Руберойд

Руберойд – це ізоляційний матеріал, який отримують просоченням картону нафтовими бітумами. Зверху і знизу поверхню обробляють тугоплавким бітумом. У статті детально розглянемо, що таке руберойд.

Вид

Область застосування матеріалу служить причиною для поділу за характеристиками і властивостями, руберойд буває:

 • Підкладковий-використовується в нижніх шарах покрівельного пирога, на поверхні має пилоподібне посипання.
 • Покрівельний-грубозернисте покриття, стійке до атмосферних впливів.
 • Ізоляційний-пластичний матеріал, що випускається в рулоні. Підходить для ізоляції приміщень з підвищеною вологістю, влаштування покрівлі.
 • Типи руберойду:

 • Рубемаст-покриття на основі покрівельного картону. Довговічний пластичний матеріал менше схильний до розтріскування. Перед укладанням поверхню нагрівають пальниками або паяльними лампами. Цей процес забезпечує зчеплення нижнього шару матеріалу з поверхнею. Використання мастики виключається. Служить до 12 років.
 • Стекломаст (Стеклоізол) – покриття, в основі якого лежить склотканина. Характеристики аналогічні попередньому типу. Прослужить приблизно 15 років.
 • Толь-товстий твердий картон, просочений водотривким складом. Просочення картону влаштовують сланцевими дьогтьовими речовинами. Зараз такий вид рідко зустрічається.
 • Євроруберойд-покращена версія руберойду з наплавленими полімерно-бітумними мембранами. В основі покриття скляні волокна або синтетичні речовини. Настил проводиться підігрівом нижнього шару. Термін служби до 25 років.
 • РубероидПокрівельний руберойд облаштовують для ізоляції та захисту покриття від вологи

  Технологія монтажу

  Рулонна гідроізоляція підлоги-найпростіша у виконанні. Початку робіт передує етап підготовки.

  На етапі підготовки:

  • виконують брудні роботи ремонтованого приміщення, наприклад, замінюють труби у ванних кімнатах;
  • звільняють приміщення;
  • очищають поверхню стін і підлоги від старих покриттів, гарантують;
  • усувають отвори і тріщини (після висихання грунтовки);
  • вирівнюють поверхню підлоги і стін.

  На етапі проведення робіт по ізоляції приміщення необхідно очистити поверхню за допомогою металевої щітки. Потім покрити підлогу мастикою, яка сприяє поліпшеному зчепленню руберойду з основою. Рулонний матеріал розгортають на поверхні підлоги, дають відлежатися добу. Така процедура позбавить фінішне покриття від бульбашок і хвиль. Руберойд необхідно попередньо розрізати на смуги необхідної довжини, скрутити в рулони виворотом всередину. Край полотна мажуть мастикою, наклеюють на підлогу. Смуги укладають внахлестку не менше 10 мм.

  При монтажі не виключений ризик появи здуття, які усуваються досить просто. Повітряні бульбашки розрізають або проколюють, щільно притискають до основи, поріз закладають мастикою.

  Наступний шар руберойду монтують не раніше, ніж через 12 годин після закінчення робіт за попереднім шару.

  Сучасні варіанти руберойду не потрібно змащувати мастикою. При нагріванні полотна розм’якшується нижній шар і зчіплюється з основою без посередників. Існує також і самоклеящийся нижній шар. Для його закріплення потрібно зняти захисну плівку і розкачати матеріал на поверхні, щільно притискаючи до підлоги.

  Переваги та недоліки

  Захист від вологи і мала питома вага – головні позитивні особливості покриття. Серед достоїнств виділяють пластичність. М’яке покриття легко ляже на поверхню з будь-яким кутом нахилу. Основою є екологічно чиста сировина-картон, тому руберойд відносять до мало шкідливих матеріалів.

  Головний недолік матеріалу-низька вогнетривкість. Покриття легко запалюється, оскільки в складі бітуму містяться нафтопродукти. Не розраховуйте на те, що покриття буде служити вічність. При дотриманні технології матеріал зберігає функції до 25 років.

  Застосування

  З руберойду найчастіше влаштовують ізоляцію покрівлі, захищаючи покриття від впливу вологи. Матеріал застосовують, як покриття або частина покрівельного пирога. Рулонним матеріалом часто гідроізолюють фундамент, підлоги у вологих приміщеннях (ванних кімнатах з душовими кабінами). З точки зору монтажу, матеріал досить складний. Однак при дотриманні технології і укладанні покриття в кілька шарів руберойд прослужить довго.

  Догори