Стаття знайомить з натуральним покриттям дверей-шпоном. Вона розповідає про те, як роблять цей матеріал і як після цього збирають шпоновані двері.
Міжкімнатні двері потрібна в квартирі не для зонування – з цим завданням справляються перегородки, а іноді навіть меблі. Призначення двері в тому, щоб додати кімнаті приватності. Їх рідко ставлять в просторі між кухнею, їдальнею, вітальнею. Однак вбиральні і спальня без них обійтися не можуть. Двері робляться з дерева. Цей податливий матеріал для обробки. Проте, дерево дорожчає з часом, тому компанії шукають способи зменшення собівартості. Ринок міжкімнатних дверей насичений моделями з ДСП і МДФ, які покриті плівкою або шпоном.
Позначення шпонованих дверей
Технологія шпонування передбачає покриття каркаса тонким шаром деревини. Перш ніж давати визначення того, що таке шпоновані двері, потрібно зрозуміти, що таке шпон і для чого він призначений. Це матеріал, який отримують при розпилі дерева. Листа шпону буває шириною від 0,5 до 1 см. цей матеріал ділиться на наступні види:
Виходячи з технологій заготовки слід, що шпоновані-це покриті шпоном.
Де застосовуються шпоновані двері
Шпоновані двері, як це вважається, не можна встановлювати у вологих приміщеннях. Це правда, адже при попаданні вологи, покриття втрачає цілісність. Однак двері з шпону набагато зручніше тих, що зроблені з масиву. Останні серйозно деформуються під впливом вологи. В іншому, немає обмежень на установку таких дверей. Завдяки різноманітності відтінків їх встановлюють в класичних інтер’єрах, в лофті, еклектиці. Покриття завжди виглядає благородно, воно виграє у ламініната і плівки в міцності і довговічності.
Властивості шпонованих дверей
Характеристики матеріалу сильно залежать від вихідної сировини. Порода дерева має значення при оформленні замовлення на шпоновані міжкімнатні двері. Що за дерева використовують для отримання шпону:
Класифікація
Переймаючись питанням, що таке двері з шпону, потрібно розуміти способи їх виготовлення. Які дверні полотна з шпону найдорожчі, а які – найдешевші. Вони бувають:
- повнотілий. Бувають як дорогими, так і бюджетними. Дорогі варіанти роблять з масиву деревини і покривають шпоном в декоративних цілях. Він також служить захисним покриттям дереву. Технологія виготовлення більш дешевих варіантів передбачає розміщення брусків дерева на деякій відстані один від одного. Ці бруски потім покривають панеллю МДФ, а її вже обробляють шпоном;
- пустотілі дверні полотна найдешевші. Для них робиться каркас з бруса. Він являє собою дерев’яну раму. З обох сторін до неї прибивають листи МДФ, на які наноситься шпон. Тепло – і звукоізоляційні характеристики таких дверей невисокі. Відрізнити їх можна, постукавши по полотну. Порожні двері видасть характерний гучний звук. Іноді в порожнечі поміщають картон.
Перевага
Шпон має переваги перед іншими варіантами покриття дверей. Вони зводять нанівець всі можливі недоліки матеріалу. Шпоновані двері: