Штукатурні роботи

Штукатурні роботи являють собою нанесення оздоблювальних вирівнюючих шарів на поверхні елементів будівель.

Штукатурні роботи-запорука краси і стійкості подальшої обробки

Штукатурні роботи-це нанесення штукатурного розчину на стелю і стіни, для створення рівної поверхні або певної її форми. Сьогодні це найбільш використовуваний метод підготовки поверхонь до подальшої обробки. Тому застосовуються як внутрішні Штукатурні роботи, так і зовнішні. Якість виконання штукатурних робіт має велике значення для подальшої обробки. Розглянемо докладніше, що таке технологія їх виконання, призначення типів штукатурки.

Для чого потрібно оштукатурювання

Призначено для:

 • Підготовки поверхонь під забарвлення або облицювання (легко очищаються від бруду, на них менше осідає пил). За рахунок утворення гладких площин поліпшуються санітарно-гігієнічні властивості елементів.
 • Запобігання будівель і споруд від впливу снігу, дощу. Захист від негативного впливу хімічних речовин, рентгенівського випромінювання. В результаті підвищується захисно-конструктивні властивості об’єктів.
 • Підвищення характеристик тепло – і звукоізоляції. Поліпшуються протипожежні якості.
 • Створення в інтер’єрах декоративних елементів, фактур. Архітектурна виразність окремих приміщень досягається введенням в суміші спеціальних добавок, барвників. Застосуванням декоративних профілів на площинах стіни, стелі.
 • Штукатурные работыШтукатурні роботи підвищують захисно-конструктивні властивості будівель

  Які бувають види

  Залежно від місця обробки, матеріалу поверхні розрізняють такі основні типи штукатурних робіт. Це мокра або монолітна і суха штукатурка. Ці два види в корені відрізняються один від одного.

  Перший спосіб, застосовують як для зовнішніх, так і для внутрішніх оздоблювальних робіт. При цьому перший шар дає міцність всієї штукатурки. Його якості, складу приділяють особливу увагу. Другий шар-вирівнюючий. Наносять його в кілька прийомів, накиданням або намазуванням розчину. Після ретельного вирівнювання його товщина становить не більше 2 см.фінішний етап – нанесення в один-два шари товщиною до 2 мм. Таким чином, згладжують попередні шари, отримують рівну поверхню.

  Застосування другого способу визначає необхідність прискореного монтажу міжкімнатних перегородок. При цьому вдається отримати рівні площини з меншими трудовитратами. Досягається такий результат за рахунок облицювання за допомогою гіпсокартонних листів. Їх виготовляють в заводських умовах. Залежно від призначення ГКЛ мають різні параметри, а також робочі характеристики.

  Технологія внутрішніх штукатурних робіт

  Перед їх початком в приміщеннях завершують всі інші ремонтно-монтажні заходи. Віконні та дверні прорізи до цього часу встановлені, розводка мереж проведена, тимчасові отвори закладені. Температурний режим дотримуються не нижче 15°С.При цьому температура оброблюваних поверхонь не холодніше + 5°С. виключається поява протягів.

  Черговість операцій з підготовки стін наступна:

 • Забирається стара штукатурка, видаляється пил і бруд.
 • Поверхня грунтується.
 • Встановлюють маяки (при товщині розчину більше 5 см монтують спеціальну сітку).
 • Наноситься розчин з вирівнюванням по маячках.
 • Видаляються маяки з загладжуванням стін.
 • Особливу увагу приділяють обробці віконних укосів і стель. При будь-яких дефектах на них при денному або штучному світлі, нерівності стають видні.

  Віконні укоси обробляють у напрямку від рами в кімнату або під прямим кутом. Вирівнювання відбувається по маяках. Починають з верхнього укосу, потім бічні. Щоб захистити зовнішні кути використовують оцинковані сітчасті куточки. Вони ж служать маячками. Найбільш трудомістке-оштукатурювання напівкруглих укосів.

  Що використовують для штукатурення

  Штукатурка у вигляді оздоблювального шару використовується на елементах будівель і споруд. Тому визначення місця застосування впливає на різновид. З ізоляцією від води або інших неагресивних рідин. Акустична – для поліпшення характеристик звукоізоляції в кімнатах. У рентген-кабінетах застосовують баритову. А для підвищення ступеня вогнестійкості-термостійку. Гіпсові та цементні суміші – використовуються для вирівнювання. Для додання естетичного вигляду застосовують Декоративні розчини (торкрет-штукатурка, «Венеціанська»).

  Догори