Шпаклівка і штукатурка

Стаття навчити читача відрізняти штукатурку від шпаклівки. Вона познайомить з видами цих матеріалів, а також розповість про властивості різних складів для обробки кімнат. У правильному ремонті використовується і штукатурка, і шпаклівка.

Якщо в квартирі не передбачається створення стилю “лофт”, стіни перед обробкою варто вирівняти. Для вирівнювання використовуються різні матеріали, але будівельники віддають переваги саме цим двом. Перш ніж говорити про подібності і відмінності, варто зрозуміти, що являють собою ці матеріали.

Позначення шпаклівки і штукатурки

Шпаклівка і штукатурка – це матеріали, які використовуються для додання стін рівній поверхні. Визначення цих матеріалів-Будівельні суміші. Вони бувають готовими або сухими. Витрата різний. Зазвичай штукатурки на кімнату йде набагато більше, ніж шпаклівки. Це пов’язано з особливостями нанесення. Штукатурити або шпаклювати стіни потрібно навіть при косметичному ремонті. Далі розберемо, чим відрізняється шпаклівка від штукатурки.

Класифікація шпаклівки

Розрізняють вирівнювальну, універсальну і чистову. Вирівнює має найбільшу фракцію. Її використовують для заповнення великих тріщин, а також грубих огріхів штукатурення. Універсальна підійде для заповнення тріщин або вирівнювання ділянок стін як всередині будинку, так і зовні. Суміш для підготовки стін до фарбування дрібнозерниста. Вона використовується тільки для фінішної обробки. Які бувають шпаклівки за складом:

 • Гіпсова не дає усадку, швидко схоплюється, зчіплюється з поверхнею, її легко вирівнювати. Вона бюджетна. Недоліки-занадто сильно вбирає вологу і швидко застигає.
 • Цементна навпаки, вологу не вбирає, але дає усадку, а також відрізняється шорсткою поверхнею після висихання.
 • Полімерна найдорожча, але через властивості вважається універсальною. Її застосовують в будь-яких приміщеннях, вона майже не дає усадку і не реагує на перепади температур.
 • З’ясовуючи, чим відрізняється штукатурка і шпаклівка, приходить розуміння, що один матеріал складно використовувати без застосування іншого. Якщо почати шпаклювати без штукатурення, то витрата дорогої шпаклівки збільшується. Фарбувати оштукатурені стіни без вирівнювання шпаклівкою можна тільки в тому випадку, якщо господар квартири задумував такий ефект в кімнаті. Між поняттями штукатурка і шпаклівка різниця суттєва, тому їх не слід плутати.

  Як застосовується шпаклівка

  Шпаклівка і штукатурка-це різні типи матеріалів. Для чого потрібна шпаклівка? Призначення цього матеріалу в тому, щоб згладити нерівності після висихання штукатурки, заповнити дрібні тріщини або відколи на поверхні і підготувати стіну до нанесення грунтовки. Цей матеріал найчастіше продається вже готовим, але іноді вимагає замішування.

  Властивості шпаклівки

  Значення шпаклівки в тому, наскільки вона заповнює нерівність і як довго буде триматися. Тому серед основних властивостей цього матеріалу виділяють водонепроникність, зчеплення з поверхнею, стійкість до стирання. Останній показник повинен бути високим, оскільки висохлий склад шкурять перед фінішною обробкою. Усадка матеріалу при висиханні потрібна мінімальна, інакше замазувати отвір або тріщину доведеться знову.

  Класифікація штукатурки

  Вирівнює суміш ділиться на види по областях застосування, а також за складом. Перша група велика, вона розділяє всі види на:

  • базовий. Це базове покриття стін, на яке в подальшому наносяться оздоблювальні матеріали;
  • Декоративні самі по собі є фінішною обробкою. Вони фактурні, зернисті. Такі суміші закуповують для обробки адміністративних будівель.

  Шпаклевка и штукатуркаШпаклівка згладжує нерівності після висихання штукатурки. Сама по собі штукатурка не є фінішною обробкою

  За складом всі базові вирівнюють суміші діляться на групи в залежності від основного компонента:

 • Цементна, вапняно-цементна суміш не вбирає вологу. Вона застосовується для робіт зовні і всередині будинку.
 • Вапняна використовується в приміщеннях для чорнової обробки. Її не можна застосовувати на гіпсових поверхнях, а також для вологих приміщень.
 • Гіпсова, вапняно-гіпсова підійде для дерева, каменю або гіпсу, але не для бетону.
 • Цементно-піщана також універсальна, проте схильна до відволоження. У ній часто заводиться грибок.
 • Як застосовується штукатурка

  Перш ніж вирішувати, чи буде використовуватися при ремонті штукатурка або шпаклівка, варто окремо зупинитися на сферах застосування, а також на властивостях кожного матеріалу. Що таке штукатурка? Це оздоблювальний шар, який виходить після повного висихання будівельної суміші. Його наносять на будь-яку поверхню стіни, будь то цегла, дерево або бетон. Шар для нанесення допускається товстий або тонкий, в залежності від початкової кривизни.

  Властивості штукатурки

  Основні властивості цієї суміші не обмежуються вирівнюванням поверхні. Цей базовий шар потрібен в якості теплоізоляції, а також для захисту стіни від скупчення вологи. Оштукатурені стіни позитивно впливають на енергоефективність будинку.

  Догори