Що спочатку робити – стелю або стіни?

Хороший той ремонт, що запланований Від і до. І мова йде навіть не про дизайн-проект, а про послідовність дій. Уявіть, що у вас вже закуплені матеріали, зроблений необхідний демонтаж. Що при ремонті робити першим-стеля або стіни? Або зовсім підлогу? Раніше відповідь звучала однозначно: роботи ведуться зверху вниз. Тепер же, при наявності різних оздоблювальних матеріалів, можливі варіанти. Давайте подивимося, як практичніше вибудувати послідовність робіт.

Що перше-стеля або стіни – при звичайному ремонті?

Будь-будівельник вам підтвердить, що за всіма правилами ремонт робиться, починаючи зі стелі, потім стіни і в останню чергу – підлогу. Мається на увазі, що уламки штукатурки, можуть пошкодити нове підлогове покриття, а пил при роботах зі стелею осяде на стінах. Які роботи під цим маються на увазі?

 1. Демонтаж старих покриттів-видалення шпалер, старих покриттів стелі.
 2. Зачистка поверхонь-вся пильна робота.
 3. Якщо необхідно вирівнювання, то спочатку вирівнюють стелю, потім стіни.
 4. Фарбування стелі.
 5. Поклейка шпалер або нанесення штукатурки, фарбування стін.

Якщо стеля не фарбувати, а наклеювати панелі або зовсім шпалери (так, так теж роблять) – як в такому випадку? Так же само. При цьому стельовий плінтус краще приклеювати вже після шпалер – він повинен приховувати стик.

Важливо: і стельові панелі, і плінтус, і декоративні безбарвні накладки навколо люстр майстри-обробники рекомендують зверху пофарбувати в один шар звичайною фарбою для стель. Так елементи будуть виглядати природніше.

Нестандартні покриття: що спершу стеля або стіни?

Тепер давайте поговоримо про різні нестандартних покриттях-точніше, сучасних, які використовуються все частіше при дизайнерському ремонті. Це:

 • шпалери з тканини;
 • облицювальні панелі – з каменю, дерева, МДФ, ПВХ;
 • натяжні і підвісні конструкції – для стелі і стін;
 • кесони-дерев’яні, з поліуретану; 
 • фальшбалки і багато іншого.

Найчастіше питання виникають саме по натяжних стелях. Справа в тому, що вони можуть монтуватися і поза ремонтом, тобто, стіни і підлога залишаються недоторканими: частина стіни просто йде за грань поверхні, разом з шпалерами. Чи означає Це, що при ремонті потрібно спочатку все ж клеїти шпалери? Майстри мають різні думки з цього приводу.

Той самий колір: як і навіщо робити забарвлення

Колір в інтер’єрі-величина мінлива. Відтінок пофарбованої поверхні може змінюватися в залежності від часу доби, погоди за вікном, штучного освітлення і навіть кольору штор. Він може виявитися темніше або яскравіше, ніж планувалося

Стіни-другими. Це основний постулат, що спирається на незмінне поява пилу при монтажі. Навіть якщо ви ставите простий однорівневе натяжна полотно, то в будь-якому випадку доведеться свердлити стіни під кріплення, а це пил. З навісними конструкціями це теж актуально: якщо маються на увазі кріплення не тільки до стін, але і до стелі.

Стіни-першими. Той рідкісний випадок, коли простіше пропилососити поверхню або скористатися щіткою, ніж заховати кордону. Виникає при монтажі багаторівневих конструкцій – до коробів з гіпсокартону складно підібрати плінтус, тому стикможет бути відкритим. Якщо у вас тканинні шпалери, має сенс їх довести до верху, і поверх вже встановлювати короб. Та ж історія зі штукатуркою і рідкими шпалерами. Але все ж краще спочатку зробити стелю.

І якщо з кесонами все зрозуміло – вони встановлюються за принципом стельової плитки, – то ситуація з фальшбалками може бути не завжди очевидною. Вони можуть кріпитися не тільки до стелі, але і впиратися безпосередньо в стіни і прикручуватися там (щоб був доступ до комунікацій всередині, якщо мова про порожнистих конструкціях). При штукатурці їх можна обійти, а якщо у вас шпалери, то можна зробити так: спочатку начистую зробити стелю, потім наклеїти шпалери і вже потім прикріпити балку.

Якщо у вашому інтер’єрі маються на увазі натяжні покриття і для стін, то їх повинні встановлювати майстри в порядку, який має на увазі конструкція.

А, може, спочатку підлогу?

Дійсно, таке питання виникає, коли з підлогою планується робити щось істотне-наприклад, оновлення стяжки. Розмішування і заливка бетону поверх керамзиту – пильна справа. Причому, в деяких випадках – наприклад, при ремонті в старому фонді, – після демонтажу підлоги не завжди вийде просто поставити драбину – нікуди, та й перекриття будуть заважатися.

Що робити в цьому випадку? Приблизний порядок дій такий:

 1. демонтаж-стеля (при необхідності-до перекриттів), потім стіни, потім підлогу;
 2. ретельне знепилювання і прибирання взагалі всього будівельного сміття;
 3. облаштування стяжки і заливка підлоги;
 4. вирівнювання стін і стелі;
 5. оздоблення стелі;
 6. наклейка шпалер або штукатурка;
 7. укладання підлогового покриття.

Таким чином, вся чорнова робота робиться в першу чергу, а декоративне оздоблення наноситься в порядку зверху вниз.

Головне при будь – якій послідовності ремонту-ретельне знепилювання поверхонь. Чим масштабніше ремонт, тим серйозніші кошти знадобляться. Наприклад, при капітальному демонтажі не обійтися без будівельного пилососа, а якщо ви робите легку «косметику», то вистачить звичайного побутового, щітки і відра з ганчіркою.

 

Секрет невбиваності: кращі матеріали для кухні

За своє життя кухні доводиться багато витерпіти: підвищену вологість, перепади температур, складні плями, вага кухонного начиння, постійна взаємодія з побутовою хімією. Неякісні кухні недовго виживають в агресивному середовищі, яка позначається на стані фасадів, каркасів і стільниць

Ми розповіли вам про різні варіанти послідовності ремонту, зокрема, про те, що робити вперед – стеля або стіни. Незважаючи на те, що існує якась традиційна послідовність, завжди варто враховувати особливості використовуваних матеріалів і масштабу ремонту. До речі, підібрати все необхідне для ремонту вам допоможуть в магазинах ТК «Ланської». Тут же ви зможете отримати консультації.