

Основні принципи

Симетрія

Розташування предметів меблів і декору в класичному інтер’єрі строго регламентовано. Хочете поставити крісло біля дивана, ставте два. Доглядаєте красивий свічник, беріть відразу пару. При плануванні інтер’єру стежте за симетрією об’єктів щодо центральної лінії. Сам центр можна виділити люстрою, гіпсовою розеткою, візерунком на стелі.

Ремонт в стиле современная классика

Класичні архітектурні елементи

Інтер’єр в класичному стилі можна дізнатися по великій кількості архітектурних деталей. Тут ви швидше зустрінете гіпсову ліпнину, арки, пілястри, Декоративні медальйони і барельєфи.

Ремонт в стиле современная классика

Правильна геометрична форма

У класичному інтер’єрі ви не знайдете вигнутих, ламаних ліній. Тільки правильні геометричні фігури: квадрат, прямокутник, коло, еліпс.

Ремонт в стиле современная классика

Відповідні матеріали

З першого погляду здається, що в оформленні класичного інтер’єру немає місця експериментам і різноманітності оздоблювальних матеріалів. Навпаки-тут є, з чого вибрати. Для підлоги і меблів підійде натуральний паркет і елітні породи дерева з матовою поліруванням. Якщо ви давно хотіли прикрасити інтер’єр мармуром або оніксом, зараз саме час. А ось від пластика у всіх його проявах краще відмовитися: він здешевить інтер’єр. Оздоблення стін різноманітна: від хороших шпалер з витонченим візерунком до венеціанської штукатурки.

Ремонт в стиле современная классика

Які меблі вибрати

Сучасний класичний стиль більш демократичний, ніж його традиційний предок. Можна використовувати не тільки дерев’яні меблі з тканинною оббивкою, але і предмети з вставками зі скла і каменю. Вітається антикварні меблі, але обов’язково в хорошому стані: обшарпані зістарені поверхні краще залишити для інтер’єру в стилі Шеббі-шик.

Ремонт в стиле современная классика

Що щодо декору та Текстилю?

Інтер’єр в класичному стилі примітний тим, що він майже єдиний, в якому багатошарові штори і тюль, ламбрекени і підхоплення будуть виглядати органічно. Віддавайте перевагу шовку, оксамиту, парче – однотонним тканинам або з симетричним рослинним візерунком. Для прикраси будинку підійде живопис в широкому багеті, Статуетки і декоративні предмети, витончені шкатулки і ковані свічники.

Ремонт в стиле современная классика

Кому підійде

Сучасний класичний стиль-вибір тих, хто цінує традиції і розкіш. Він вказує на певний статус, тому навряд чи ви покличете в такий інтер’єр друзів на веселу вечірку в піжамах – швидше на званий обід за всіма правилами етикету.

Ремонт в стиле современная классика

Догори